Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon megsértődhettek?

Nagyon megsértődhettek?

Figyelt kérdés

Vasárnap a pároméknál ebédeltem.Az étkezés végeztével felajánlottam hogy elmosogatok.Megkérdeztem hogy hol van a mosogatógép hogy bele tudjak rakodni.Erre az anyós jelölt mondja hogy nincsen nekik gép.Azután mondtam hogy akkor kérnék egy gumikesztyűt és akkor azzal , erre mondja hogy ők nem szoktak mosogatáshoz kesztyűt használni és nincsen otthon nekik.Szerencsére a párom kimentett ebből a szorult helyzetből hogy most mennünk kell a városba.Nem is tudom....


Most nagyon rossz véleménnyel lehetnek rólam?Meg is sértődhettek?


A házunkban 17 éve használunk mosogatógépet , és teljesen megszoktam hogy mindig mindent azzal mosunk , kézzel nagyon-nagyon ritkán mosogatunk.A párom később mondta hogy az anyukája elég mosogatógép ellenes , ő is és az após jelölt is régóta rágja a fülét hogy vegyenek.De a hölgy nem akar venni mert szerinte luxus.


Hogyan tehetném ezt jóvá?



2012. febr. 7. 16:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát jól beégetted magad. :D Ne is haragudj, de kicsit erős dolog úgy kezdeni, hogy hol a mosogatógép... Lehet, hogy neked természetes, de képzeld, a háztartások igen kis százalékában található meg, mert a közhiedelemmel ellentétben nem takarékosabb, mint a kézi mosogatás, meg aztán a borsos ára miatt sem engedhetik meg maguknak az emberek.

Meg a gumikesztyű... Sokszor én is azzal mosogatok, de fix, hogy anyóséknál nem kérnék, mert ez olyan kényeskedő természetre vall, az ember nem hal bele, ha kézzel mosogat, ha meg annyira féltem a kezem, akkor nem ajánlkozom rá, ennyi.

2012. febr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
hogy mi hogy jön le, sok múlik a hangsúlyokon is. ezt a leírás alapján nem lehet eldönteni. a másik nagyon fontos tényező az ő személyiségük. van, aki erre rá se hederít, még csak át se fut a gondolat az agyán, h ez sértő, más meg hetekig gondolkodik azon, h hogy tudtál ekkora "miss" lenni. úgyhogy én csak magamról beszélnék, ami a megítélést illeti. én nem sértődnék meg, de azt gondolnám rólad, h nem vagy valami körültekintő, az összes lehetséges csapdába belesétálsz, egyet se kerülsz ki:). képtelen vagy arra, h elképzeld, lehet másfajta élet, életmód azon kívül, amit otthon láttál. én pl csak annyit mondtam volna, h szívesen elmosogatok. a reakcióból ( ha elfogadják), az is kiderül majd,h nálunk hogy néz ki egy mosogatás. így, h végül leléptetek, gondolhatják azt is, h gép és kesztyű nélkül te már neki se kezdenél a mosogatásnak :).amúgy az egésznek nincs túl nagy jelentősége.
2012. febr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
náluk*
2012. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok kényeskedő "úri hölgy".A mosogatógépes mizéria akkor kezdődött nálunk amikor megszületett a harmadik testvérem is.Akkor azt mondtuk hogy elég volt és vettünk egyet.Összesen 5-en vagyunk a háztartásban és termelünk nem kevés piszkos edényt.Volt amikor naponta kétszer is el kellett mosogatni kézzel.Én is sokat főzök otthon , kézzel nem bírnánk.A gumikesztyűre pedig édesanyám tanított hogy csak azzal mosogassak (orvos) mert a sok lúgos mosogatószer kárt tesz a bőrben.


Náluk külön van az étkező és a konyha.A konyhát messzebbről láttam csak és annyira felszerelt és modern technikás hogy nagyon csodálkoztam hogy nincs mosogatógép, ezen kívül mindenféle konyhai szerkentyű található ott.

2012. febr. 7. 16:50
 15/27 anonim ***** válasza:
69%

Ó, egy mosogatástól tényleg kár esik a bőrödben. Sőt, akár le is száradhat az egész kezed!! -.-""


Ne haragudj, de ez a hozzáállás nagyon is úri hölgyes. Megértem, hogy sok szennyes edényt termeltek, és szükségetek van a mosogatógépre.. Na de legyél már képes gép nélkül, kézzel is mosogatni. Nem sok bajod lesz attól, hogy segítesz EGYSZER a kézi mosogatásban.


