Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki élettársnak lenni?

Ciki élettársnak lenni?

Figyelt kérdés
Azon túl,hogy az élettárs az,akit nem tartanak annyira,hogy elvegyék,már maga a szó is kiborít.A kékfényben mindig az élettárs öli meg italozás után az élettársát:D
2011. dec. 16. 21:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Van egy másfél éves fiunk, s nem azért nem házasodunk össze mert nem akarunk, hanem mert nincs rá pénzünk, gyűjtögetünk. Sztem ez egyáltalán nem ciki. Ha meg kérdezik akkor nem azt mondom hogy élettársam hanem hogy a párom.
2011. dec. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem meg ciki!

Ha szeret a párod, akár már évek óta is vele vagy.. akkor miért is nem vesz el? Jó vagy otthon mindenre de feleségül azért nem vesz? Egy két évig ok, hisz az még ismerkedés is talán csak.. de aztán.. ciki és kész!Úgyis így gondolja az aki élettársként "funkcionál", csak nem mondja ki.

2011. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Én férjnél vagyok barátnőm csak élletárs jó pár éve,nem nézem le ezért,nem mindenkinek fontos ez.Amúgy aki szerint ez ciki,és szerinte a másik nem tartja arra se hogy elvegye,nyugodjon meg ha van esküvő utána is megcsalhatja,stb...Semmire nem bíztosíték a házasság.
2011. dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Az lehet! De egyszer mégis felvállalta mindenki előtt, mint élete párját! Minden ismerős és családtag előtt tesz/tett neki esküt! Ha ezt nem teszi meg, vajon miért nem? És miért alkalmazzunk a "csak" szót amikor élettársakról beszélünk? Valamivel mégis kisebbrendűnek tekintjük ha nem is valljuk be! Nem?
2011. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
És csak te véleményed a helyes,fel kéne már tudni dolgozni aggyal 2011ben hogy nem klónok vagyunk.Ha te esküvőt akarsz,mindenkinek kötelező azt akarni?És az Hogy elismer a világ elött nem lesz se több se kevesebb a kapcsolat,ugyan úgy elválhat,megcsalhat stb,nem leszel te attól nagyobb hogy né leszel,én nem nézek másokat le azért mert élletársak sem a vállasuk nemi identitásuk végett,mert mást tartok fontosnak,én feleség vagyok,nekem igy jó,nekik meg úgy,de ettől még nem tartom őket utolsó szarnak,és némelyik posvány házasságnál amit látok a közvetlen környezetemben(társas magány,szeretők hada,stb) még az élettársi kapcsolatot is többre tartom...
2011. dec. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Nem ciki. Mi fél éve vagyunk Élettársak és egy éve vagyunk együtt. Szeretnénk összeházasodni, akár holnap...de sajna még várni kell, pénzt gyűjteni, mert a Párom ragaszkodik hozzá, hogy legalább egy kis családi összejövetel legyen a Nagy napon. :)

23N

2011. dec. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Nem azokra gondoltam,akik 1-2évig,esetleg pénzhiány miatt nem házasodnak.Engem az előző párom 7 év alatt meg sem kért,ott is hagytam.Nem szóróm az időmet olyanra aki nem becsül meg.Ma már férjem vanmegtaláltam az igazit,megkért,hozzámentem 1 év után.Nekem ez a természetes.
2011. dec. 17. 16:22
 18/31 anonim ***** válasza:

Soha, senkit nem tartok kisebb rendűnek. Hülye tulajdonság tudom, de tisztelem az embereket.

Szomorú, hogy valakinek egyáltalán felmerül ez a szó a gondolataiban.

2011. dec. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Igaza van a kérdezőnek, az utolsó kommentjében amit ír, így normális! Nem mondtam, hogy utolsó szarnak tartok bárkit is, de amelyik fél egy kapcsolatban évekig nem akarja a házasságot, az igenis kihasználja a másikat, a másik meg cikis helyzetbe kerül a rokonság szemében pl.! Ezt az utat én is megjártam, hasonlóan mint a kérdező ahogy leírja saját történetét!
2011. dec. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

_Tehát ha jól értem, ha én kilépek ebből az általad megalázónak nevezett 8 éve tartó élettársi kapcsolatból és férjhez megyek valakihez, akkor már én is így fogom látni? Ha pedig nem lépek ki belőle, akkor én meg vagyok alázva.

Én még mindig azt mondom, nem szép dolog egyáltalán bárkiről is azt gondolni, hogy alsóbb rendű, vagy azt, hogy nem teljes értékű. Én boldog vagyok, hogy az emberek jól élnek egymással, tisztelek és becsülök minden embert. Csupán csak azért, mert ember. Bánom is én, hogy éppen házasságban él, vagy élettársként. A lényeg ugyanaz. Feltehetőleg szeretik egymást :)

2011. dec. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!