Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi problémák egy 17éves...

Családi problémák egy 17éves fiú esetében. Ötletek?

Figyelt kérdés

A probléma a következő: ismerősöm 17 éves fiú aki édesanyjával és testvérével él együt plusz egy "nevelőapuval". Mindez szép és jó lenne ha nem nehezítené, illetve lehetetlenítené meg az életét a kedves "apuka". Elköltözésről lenne szó,a baj csak ott kezdődik, h nem tudjuk mi lenne a legmegfelelőbb útja- módja ennek. A hely is megvan, h hova. A kérdés csak az, hogy jogilag miket csinálhat mihez van joga mihez nincs. .

Kérlek segítsetek...azt a megoldást kizártuk, h várja meg a 18. életévét.


2011. szept. 13. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Kiskorúsága alatt kvázi semmihez sincs joga, ha elmegy, a rendőrök hazaviszik szó nélkül.


Ha nagyon rossz a helyzet, akkor lehet gyámhivatalhoz fordulni, de nem éri meg intézetbe kerülni, hisz hamarosan nagykorú lesz.


Más megoldás nincs, tényleg várjatok.

2011. szept. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy érzem, nagy lehet a baj. Én az elköltözés után (még aznap) anyámnak megmondanám, hogy elköltöztem, és ne keressen, majd én keresem. Megnyugatnám, h. semmi baj, ez így lesz jó, mert nem tudom elviselni a mostohafatert. Bár nem egészen törvényes, de ha a nevelőapa olyan, pokollá tudja tenni az életet. Inkább az albérlet, v. barátok. Viszont ennek ellenére a sulit nehogy abbahagyd! És a másik testvér az marad ilyen körülmények között? Neki nem lesz baja ott?
2011. szept. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha brutális, vagy lekkiterror, ezzel meg lehet zsarolni. Régen, egy fiatal kolléganőm úgy szabadult otthonról 17 évesen, hogy magnóra vette, hogy a nevelőapja szexuálisan zaklatta. Ezzel megzsarolta, és nem gördített akadályt az elköltözés elé. Végső esetben, ha nagyon nem engediik, meg rendőrök kerestetik, a gyámügyhöz lehetne fordulni.
2011. szept. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hová költözne?
2011. szept. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden válaszolónak elsősorban, h ezt a kérdést tényleg komolyan vették-vettétek. 100%os a lekiterror és igen én is gondoltam a hangfelvétel készítésére.

Hova költözne: barátnő plusz család

Testvére: érdekes kérdés - vele nincs semmi baj otthon minden meg van neki engedve , ami érthetetlen.

2011. szept. 13. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!