Ja, és még annyi, hogy én azt nem nevezném 'elmosogatásnak', hogy beleb.aszod az edényeket a gépbe, aztán hadd menjen... :/


Bocs, ez a véleményem. legyen ez az életben a legnagyobb problémád én már csak azt kívánom.

2012. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
41%
Most mit kell piszkálni a kérdezőt? Az egyik családban ez a szokás, a másikban más. A kérdezőnek az a természetes, hogy van mosogatógép, mert ilyen közegben nőtt fel. Nem kell ezen a témán rugózni. Most már tudja, mire lehet számítani, majd visz gumikesztyűt, aztán legközelebb elmosogat. Ennél nagyobb gondja senkinek ne legyen az életben!
2012. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
68%

Te: Köszönöm az ebédet, nagyon finom volt. Hadd segítsek elmosogatni!

Én: De aranyos, hogy felajánlod!

Te: Merre van a mosogatógép?

Én: (magamban) Ja, úgy könnyű!


Nem tudom, ez hogy ti 17 éve azt használtok, nem mentség. Azóta megszoktad, hogy társadalomban élsz, hogy minden otthon más, mindenhol mások a szokások. Komolyan ezzel mented magad? Nem hiszem el, hogy ha elmúltál 6 éves, akkor ez indok lenne. "Mert otthon megszoktam."

2012. febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
53%

De kimondtad a varázsszót: felnőtt.

Gondolom, vendégségben nem mászkál pucéran, nem hallgat hangosan zenét, nem áll le olyan dolgokat csinálni, amit otthon. Hisz felnőtt, és érti, hogy működik a világ.


Az, hogy mindent magamra vezetek vissza, hogy itt is biztos az van, mint otthon, vagy bele sem gondolok, hogy máshogy is lehet, nagyfokú empátiahiányra utal.


Igen, már az is, hogy rögtön azt kérdezi, hogy "hol" van a gép. Az egésszel nem lett volna semmi baj, ha azt kérdezi, hogy van-e egyáltalán.

2012. febr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
90%

Nos, mi is öten vagyunk, s van mosogatógépünk. Van edény tényleg bőven. De az esetek 80%-ban mégis kézzel mosogatok (nem gumikesztyűben, és van még bőr a kezemen).

Hogy miért csak ritkán használom a gépet:

- drága (sok vizet fogyaszt, sok áramot fogyaszt)

- általában nem várom meg, amíg annyi edény összejön, hogy tele legyen. Nem szeretem "rohasztani" ugyanis az edényeket. Így meg pláne gazdaságtalan.

- egyáltalán nem mosogat szebben, mint én kézzel....

- viszonylag hangos, bár ez csak a mi esetünkben lehet gond, mert egy légtérben van a nappali, az étkező és a konyha.

- a nagyobb edényeket így is, úgy is kézzel kell elmosogatni, mert rengeteg helyet foglal, ld. nem gazdaságos.

Ám, ha időhiányban szenvedek, és túl sok a tányér, evőeszköz, pohár, akkor mégis telepakolom.


Lényeg: tényleg, ahány ház, annyi szokás. S igenis vannak bőven ellenérvek a mosogatógép ellen.

A kérdésed, ill. a helyzet egyébként nem volt sértő, inkább jószándékra és igyekezetre vall, hogy segíteni akartál. A fiatalságod (gondolom) és tapasztalatlanságod jött elő, s ha normálisak a szülei, akkor ők is így gondolják, s nem írnak le emiatt rögtön.


Viszont van mit tanulni a történetből, főleg neked. Pl., hogy vedd figyelembe, hogy máshol másképp működhetnek a dolgok. S azt valóban ritkán nevezzük mosogatásnak, amikor telepakoljuk a gépet. Én a helyedben legközelebb szintén felajánlanám a mosogatást, s meg is csinálnám, csak úgy profán módon kézzel. Közben törölgethet az anyósjelölt, s lehet jót beszélgetni közben. :-))

2012. febr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi különleges van abban, ha valaki gumikesztyűben mosogat? Én sem szoktam gumikesztyűben mosogatni, de nem nézem le azokat akik abban mosogatnak! Szerintem semmi sértő nem volt ebben a dologban! Kedves volt, hogy felajánlottad a segítséget!
2012. febr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!