Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy állítsam le a páromat,...

Hogy állítsam le a páromat, hogy ne szabályozzon?

Figyelt kérdés

Először is: aktívan munkát keresek.

A párom folyamatosan dobálja rám a lelkiismeret furdalást, ahelyett hogy bíztatna. ez hagyján.

megtiltotta, hogy más városban keressek munkát, mert nem akar távkapcsolatot, akkor vége.

Ezek után, meg felhívtak, hogy lenne egy munka nekem másik városban elég magas fizetésért.

Így ezt lemondtam. Miután a párom meg győzködött, hogy ennyiért vállaljam el, oda is költözne velem, ha úgy alakul, és hozzá tette hogy mindig kérdezzem meg őt, mielőtt döntök valamit (mintha ő lenne az isten, vagy nem tudom)

Elvállaltam, megbeszéltünk interjú időpontot.

Ezután a párom folyamatosan leszólta a munkát, hogy biztos ügynöki, majd rohangálok, mint egy idióta.

Így nem mentem el az interjúra.

Ezután megbízhatatlannak, jellemtelennek, elkényeztetettnek nevezett, hogy nem mentem el.

Mondtam, hogy ezt magának köszönheti, ahogy velem beszélt.

Közöltem vele, mert ahogy beszélt a munkáról, így döntöttem, és ne jellemezzen engem, mert én is tudnám őt mivel.

erre annyit reagált, hogy a tetteim jellemeznek, nem ő engem.

Így most összegeztem neki, hogy nem tudom kinek hiszi magát, hogy először megtilt egy másik városban munkavállalást, utána kötelez arra, hogy menjek, utána leszólja a munkát, és ha nem mentem el, meg leszid. Mégis miket képzel magáról alapon.


nos:

nem tudom mit kezdjek a párommal, hogy ilyen. Hogy fogja vissza magát és engem ne ugráltatható csicskának nézzen.


2011. dec. 15. 09:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:

Rossz szokásokon lehet változtatni, jellembeli dolgokon nem.

Ha valaki a földre dobálja a zoknikat, azt meg lehet kérni, hogy a szennyestartóba dobja, mert ez rossz szokás, nem jellem kérdése.


A viselkedés, az jellem kérdése, azon 12-16 éves korig lehet változtatni, utána már csak trauma hatására változhat, esetleg.


Az, hogy valakinek néha rossz napja van, önmagában természetes. Szerintem mindenki viselkedik néha bunkón, morcosan, idegesen. De ez rendszerint ritkán fordul elő és van valami ok mögötte - nem aludta ki magát, rossz napja volt, munkahelyi gondok. Lényeg az, hogy nem tart hosszú ideig.


Aki folytatólagosan helytelenül viselkedik, az a jellemét mutatja. Ott megszokni vagy megszökni lehet csak.

2011. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:

és jobban belegondolva kezdetek kezdete óta szabályoz

fokozatosan lopta be ezt a mérget a kapcsolatunkba


először csak azzal, ne legyek szőke, legyek barna

ez volt az első pár hónap után

2011. dec. 15. 17:59
 53/62 anonim ***** válasza:

Akkor tudod te is, hogy itt már minden próbálkozás halottnak a csók. Vegyél egy mély levegőt és szakíts vele.


Azt borítékolom, hogy az ilyen típus akkor 180 fokos fordulatot vesz, hirtelen átmegy gavallérba, virágcsokrok, csillagok leígérés az égről. Ha bedőlsz, akkor max 2-3 hét múlva ismét a régi sztorinál lesztek.

2011. dec. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:

köszi utolsó

csak a jellemével tönkre tesz így mindent, az összes tervünket, nemhogy az én, de a saját boldogságát is.

2011. dec. 15. 18:00
 55/62 A kérdező kommentje:
előző komment 51-esnek ment volna
2011. dec. 15. 18:00
 56/62 A kérdező kommentje:

már szakított párszor

olyankor tényleg mindig gavallér, mindig béke a vége

2011. dec. 15. 18:01
 57/62 A kérdező kommentje:
*szakítottam
2011. dec. 15. 18:01
 58/62 anonim ***** válasza:

Hát ez a milyen színű legyen a hajad is gáz. Vörös vagyok, a férjem egyszer kérdezte, hogy szőkében nem gondolkodok-e. Mondtam, hogy szerintem nem áll jól, de hát nézzük meg. Parókát felpróbáltam és borzasztóan néztem ki a szőke minden árnyalatával, egyszerűen üti a bőrszínemet. Feketétől betegesen sápadt vagyok. Megnézte, tényleg nem előnyös, oké, csak ötlet volt.


Olyan már volt, hogy javasolt más árnyalatot a vörösre, de úgy, hogy kérdezzek meg fodrászt is, hátha hülyén állna.


Szóval javasolni meg érdeklődni lehet, követelőzni már nem igazán. Az már alá- és nem mellérendelt viszony.


Ha a párod azt mondja, hogy X szín nem igazán áll jól, akkor az javaslat, mert eldöntheted, hogy elfogadod és nem hordod azt a színt, vagy neked tetszik és hordod, ő meg elfogadja. De ráparancsolni valakire, hogy milyen legyen a kinézete - kérés helyett... háát, ez már a rabszolgatartást idézi. Ez jobb nem lesz, csak rosszabb, pláne egy esküvő után, amikor még inkább nyeregben érzi magát.


Azt vallom, hogy ismerkedéskor feltételezhető, hogy úgy tetszünk egymásnak, ahogy vagyunk. Ha valaki ahhoz képest nagyot változik, van némi jogalapja, hogy zúgolódjon a partner (pl: nekem 50 kilósan tetszettél meg, a mostani 70 kilód már nem jön be..).

2011. dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

Ez egy annyira tipikus játszma... a zsarnok és az elnyomott. Ha ismered a forgatókönyvet, miért jársz vissza? Tudod, hogy ténylegesen milyen.

Légy erős és tarts ki az elhatározásod mellett. Hogy ő mit tesz a saját életével, az meg az ő gondja. Ha elrontja, lelke rajta, felnőttként joga van hozzá.

2011. dec. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

"először csak azzal, ne legyek szőke, legyek barna

ez volt az első pár hónap után"



Nekem is ez volt...tudod meddig tartott?


3 hónapig! Mert KIRÚGTAM!


Mit ugrálsz itt mint egy nyúl? Állj a talpadra vedd fel a domináns formát!

Képes voltál egy jó melót elszalasztani miatta?!?

Normális vagy te???


Szerinted ha lenne egy jó melód tudna téged terrorizálni???

Elmondom, NEM!!!


Sőt keress nagyon jó melókat, hogy tudj erős határozott nő lenni!

Ő egy olyan élősködő vámpír, aki a te kiszolgáltatottságodon élősködik!

2011. dec. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!