Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsit depressziósnak érzem...

Kicsit depressziósnak érzem magam az apám miatt, szerintetek mit tegyek? Most miden olyan reménytlen és kilátástalan.

Figyelt kérdés

Elég összetett problémám van. Az utóbbi 2-3 napban nagyon furcsa érzés kerített hatalmába, mellkasi szorítás, furcsa alhasi fájdalom, "gombóc a torokban" érzés, depressziós hangulat (kilátástalannak érzem az életemet, csak a negatívumokkal foglalkozok, pesszimista vagyok az élet minden területén).

Egy év alatt elveszítettem a mamámat és az édesanyámat és most az alkoholista apámmal élek egy fedél alatt, aki egy ideg beteg, agresszív ostoba ember (még érettségije sincs) és az a mániája, hogy engem megalázzon, megbántson (egészen addig míg sírva nem fakadok) és szeretné elhitetni velem, hogy ostoba vagyok (pedig egyetemre járok), de őt ez egy cseppet sem érdekli, azt szeretné elérni, hogy az önbizalmam a 0-t súrolja.

Folyamatosan trágárságokat mond, nem lehet vele értelmesen semmiről sem beszélni mert mindig az lesz a vége, hogy egy hülye vagyok, ráadásul előszeretettel sértegeti a halott anyámat (ilyeneket mondd rá, mint például "szar alak").

Egy olyan egyetemen és szakon tanulok amit nem szeretek, kín szenvedés nap mint nap bejárni, és ez a félévi vizsgáim eredményin is meglátszik.

Legszívesebben konduktor vagy közgazdász lennék, de félek belevágni, félek a csalódástól, visszautasítástól.

Szerintetek érdemes lenne belevágni az ismeretlenbe a jobb élet reményében, vagy inkább tanuljak egy olyan szakon amit gyűlölök, éljek együtt az alkoholista apámmal és legyen minden napon egy gyötrelmes, szenvedéssel teli nap?

Illetve szerintetek mi lehet a bajom, minek a tünetei lehetnek a fent felsoroltak?


2010. szept. 6. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Te már tudod a választ, hisz a leírásod végefelé elmondtad, csak épp kérdőjellel. Tégy mögé felkiáltójelet! ;-)
2010. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nemcsoda,hogy így érzed magad.

szerintem nyugodtan válassz olyan szakot,amit szeretsz,nyilván a jegyeid is jobbak lesznek,ha olyannal foglalkozol ami érdekel.(bár közgáz egyetemet csak akkor ha nagyon jól megy a matek.)

kollégiumban nem tudsz szállást kérni?vagy barátnővel rokonnal bérelni valamit?

2010. szept. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legyél közgazdász. Aztán ha lesz egy pasid, majd átköltözöl hozzá, apádat meg elzavarhatod a fenébe, ha ilyen hülye :)
2010. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én is úgy gondolom, hogy az lenne a legjobb, ha elköltöznél otthonról, vagy legalábbis részben (albérlet valakivel közösen, vagy kollégium). Akár átkérheted Magad levelezőre, és dolgozhatsz iskola mellett. Persze így az életed és a tanulás sokkal nehezebb lenne, mindenért magadnak kellene majd megküzdened, de ez az egyetlen módja annak, hogy kikerülj a hatása alól... Ettől még valamilyen módon gondját viselhetnéd, ha szeretnéd, főzhetsz neki időnként, vagy hetente-kéthetente moshatsz rá, nem tudom.


Mindezt úgy írom, hogy nem vagyok ilyen helyzetben, mint Te, tehát abszolút kívülálló vagyok, de így látom...


Mindenesetre sok sikert! :-)

2010. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tüneteid pánikrosszullétnek tűnnek. Javaslom egy orvos felkeresését, de előbb nézz utána az interneten! Ajánlom ezt:

[link]


Segítséggel könnyebben juthatsz ki a jelenlegi élethelyzetedből, egyedül szerintem nagyon nehezen menne, hiszen kilátástalannak látod. Pedig nem az.

2010. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem pontosan egy ilyen agresszív, érzelmi és fizikai bántalmazó, alkoholista apám van, és szintén egy fedél alatt vagyok kénytelen élni vele. 1000 százalékig átérzem a helyzetedet. Ha van kedved, írj privátban az e-mail címemre.

23L

2010. szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!