Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól osztja be...

Szerintetek jól osztja be lányom a pénzét?

Figyelt kérdés

Egyetemista lányom van, másodéves. Albérletben lakik, hárman vannak egy 2 szobás lakásban, fejenként 20-22 ezerre jön ki az albérlet (de saját szobája van), amit kifizetünk neki. Ezen felül kap minden héten 5000Ft-ot, plusz 2 havonta még 6ezret ruhára.

Most láttam meg véletlen a bankszámla kivonatát, és majdnem elájultam. Direkt tettünk neki félre vészhelyzetre 50ezret plusz ő még diákmunkával még 70 ezret amikor kezdődött az egyetem. Most látom, hogy a számlán már csak 35 ezer van, a 120 helyett! Mindezt másfél év alatt költötte el, azon felül, amit adunk neki. Azzal érvelt, hogy a buszra elmegy 1500Ft a héten, a havi bérlete 3500, fénymásolásra és tankönyvekre is elég sokat költ. De a legnagyobb gond a kaja. Nem nagyon tud magára főzni, maximum heti egyszer, de akkor megpróbál jó nagy adagot, ami kitart valami. A többi napokon menzán étkezik. Bulizni egyáltalán nem jár, helyette a barátjával elmennek néha korcsolyázni, moziba. Tényleg ilyen drágák lennének a tankönyvek és a jegyzetek? Ennyi pénz nem mehetett el, hiszen azért a heti 5000 is elég jó költőpénz!


2011. dec. 12. 16:20
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon is jól osztja be, én is hasonló cipőben vagyok és átérzem a helyzetét, ennél kevesebből nehezebb lenne.


F/20

2011. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat! Az igaz, hogy tavaly elromlott a telefonja, amit még általános iskolás ballagására kapott. Azt a saját pénzéből cserélte le, egy 25-30 ezer forintos készülékre.

Csak aggódok miatta, hogy nem fogja tudni majd helyesen beosztani a pénzét. A bátyja főiskolára jár, ő ki tud jönni a pénzéből.

2011. dec. 12. 16:39
 13/50 anonim ***** válasza:
91%

Heti 5 ezer neked jó pénz?! Na ne szórakozz! Az napi 700 Ft, 2-300 Ft a kenyér, legolcsóbb margarin is 150. Tehát elment a napi pénz fele, és akkor van vajas kenyered. Deha elmész a legolcsóbb kifőzdébe az is min 500Ft, és az egy étkezés volt.

Tankönyvek aranyáron vannak, nekem pl van 15 ezres könyvem, de fénymásolva olyan is, ami eredetiben 25 ezer. És ez csak 1 könyv 1 tárgyhoz.

Szóval azért te nem gyengén alábecsülöd a költségeket.

2011. dec. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
100%
4 évvel ezelőtt kaptam ennyi pénzt egy hétre a szüleimtől,már akkor is necces volt kijönni belőle...Szerintem nagyon ügyes a lányod...
2011. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
47%

Számold ki, hogy csak kajára mennyit kell költenie, én csodálom, hogy heti 5000 forintból ki tud jönni.


Én szerencsésebb időszakomban 100ezerből éltem havonta az egyetemen, és volt, hogy nem maradt pénzem a hónap végére, pedig koliban laktam, nem elb@sztam a pénzem, de azért havi 1x-2x jó moziba menni, ha a haverokkal be akarunk ülni valahova az is pénzbe kerül, ha esetleg szórakozni mennénk, az is.

Csak az edzőterem 8000 havonta...

Ha esetleg haza akar menni, az 2000 forint csak a tömegközlekedésre... Nagyon kevés az az 5000 forint hetente.

