Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól osztja be...

Szerintetek jól osztja be lányom a pénzét?

Figyelt kérdés

Egyetemista lányom van, másodéves. Albérletben lakik, hárman vannak egy 2 szobás lakásban, fejenként 20-22 ezerre jön ki az albérlet (de saját szobája van), amit kifizetünk neki. Ezen felül kap minden héten 5000Ft-ot, plusz 2 havonta még 6ezret ruhára.

Most láttam meg véletlen a bankszámla kivonatát, és majdnem elájultam. Direkt tettünk neki félre vészhelyzetre 50ezret plusz ő még diákmunkával még 70 ezret amikor kezdődött az egyetem. Most látom, hogy a számlán már csak 35 ezer van, a 120 helyett! Mindezt másfél év alatt költötte el, azon felül, amit adunk neki. Azzal érvelt, hogy a buszra elmegy 1500Ft a héten, a havi bérlete 3500, fénymásolásra és tankönyvekre is elég sokat költ. De a legnagyobb gond a kaja. Nem nagyon tud magára főzni, maximum heti egyszer, de akkor megpróbál jó nagy adagot, ami kitart valami. A többi napokon menzán étkezik. Bulizni egyáltalán nem jár, helyette a barátjával elmennek néha korcsolyázni, moziba. Tényleg ilyen drágák lennének a tankönyvek és a jegyzetek? Ennyi pénz nem mehetett el, hiszen azért a heti 5000 is elég jó költőpénz!


2011. dec. 12. 16:20
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
50%
Én Pesten élek saját lakásban amit a szüleimtől kaptam 18. szülinapomra. A rezsim havi 40 ezer, kajára nekem egyedül annyi megy el mint nektek 4 főre ment, szóval szintén 40-50 ezer, pedig nem szoktam sokszor étteremben kajálni, vagy ha igen akkor a barátom fizet. A főiskola 250 ezer egy félévben + a tankönyvek, stb. kb. 100 ezer évente. Emellett néha nem árt szórakozni, ruhákat vásárolni (havonta 6 ezer?? Annyiból egy nadrágot sem lehet venni.) kb. havi 40 ezer szintén. Csodálom a lányodat. Nekem az a 120 ezer max. 2 hónapig tartott volna, azóta hajléktalan lennék...
2011. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
69%

Na azért a ló túlsó oldalára se essünk utolsó! Te a mai magyar átlagos 20 éves egyetemisták/fősulisok között luxuskörülmények közt élsz. De nem ez az általános, hanem olyanok mint pl. én aki megesik, hogy egy nap csak üres kiflit eszik, kb. 1 éve nem volt étterembe és van 4 db 3 000 forintos farmere.


És ,hogy ne csak off legyen, a kérdésre már előbb válaszoltam. Szerintem pont optimális, de még talán spórolósnak is mondható a lányod.


F/20

2011. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
56%
Azért luxusnak nem mondanám, lehet hogy elmondva annak hangzik, de én azért hogy fenntartsam a lakást és eltartsam magam napi 12 órákat dolgozok emellett valahogy meg kell maradnom a főiskolán is. A lakást megkaptam, onnantól kezdve boldoguljak ahogy tudok. Az iskolát diákhitelből fizetem, egyedül a tanszerekben segítenek be a szüleim. A többit magamnak teremtem meg. Nem könnyű, de muszáj. Ha nem dolgoznék és a szüleim csak annyival támogatnának mint a kérdező a lányukat, akkor már rég eladtam volna a lakást, otthagytam volna az iskolát és egy egérlyukban élnék inkább.
2011. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
56%
akkor viszont bocsánat, rosszul értelmeztem, úgy jött le, hogy nem dolgozol és mindent a szüleid fizetnek
2011. dec. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim válasza:

Kedves szulo!

