Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon megsértődhettek?

Nagyon megsértődhettek?

Figyelt kérdés

Vasárnap a pároméknál ebédeltem.Az étkezés végeztével felajánlottam hogy elmosogatok.Megkérdeztem hogy hol van a mosogatógép hogy bele tudjak rakodni.Erre az anyós jelölt mondja hogy nincsen nekik gép.Azután mondtam hogy akkor kérnék egy gumikesztyűt és akkor azzal , erre mondja hogy ők nem szoktak mosogatáshoz kesztyűt használni és nincsen otthon nekik.Szerencsére a párom kimentett ebből a szorult helyzetből hogy most mennünk kell a városba.Nem is tudom....


Most nagyon rossz véleménnyel lehetnek rólam?Meg is sértődhettek?


A házunkban 17 éve használunk mosogatógépet , és teljesen megszoktam hogy mindig mindent azzal mosunk , kézzel nagyon-nagyon ritkán mosogatunk.A párom később mondta hogy az anyukája elég mosogatógép ellenes , ő is és az após jelölt is régóta rágja a fülét hogy vegyenek.De a hölgy nem akar venni mert szerinte luxus.


Hogyan tehetném ezt jóvá?



2012. febr. 7. 16:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nos, mi is 5-en voltunk a családban, mikor még otthon laktam. Édesanyám bizony naponta többször mosogatott, évekig volt háztartásbeli, így ezek a dolgok rámaradtak. Tudom milyen keze van, érdekes, nem marta szét a mosogatás, pedig ő SOHA nem használt gumikesztyűt...

Ha valaki ésszel mosogat, nem kell megszakadni benne, be lehet áztatni az edényt. Rohadtul kétlem, hogy a mosogatógép leszedi elsőre makulátlanul az odaszáradt foltokat, ezt ismerősöktől tudom, hogy nincs így... Akármilyen drága cucc is.

2012. febr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Mit kellene jóvá tenni? Nem bántó szándékkal mondtál/tettél semmit. Önmagad voltál és ezt csak értékelni kell sztem.
2012. febr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ne foglalkozzál vele. Ahány ház, annyi szokás.

Nem luxus a mosogatógép, kb. annyiba kerül a legolcsóbb, mint egy mosógép. Nekünk is van, 4-en vagyunk, két kisgyerek, van, hogy naponta kétszer be kell indítani, mert egész nap itthon vagyunk 3-an és sok edényt használunk. Szó sincsen edényrohasztásról. Ha nincs teli, megy a fél órás rövid program.

2012. febr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
45%

A mosogatás olyan semmi munka, de akkor ügyet csinálnak belőle!

Kesztyű, meg ilyenek...

Hagyjuk már!


Ne haragudj, de hiába van nagy ebéd, akkor sem kell reteknek lennie, mert a főzés közben is el lehet mosogatni, ha beosztod az idődet. Hiszen nem kell a fazék fölött állni végig.

Én, mire megfőzök, és kész minden, nincs mosatlan, mert elmostam közben.


Kézzel mosogatni meg sokkal egyszerűbb, mint géppel, hipp-hopp megvan, annyira egyszerű.

Tök természetes, hogy ha valami koszos lett, már rakom is a csap alá, és pár másodperc alatt tiszta.

A kesztyűben meg csúszkálnak a tányérok, fölösleges kényeskedés.

Ha kiszárad a kezed, akkor kend be utána, és kész.

Nem fog lerohadni a kezed, akkor sem, ha egész életedben kézzel mosogatsz.


Anyósod helyében én is azt gondolnám, hogy finnyás vagy, és kényeskedő.

2012. febr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Ahogy mondtam , náluk csak a feleség mosogatógép ellenes.A férj és a gyerekek mind szeretnének egyet.De érdekes hogy minden kényelmi kütyü van a konyhában amiből sok felesleges szerintem, de mosogatógép meg nincsen.


Egyébként nem lett belőle semmi gond vagy sértődés.De igazából én voltam a hülye , annyira megszoktam hogy itthon mindig azzal mosogatok , amikor náluk voltam akkor meg megfeledkeztem arról hogy nekik lehet nincsen , de a megfeledkezésbe bele segített az ott lévő környezet.


Véleményem szerint ez olyan mint a mosógép.Berakod a ruhákat és megnyomsz 2 gombot és tisztán kiveszed őket.Ugyan így működik a mosogatógép is , berakod és megnyomsz 2 gombot , amikor végez , tisztán , szárazon veszed ki az edényeket , foltmentesen és egyből lehet őket elrakni.Anyós jelöltemnek még szárítógépük is van , ami meg szerintem furcsa.

2012. febr. 10. 13:18
 26/27 anonim ***** válasza:
72%
Hát közel sem olyan fontos kellék, mint a mosógép! A ruhamosás régen órákat vett el a nők életéből, hatalmas könnyítés, de mire a mosogatógép programja lejár, egy hadseregnyi edényt el lehet mosogatni... Plusz nem zabálta az áramot és a vizet sem olyan mértékben.
2012. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de az, hogy bepakolsz a mosogatógépbe, az tényleg nem mosogatás - még ha az anyósjelöltednek lett is volna gépe, ez akkor is röhejes lenne, mert ő is be tud pakolni.

Én is kesztyű nélkül mosogatok, mindig így tettem, anyám is így csinálja, és tényleg sokkal gyorsabban megvan, mintha várnék arra, míg a gép lejár. Főzés közben is el lehet mosogatni.

2012. febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!