Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Borzalmasan depressziósnak...

Borzalmasan depressziósnak érzem magam. Van ez alapján "jogom" depressziósnak lenni?

Figyelt kérdés

A párommal 14 hónapja vagyunk együtt. Már 9 hónapja nem talál munkát, de most betelt a pohár.

Nem hogy nem talál, de nem is akar dolgozni menni. Úgy érzem, sokkal kényelmesebb neki ez a helyzet, hogy én fizetem neki a költségeit.

Nem élünk még együtt, én is a "család nyakán" vagyok (egyetemista), így a családomtól kapott pénzből kell kispórolnom neki vonatútra (pár ezres kiadás), ha egyáltalán találkozni akarunk.

Pár napja borzasztóan szomorú vagyok, minden életkedvem elveszett. alapvetően jókedélyű, mosolygós, mindig pozitív lány vagyok, de mostanság minden este sírva fekszem le aludni, és fejfájással ébredek.

Az én anyagi körülményeim messzemenően jobbak, mint a páromé, és úgy érzem, hogy érzelmileg az ő tehetetlensége engem is lehúz, visszatart abból, hogy kibontakozzak. Eddig az életemet olyan szépnek képzeltem, sok gyerkőccel, megfelelő anyagiakkal (ez nálam azt jelenti, hogy pl: nem félni attól, hogy kikapcsolják a gázt, kertes ház, stb...), de úgy érzem, ezt ő nem fogja tudni nekem megadni. Mivel szerelmes vagyok belé, a jővőmet is már sz*rnak látom, mert elhagyni nem akarom.

Az ő családja rossz anyagiak között van (penészes falak, néha ételre és fűtésre se futja).

Ne haragudjatok, de ezt ki kellett írnom magamból. Kíváncsi vagyok a véleményekre, mert senkivel nem tudom megbeszélni. A túlzott féltékenysége miatt elhidegedtem a barátnőimtől. Egyébként nagyon kedves fiú, csak nem tesz semmit azért, hogy nekünk a későbbiekben jobb legyen.

Én 20, ő 22 éves.


2011. dec. 15. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A túlzott féltékenysége miatt elhidegedtem a barátnőimtől. Egyébként nagyon kedves fiú,


Akkor most döntsük el, hogy melyik is, mert a kettő egyszerre ellentmondás.

2011. dec. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak arra vigyázz, hogy miután mindenkitől eltávolított, csinált pár gyereket,nehogy otthagyjon ez a "kedves"fiú a sz@rban. Mert,mint látszik,energiát befektetni ő nem akar, pedig abból egy családban rengeteget kell,ha úgy adódik, vagy te megoldod,vagy majd ő lelép. Vigyázz, mert könnyen sarokba szorulhatsz, ha összekötöd vele az életed! Én megpróbálnám magamat lebeszélni róla!
2011. dec. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

:( Sajnos az előttem szólóknak igazuk van. Ha már most nem tesz semmit azért, hogy munkája legyen, hogy megkeresse azt az összeget ami lehetővé teszi, hogy találkozzatok, akkor a későbbiekben sem fog tenni érte, hogy együtt legyetek.


Egyébként simán meg kéne vonni tőle azt, amit eddig adtál neki. Mármint anyagiakat. Ha pedig reklamál miatta, akkor el kell neki szépen mondani, hogy te még iskolába jársz, neki viszont semmi dolga, lehet menni dolgozni. Ha pedig ez nem felel meg, fel is út, le is út. Sajnos muszáj keménykedni, mert nem lesz ennek így jó vége.

2011. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem, nincs jogod depressziósnak lenni. Jogod van tenni a boldogságodért, aminek az első lépése, hogy seggberúgod ezt az embert. Persze, hogy féltékeny, mert neki ez egy nagyon kellemes helyzet, és nem akar téged elveszíteni. Nem tudom, mit szeretsz benne, de ha együtt maradtok, azzal tönkreteszed a saját életedet is. Ha két depressziós ember él együtt, abból jó nem sül ki.


F

2011. dec. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy szerelmes,ez nyílvánvaló.Csalódtál és kiábrándultál belőle.