2011. dec. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ugyanarra a fősulira járnak a gyerekeid, akkor értelmetlen összehasonlításokat tenned! Heti 5000 Ft baromi kevés, ha abból kell mindent megoldania. Nálunk is sok volt a könyv (kész örömmámor volt, ha egy tantárgyhoz elég volt egy könyv, de volt amelyikhez 5 kellett), aranyárban, fénymásoltunk orrba-szájba, de volt, ahova meg kellett venni, mert a tanár kérte, hogy szemináriumra hordjuk, és felhívta a figyelmünket arra, hogy a fénymásolás bűncselekmény...Volt olyan tanár is, aki minden órára megadta, hogy milyen törvényt, jogesetet hozzunk, hogy tudjunk vele dolgozni, na akkor azt rendszeresen nyomtatni, fénymásolni...A kaja meg: hiába főz magának, főtt kaját két óra között nem tud úgy bekapni, mintha szendvics lenne, és ha nem tud hazamenni annyi idő alatt, akkor marad a menza. Nagyon el vagy tájolva az árak tekintetében, szerintem baromi takarékos a lányod. Egyébként mit sajnálsz tőle, mit gondolsz, mire költi, szórja a pénzt, hogy a kérdést kiírtad? Túl sokat eszik szerinted? Vagy miből gondoltad, miből következtettél, hogy esetleg nem jól gazdálkodik vele?
2011. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%
eleve értelmetlen dolog egy lányt és egy fiút összehasonlítani, teljesen más szükségleteik vannak...
2011. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, a heti 5000 az semmi...Én 20 éves lány vagyok, harmadéves a jogi karon, nekem is ennyiből kell kijönnöm, de úgy, hogy ebből a heti 5000-ből 2000 a vonatjegyem haza és vissza. Tehát, marad 3000 Ft-om és abból kell enni, venni a mosóport és mindent ami egy háztartáshoz kell és mint az előttem szólónak, fénymásolni meg venni az eredeti könyveket, mert nálunk is imádják hangoztatni, hogy a fénymásolás bűncselekmény . Én is alig jövök ki a heti 5000-ből, és nem olyan jó dolog állandóan fejben azt számolgatni, hogy ha megveszem még xy dolgot, akkor mennyi marad, de akkor biztonsági tartalékom is legyen a hazaútra, ha bármi történik...Engem is kértek már számon emiatt otthon, de ezt csak az érti meg aki benne van.
2011. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól osztja be,én még csodálkozom hogy van 35 ezer a bankszámláján....


Nálunk ha minden könyvet megvennék minden félévbe,szerintem min. 25-30ezer ft lenne....Én is rengeteget fénymásolok,nyomtatok,havonta 3-5 tollat is elhasználok,plusz a jelölő filcek,hibajavító,vonalzó,rengeteg nyomtatópapírt kell vennem,mert arra szoktam írni+füzetek.....

És akkor még nem is beszélek a kajáról....


Pesten 3850ft a diákbérlet,ez is rengeteg,gondolj bele!!!!Havi 20ezer ft-ból csoda,hogy kijön a lányod,SZERINTEM LE A KALAPPAL ELŐTTE!NAGYON ÜGYES!:)

2011. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igaz, én csak 9.-es gimis lány vagyok, de vidékről járok pestre suliba. Csak fel pestre a buszbérletem havonta 10ezer, plusz metróra havonta elmegy olyan 2ezer. ez 12 ezer, a kolim és a menzám 23ezer. Ha nem jó az ebéd, vagy a vacsi, éhen nem maradhatsz, muszáj enni. Csak az alapvető tankönyveim voltak 48ezerben. Ehhez hozzájönnek a füzetek, plusz könyvek, versenyekre megint csak más könyvből készülés.... fénymásolás volt hogy egy hónapban 10 ezer nem futotta, pedig hangsúlyozom, ez gimnázium!

költőpénznek én is 5ezret kapok, plusz szintén 5ezer van tartalékra. Ha éppen nincs nálunk fenn a koliban mosószer, mert éppen nem vittem magammal, vagy bármi, elmegyek mosodába, ott is repül a pénz!

Nagyon takarékos a lányod, van olyan sulitársam aki még csak nem is kolis, és hasonló összegeket költ mint én! Ebben pedig nincs benne, hogy ruházkodni se árt!

Gondolkozz el egy kicsit, hogy mit vársz a lányodtól, és mi a megvalósítható! Nem kiosztani akarlak, viszont én gimisként is alig tudok heti 5ezer forinttal boldogulni!


15/L

2011. dec. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!