En nem magyaroszagon tanulok (Nem a szuleim fizetik!!!)

de mint diak tudom, hogy vannak dolgozatok, tantargyak ahova a kotelezo tankonyv nem eleg. En tavaly a vizsgaimra vettem tantargyankent legalabb ket tankonyvet!!! En sem koltekezem, mint a lanyod, de azert vannak dolgok, amit nem tudsz kiszamolni, pl hany oldalt fog fenymasolni a XY tantargy beadandojahoz... Heti 5000 forint kajara, buszra, stb? Ne haragudj, de a lanyod szerintem meg igy is nagyon jol gazdalkodik. Gondolkodj el hogy te mennyit koltesz el egy bevasarlaskor, mikor fozol... Nah? Hat igen a menza sokszor olcsobb mint fozni...

Amugy sok sikert kivanok a lanyodnak!

2011. dec. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
55%

van 250.000 bevételetek. Ebből adtok a gyerekeknek havi 50-50-et.

Ti éltek havi 75.000-ből, pedig nektek nem kell szinte semmire sem költeni, tudtok otthon enni, sőt még élelmiszert sem kell megvenni.

Nekik MINDEnt venni kell. Szerintem meg kellene fordítani: ti kijöttök a kert mellett 50-ből simán, s nem kell annyit költenetek közlekedésre s egyébre sem.

Nekik viszont nagyon sok mindenre kell, és csupa olyanra, amin nem lehet spórolni, ráadásul drága.

Ti a rezsin is spórolhattok, hiszen csak ketten vagytok, és éjszakáznotok sem kell. Egy szobát elég fűteni, amikor otthon vagytok, s csak itt égetni a villanyt.

Mosni sem kell annyit, ha nincsenek itthon.

Jó lenne, ha a gyerekeknek nem örökké aggódniuk kellene, hoyg hoyg teremtsék elő, ami nincs. 75 se sok,de kicsit mégis könnyebb lenne. Végül is, nektek, ha pár évig nem költettek magatokra, elmegy, nem?

Nekik meg muszáj.

2011. dec. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Az ég óvjon minden embert az ilyen sóher szülőktől! Nem tudom minek vállalnak az ilyenek gyereket??? Saját gyermekétől sajnálja a pénzt basszus eszem megáll...az én anyám inkább éhezik,de nekem mindenem meglegyen az egyetemen!!! és én viszek kaját anyámnak...

egy szintén csóró egyetemista

2011. dec. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
91%
na jó emberek azért ne essünk át a ló túloldalára! Majd ő eldönti mennyit tud adni nekik,hogy osztja be a pénzét valószínű többet megélt már, mint az előttem lévő két hozzászóló... lehet van egyéb kiadás is, ne legyetek olyan okosak...válaszoltunk neki, felfogta, megköszönte...ennyi!
2011. dec. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
havonta 30-35 ezret tankolok csak a kocsiba, szerintem nagyon szépen beosztja a pénzt
2011. dec. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Másfél év alatt 120 ezer forint mínusz az szerintem nagyon nagyon jó...


Gondolj bele kérlek, heti 5000 forint az naponta kevesebb, mint ezer. Abból kéne neki minden nap ennie, utazni, megvenni a könyveket, a kozmetikumokat, ünnepekre ajándékokat?? Ugye ezt Te sem gondoltad komolyan? Még ételre sem elég, nemhogy minden másra.


Szerintem a lányod nagyon jól beosztotta a pénzét. Én is ugyanígy jártam anno, nekem heti 3000-et adtak az ÉLETRE anyuék, és nem hitték el, hogy ebból nyugodtan éhen is dögölhetek. Illetve nem is volt miből még adniuk, szóval én a hátuk mögött felvettem diákhitelt. Nem buliztam, nem költöttem hülyeségekre (egy cipőt és pár pólót vettem még olcsóért, mert nekem nem jár ruhapénz).


Heti 5000-ből nem lehet kijönni, ha egyedül lakik az ember. Még 10.000-ből se feltétlenül...

2011. dec. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!