Mi lenne ha te már dolgoznál,és úgy kellene fizetned a vonatútját?Az is elég gáz lenne,de most még gázabb,hogy szegény szüleid pénzét is ráköltöd.


Gondolom távkapcsolat,ez eleve felejtős dolog.A srác igazán javíthatna a saját életkörülményein,és foggal-körömmel kellene melót keresnie,segíteni a saját családját és főleg önmagát.Elég link alak lehet.


Sajnos akkor működik a dolog,ha hasonló a hasonlóval van együtt.


Ha vele maradsz,akkor valóban nincs jogod depressziósnak lenni mellette,mert vállalod az ő minden bajával-gondjával járó kapcsolatot,ami egy rakás f*s.


Te is tudod mit kell tenned.(menj a saját utadon nélküle).

2011. dec. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen pasik /mint ahogy nők is/ akik eltartatják magukat. Minél idősebbek, annál rosszabb. Életformájukká válik. Ha most nem zavarja,hogy életerős fiatal férfiként egy nyomorult vonatjegyet nem tud megvenni, akkor ez a helyzet még siralmasabb lesz később.

Nincs motivációja, mert ne hidd, hogy Ő majd megváltozik, és érted tenni akar, ha eddig nem tett.

Én a helyedbe nem depis lennék, hanem menekülnék amilyen gyorsan lehet.

Hidd el nem fog dugába dőlni, hanem keres mást, aki szintén jólszituált, és majd kihasználja Őt.


Saját tapasztalat is van a negatív hangvétel mögött. NEM VÁLTOZIK AZ ILYEN!

Te azt hiszed segítesz,/ Ő jót röhög magában, mást mutat mert nagy szinész, hisz csak úgy tud kihasználni másokat/ azonban segítség helyett magadat teszed tönkre.


Keress valakit, akivel az álmaidat valóra tudod váltani. Aki társad, nem pedig a "felnőtt gyereked"

2011. dec. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

soha ne adj, csak annyit a kapcsolatba amit nem sajnálsz.

mi ugyanebben vagyunk, kicsit más és fordítva.

én vagyok a nő, én nem találok munkát(habár én keresem)

a párom folyamatosan terrorizál ez miatt.

ő is emlegeti, hogy miattam nem haladunk előre, meg hasonlók.

én totál rosszul érzem magam, ha ő segít valamiben és úgy adná, ahogy te, hogy nem szívesen és rémképekkel küzködve, akkor inkább ne adjon, mert az nekem sem fáj és neki se.

te tudod nálad hol a határ.

tesóm már kidobott ezért egy srácot, mert rá nem lehet alapozni alapon.

én viszont szeretem a barátom, nagyon fájna ha ezért válnának el útjaink, és ha ez megesne az indok miatt el sem hinném, hogy szeretett valaha.

2011. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet, az biztos.

Szerintem nem kell azonnal szakítanod vele, de hogy meglengetném előtte a lehetőséget az biztos.

Kb. ilyen utolsó esély szinten.... Az egy dolog, hogy ki milyen anyagi körülmények között nő fel, arról nem tehet. De hogy nem akar tenni ellene?! Totál depressziós a srác, az biztos. Ezen az nem segít, ha dobod.

Azt kellene átgondolnod, hogy valóban szerelmes vagy-e, vagy akkora csalódás volt, hogy már sosem lenne jó vele a kapcsolatod.

Ha még látsz esélyt arra, hogy az ő normális hozzáállása mellett te is tudnád szeretni, akkor próbálj meg tenni érte valamit: Ha teheted segíts neki találni valami munkát, ami nem könnyű mostanság.

Elmondtad neki egyébként, hogy így érzel? Fontos lenne, hogy tudja....

2011. dec. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :( Sajnos belátom, igazatok van :(
2011. dec. 15. 15:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves 22 éves lány. Fiúnak mutass ajtót de gyorsan. Aztán meg menj el egy jó pszichológushoz, deritsetek ki, miért maradtál egy ilyen kapcsolatban. Hidd el tudom miről beszélek. Én nem mentem el és 15 év alatt kezdtem el feldolgozni ( mert egyszerűen nem ment korábban) a negatív élményeket. Kérlek te ne járj így, mégha apróságnak is tűnik most a probléma.
2018. márc. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!