Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Problémák a szüleimmel....

Problémák a szüleimmel. Nagyon rosszul érzem magam. Minden lent megtalálható 17F?

Figyelt kérdés
Az a baj a szüleimmel, hogy túlságosan konzervatívak. Sportoló vagyok és gimnáziumban tanulok. Rengetegszer előfordult már olyan, hogy nem engedtek el valahova, azzal az indokkal hogy pihennem kell. Ezt én meg is értem, és tudom hogy jót akarnak nekem, de néha ez már túl sok nekem. Olyan mintha egy burokba lennék. Sokszor vitáztunk már, és rengetegszer mondták, hogy gondolkodjak el dolgokon. Szoktam mondani, hogy hol a kompromisszum, de ez mindig egyoldalú volt. Én tettem valamit, hogy jobbnak tűnjek a szemükben, de ők változatlanul ilyenek maradtak. Szüleim nem is igazán szeretik egymást, ezért otthon gyakran feszült a légkör. Rengeteg vita van. Egyre gyakrabban kap el az az érzés, hogy nekem nincs kedvem itthon lenni. A "pihenés"-es probléma még haggyán, de mindig mindent ők döntenenek el. Meg hogyha szeretnék valamit, midnig meg kell őket kérdeznem. Ami természetes is, csak néha húzzák az időt, meg a szájukat, és később hoznak döntést. Ebből is volt már rengetegszer probléma. Barátnőm is van, és a kapcsolatunk már nagyon megsínyli ezeket a dolgokat. Ezek cska az előzmények voltak, amik már régóta tartanak, de az aktuális probléma most jön. Barátnőmmel tervezzük, hogy elmegyünk nyaralni, a mi pénzünkből, mert ugye dolgozunk ilyen nyári munkában. És most a szüleim azon gondolkodnak hogy elengedjenek-e, mivel nemrég volt egy nagy vita az előző megszorításokról, és hogy bunkón viselkedtem. Jó, bunkó voltam beismerem, de megvoltak az okai. Még mindig a fentiek... Mondták, hogy most nem ez a legfontosabb téma, anyaralás, , de nekem és a barátnőmnek igen.És teljesen úgy érzem, hogy nem foglalkoznak ezzel. Nem döntenek arról hogy mehetek e vagy sem. Mindig "majd később megbeszéljük". Pedig már szállást kéne foglalni, mielőtt elfogynak a helyek. Barátnőmmel már sokat vitáztunk emiatt is. Sok barátom családja is tudja, hogy milyenek az én szüleim. És nekem már nagyon elegem van. Szerintetek mit csináljak? HA valamit akarok akkor csak ugy sétáljak ki az ajtón? Vagy menjek el nyaralni a beleegyezésük nélkül? Képes lennék rá, csak segítséget, tanácsokat kérek!
2011. jún. 17. 09:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá, hogy úgy kezelnek, mint egy 5évest. Szólnak, hogy le kéne feküdni (22:30körül...) , még hétvégén is. Fürdeni kéne. 10ig legyek megfürödve, kajáljak meg addig. Ezek is iszonyú problémák amiket nem vesznek észre. És ami mégrosszabb, hogy már sokszor leültem velük erről beszélni, de semmi sem változott.
2011. jún. 17. 10:01
 2/7 anonim ***** válasza:

Még nem vagy nagykorú, úgyhogy lassan a testtel.Pont ennyi idős fiam van.

Mond meg nekik, hogy konkrét válasz kérsz MOST!És ha nem engednek, akkor azt indokolják is meg.(nem lesz nehéz)

Örülj, hogy aggódnak érted.

2011. jún. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen fojtogató szülők gyereke mennek nyomorgni koszos lukba,albérletbe,hogy legyen végre életük és saját döntéseik,az ilyne szülő a nagykorúság után is ilyen marad,valaki 40 évesen is engedlélyt kér a szülőktől,hogy elmhessen a barátnőjével valahová.Nem csoda hoyg ennyi félrenevelt, életképtelen,döntsképtelen, szülőfüggő,lelki roncs ember van.Jó dolog az aggoódás igen,csak van normális határvonal,És sajnos a mai szülők töbsége keserű és a gyerekeit is megpróbálja megkeseriteni,csak pusztán irigységből.
2011. jún. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az egyik ok, az fent megtalálható. Bunkó voltam egy vita során, ami szintén a fent található okok miatt tört ki belőlem. A másik, hogy a testvéremnek versenyei vannak és hogy most azokkal kell fogalkozni. De az utóbbi engem nem érint! Csak annyi kéne hogy igen vagy nem! Nem értem őket..
2011. jún. 17. 10:13
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon közel vagyok, hogy kizárjam őket ebből az egészből, és csak úgy elmenjek..ezért kérdeztem, hogy lenne e más megoldás
2011. jún. 17. 10:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a helyedben leülnék velük és megmondanám nekik, hogy nagyon nem jó ez így. Nem vagy már 5 éves, ne is kezeljenek úgy. Gondolom vannak dolgok amiket persze elvárnak tőled, pl. a szobád kitakarítása(nem tudom, csak tipp), ergo, ha azt elvárják akkor tudatosuljon az is bennük, hogy már nem vagy gyerek. 17éves vagy nem kéne, hogy a szüleid döntsék el, hogy mikor feküdj le aludni, mikor menj el fürdeni. Persze azt is megértem, ha iskola időben nem akarják, hogy sokáig fent legyél, de hétvégén nem kéne, hogy szóljanak érte.

A nyaralással kapcsolatban annyit, hogy el mondtad nekik, hogy hova szeretnétek menni, és mennyi időre? Lehet, hogy az a problémájuk, azért nem mondtak még konkrét választ. Persze az előzményeket olvasva nagyon kétlem. De ez sem zárható ki teljesen. Azt mondjuk nem javaslom, hogy ha valamit akarsz akkor kisétálsz az ajtón, csak a saját helyzeted nehezítenéd meg vele. Legalábbis én így gondolom azokból az információkból amiket leírtál.

A szüleiddel kapcsolatban még annyit, hogy esetleg nincs olyan felnőtt rokon, ismerős, barát akire hallgatnak, esetleg ő meg tudná győzni őket, hogy ne legyenek ilyenek. Első sorban viszont neked kell velük beszélned. Még nem késő változtatni a dolgokon, valószínűleg nem fog egyik napról a másikra menni, de sikerülhet. Sok szerencsét. Remélem sikerül megbeszélned a szüleiddel a dolgokat!

Szép nyarat!

18L

2011. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 16 évesen lett elegem, bár ennyire nem fogtak a szüleim, de én a tipikus "lázadó kamasz" voltam. 16 évesen kisétáltam az ajtón péntek este, és csak vasárnap mentem haza. Aztán elmondtam apámnak, hogy nem vagyok hülyegyerek tudok vigyázni magamra, engedjen el (normális kereteken belül, persze), és akkor tudni fogja hol vagyok, stb.

Ha nem tudsz velük beszélni, akkor szépen menj el az engedélyük nélkül, nem kötözhetnek a széklábhoz, hogy márpedig nem mész.

Tényleg az a baj az ilyen szülőkkel, hogy ha nem változtatsz drasztikusan, akkor 5 év múlva is engedélyt kell majd kérned.

Sok sikert!

23L

2011. jún. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!