Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy állítsam le a páromat,...

Hogy állítsam le a páromat, hogy ne szabályozzon?

Figyelt kérdés

Először is: aktívan munkát keresek.

A párom folyamatosan dobálja rám a lelkiismeret furdalást, ahelyett hogy bíztatna. ez hagyján.

megtiltotta, hogy más városban keressek munkát, mert nem akar távkapcsolatot, akkor vége.

Ezek után, meg felhívtak, hogy lenne egy munka nekem másik városban elég magas fizetésért.

Így ezt lemondtam. Miután a párom meg győzködött, hogy ennyiért vállaljam el, oda is költözne velem, ha úgy alakul, és hozzá tette hogy mindig kérdezzem meg őt, mielőtt döntök valamit (mintha ő lenne az isten, vagy nem tudom)

Elvállaltam, megbeszéltünk interjú időpontot.

Ezután a párom folyamatosan leszólta a munkát, hogy biztos ügynöki, majd rohangálok, mint egy idióta.

Így nem mentem el az interjúra.

Ezután megbízhatatlannak, jellemtelennek, elkényeztetettnek nevezett, hogy nem mentem el.

Mondtam, hogy ezt magának köszönheti, ahogy velem beszélt.

Közöltem vele, mert ahogy beszélt a munkáról, így döntöttem, és ne jellemezzen engem, mert én is tudnám őt mivel.

erre annyit reagált, hogy a tetteim jellemeznek, nem ő engem.

Így most összegeztem neki, hogy nem tudom kinek hiszi magát, hogy először megtilt egy másik városban munkavállalást, utána kötelez arra, hogy menjek, utána leszólja a munkát, és ha nem mentem el, meg leszid. Mégis miket képzel magáról alapon.


nos:

nem tudom mit kezdjek a párommal, hogy ilyen. Hogy fogja vissza magát és engem ne ugráltatható csicskának nézzen.


2011. dec. 15. 09:27
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:

ez az egyik alapja a veszekedéseinknek

ahogy beszél velem


"beszól" én meg kikérem magamnak, meg elmesélem, hogy így nem beszélünk a párunkkal, meg stb


eleve azt szeretném kizárni, hogy felvegye ezt a hatalmi stílust

2011. dec. 15. 14:47
 42/62 anonim ***** válasza:
De ha te ilyen jól és szépen kezelsz mindent- ahogy ezt az állásinterjú példája is mutatja-, mi itt a probléma?
2011. dec. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
Onnan vesszük, hogy részletesen leírtál erre példákat te magad.
2011. dec. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 A kérdező kommentje:

43-as

én egy példát nem írtam arra, hogy hogyan reagálom le a helyzeteket.

csak hogy van, amikor nem csinálom amit most erre jön akkor tőle, hogy akkor csináljak amit akarok, amire egy reakcióm volt, hogy kiengeszteltem. de mert ha azt csinálok amit akarok, akkor minden rendben.


42-es


a probléma nem ott van, hogy nem tudok konfliktust kezelni, hanem eleve ha nem lenne konfliktus nem kellene kezelnem.

minden nő felháborodna ha méltatlanul beszélnek hozzá.

és azt szeretném elérni, hogy hozzám ne merjen méltatlanul beszélni.

2011. dec. 15. 17:08
 45/62 A kérdező kommentje:
*ha nem csinálom amit mond
2011. dec. 15. 17:11
 46/62 anonim ***** válasza:

Nem látod a fától az erdőt. Ő ilyen. Most vagy játszod Teréz anyát és évek múlva jössz rá, hogy ez már az a kategória, amikor a romlott ételt akarod ehetővé tenni, veszett fejsze nyele.


Másrészt védekezel azzal, hogy de hát te csak rá reagálsz. Igen, ha rosszul kezeled a konfliktust, akkor a leírt meghunyászkodás, önmagad feladása lesz az eredmény.

Mivel ő látja, hogy hatással tud lenni rád az érzelmi zsarolással, csinálja is.


1. Ő ilyen.

2. Te táncolsz neki.


Két megoldás van, vagy kiállsz a döntéseid mellett és letojod, hogy ő mit reagál, vállalva minden reakciót, akkor lehet, hogy tisztelni fog.


Vagy visszatérsz a józan ész birodalmába és rájössz, hogy kutyából akarsz szalonnát csinálni és inkább keresel olyat, aki nem néz csicskának.

2011. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 A kérdező kommentje:

értem

minél jobban a markában vagyok, annál jobban ilyen lesz.


érdekesek ezek a "hatalmi harcok" egy kapcsolatban :(

2011. dec. 15. 17:17
 48/62 anonim ***** válasza:
egy részt azt hogy meg beszéltek dolgokat vagy eldöntitek szerintem igenis hogy van köze főleg hogy házasság előtt álltok vagy épp ahhoz hogy közös döntéseket hozzatok,a másik szerintem nem csak most viselkedet így veled ennek lehetett már elözménye talán már akkor kellet volna észbe kapni mert itt hiába írjuk hogy hagyd el már késő mert házasság előtt állsz vele,annyi esetleg hogy beszélsz erről vele de szerintem ne reménykedj változásba.
2011. dec. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
még egy dolog párunk ne váltosztasuk meg mert ö ilyen mindenkinek van valamilyen dolga ami nem tetszik....
2011. dec. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 A kérdező kommentje:

nem akarnám megváltoztatni el harcolgatnék én ezen, csak azt vettem észre hogy ez mérgezi is a kapcsolatot


levezetve:

ő dirigál parancsol - a kapcsolat érdekében (legyen ez az együtt tervezünk rész)

én küzdök ez ellen (a hangnem ellen)

ő már úgy dirigál, hogy nem is tisztel

én folyamatosan ellenállok (folyamatos veszekedések)

ő már csak azt nézi hogy tud "uralni" mert ugye neki van munkája neki van szava

én ide írogatok tanácsokért

és jé a szerelem meg szép lassan elillan közben.

2011. dec. 15. 17:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!