Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láthatás 1 éves esetében mi...

Láthatás 1 éves esetében mi szokott lenni? Többi lent

Figyelt kérdés

A párommal szétköltöztünk és nem voltunk házasok azonban apaságink van. A láthatásról és a gyerektartás összegéről azonban nem tudunk megeggyeni. Az apa sajnos nem képes a gyerekre megfelelően vigyázni vagyis totál alkalmatlan arra,hogy rá lehesen bízni. Én odaadnám ha megfelelően tudna gondoskodni róla azon az 1-2 napon amiben esetleg megállapodnánk de nem merem rá bízni. Ahova vinné a családjába ott pedig nem sokat foglalkoztak eddig vele … most persze megy a látszat. Az apa most annyit foglalkozik a gyerekkel mind eddig az 1 év alatt! Ő egyébként nehéz eset mert neki kell irányítani az eseményeket és minden mást is!

Az lenne a kérdésem milyen áthatás lenne a legmegfelelőbb szerintetek ebben az esetben? Én arra gondoltam,hogy 3 éves korig csak a jelenlétemben láthatja majd fokozatossal elviheti egyre több időre ( 1 órától 2 napig)… A gyerektartás fizetés és egyéb juttatás 20%-a de minimum 20 ezer Ft, de ha jól tudom ez álltalános is.

Vélemény?


2011. dec. 2. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Sajnálom a kisgyereket, hogy csonka családban fog felnőni :S

Mit jelent az, hogy nem képes rá vigyázni? Nem ad enni időben? Leejti a kezéből? Nem lehet, hogy te aggódod túl?

2011. dec. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, hogy 3 eves kor alatt egyebkent sem vagy koteles magukra hagyni oket.
2011. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az apuka hibájából leesett egy alkalommal az ágyról, de szerencsére az ügyeleten nem találtak sérülést. Majd 2 másik alkalommal amikor kúszott az ajtót nyitotta ki és a gyereket egyedül hagyta az ágyon pedig volt 2 másik felnött a lakásban és én is de ő rohant. A játoka 3 lépésre volt. És hasonlók ! A gyereket képes egyedől hagyni a szobában, mert gyerekbiztos. Megjegyzem nem gumiszoba! A gyerek étkezésénél a szülinapon marcipánnal tömte amin összeszólalkoztunk mert nem kellene cukorral tömni ha a gesztenyemasszából adhat neki…..
2011. dec. 2. 11:28
 4/6 A kérdező kommentje:
A csonka család még mindig jobb annál,hogy vitában nőjön fel.
2011. dec. 2. 11:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Három éves kor alatt nem viheti el a gyereket, és csak úgy láthatja, ha te a közelben vagy (esetleg másik szobában, de a lakásban).

A gyerektartás összege a fizetése 20%-a - EZ az általános, de minimális összeget nem szokás meghatározni, mert adott esetben nagyon megjárhatja az apa.

Képzeld el, hogy az általad kért minimum 20000 Ft adott esetben a fele jövedelme lehet, és a maradék túl kevés neki. Ha ugyanis fix összegben állapodtok meg, akkor azt mindenképpen kell kizetnie, akkor is, ha neki nincs semmi jövedelme.


A 20% szerintem reális összeg, ennél többet ne akarj, mert az apának is kell valamit ennie. Ha meg éhenhal, akkor utána semmit sem fogsz kapni...

2011. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ezek egyike sem olyan tragikus, hogy ne lehessen rábízni a gyereket..
2012. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!