Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól osztja be...

Szerintetek jól osztja be lányom a pénzét?

Figyelt kérdés

Egyetemista lányom van, másodéves. Albérletben lakik, hárman vannak egy 2 szobás lakásban, fejenként 20-22 ezerre jön ki az albérlet (de saját szobája van), amit kifizetünk neki. Ezen felül kap minden héten 5000Ft-ot, plusz 2 havonta még 6ezret ruhára.

Most láttam meg véletlen a bankszámla kivonatát, és majdnem elájultam. Direkt tettünk neki félre vészhelyzetre 50ezret plusz ő még diákmunkával még 70 ezret amikor kezdődött az egyetem. Most látom, hogy a számlán már csak 35 ezer van, a 120 helyett! Mindezt másfél év alatt költötte el, azon felül, amit adunk neki. Azzal érvelt, hogy a buszra elmegy 1500Ft a héten, a havi bérlete 3500, fénymásolásra és tankönyvekre is elég sokat költ. De a legnagyobb gond a kaja. Nem nagyon tud magára főzni, maximum heti egyszer, de akkor megpróbál jó nagy adagot, ami kitart valami. A többi napokon menzán étkezik. Bulizni egyáltalán nem jár, helyette a barátjával elmennek néha korcsolyázni, moziba. Tényleg ilyen drágák lennének a tankönyvek és a jegyzetek? Ennyi pénz nem mehetett el, hiszen azért a heti 5000 is elég jó költőpénz!


2011. dec. 12. 16:20
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sok amennyit a lányod elköltött.
2011. dec. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
78%
vannak olyan lányok is, akinek egy idősebb hapsi adja a kiegészítést az egyetemre...
2011. dec. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
90%
napi ezer forint kell kajára minimum. 3850 a havi bérlet, egy könyv simán lehet 3-4 ezer forint, illatszerek, néha fodrász, esetleg meginni valamit vagy elmenni programra. Nekem gyógyszert is kellett vennem, rengetegbe tudnak kerülni. Főzni is akkor olcsó ha van egy jól felszerelt konyhád(úgy értem van már olaj, liszt, fűszerek...). És gondolom haza is jár, oda a busz-vonatjegy, meg néha kikapcsolódik. Szerintem nem szórja ő a pénzt..
2011. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mi egy kisebb városban lakunk, 90et kapok készhez, férjem 110et, ezen felül szokott még kisebb munkákat elvállalni, földünk van. Nagyon sokat dolgozik a gyerekekért (mindkettőjüknek sikerült lakást vennünk, itt helyben, ki is adtuk albérletbe, de a kettőnek együtt van 50ezer bevétele).

Sajnos több pénzzel nem tudjuk őket támogatni, bármennyire is szeretnénk. Egy hónapban 100 ezer megy el a taníttatásukra (alsó hangon). Mellette ugye fent kell tartani a saját házunkat is. Nálunk amíg itthon voltak összesen 40 ezer ment el kajára egy hónapban, de ehhez az is hozzátartozik, hogy állatokat tartunk, így húst nem kell venni, zöldségek, gyümölcsök pedig teremnek a kertben. Valamilyen módon mégis összébb kellene húzni a nadrágszíjat, sajnos nem engedhetjük meg, hogy többet költsön. (Diákhitelt pedig nem akarunk, szerencsére egyéb hitelünk sincs)

Lehet bevisszük neki a kisebbik fagyasztónkat, ha a főbérlő is megengedi. Legalább azt havonta-kéthavonta fel tudjuk tölteni az itthoni élelmiszerekkel. Bár nem tudom, mennyire lenne ideje főzni.

Köszönöm a segítséget és az építő jellegű kritikákat! További szép estét!

2011. dec. 12. 19:20
 35/50 anonim ***** válasza:
58%
Kedves Kérdező Anyuka! Én egy már gyereket nevelő anyuka vagyok, de három éve még én is egyetemre jártam egy vidéki városba, így emlékszem ezekre a dolgokra. Előljáróban annyi, hogy mint azt már sokan megírták-ez tényleg kevés egy hónapra. Főzni még drágább, mint megebédelni vhol egy menüt, de akkor is ott vannak a rejtett költségek, az élet sajnos nagyon drága midnen extra nélkül is..De látom, ezt irtó jófej módon kezelted, és nem sértődtél meg a válaszokon! Biztosa nagyon nehéz lehet kigazdálkodni ezt a pénzt is, én is csak most értékelem igazán, hogy a szüleim fizették a taníttatásunkat, addig nem éreztem át. Viszont van egy ötletem, hátha segít: jó tanuló a lányod? Azért kérdezem, mert úgy tudom, minden felsőoktatási intézményben van lehetőség megpályázni a köztársasági ösztöndíjat-én is elnyertem utolsó éven, és még sok más évfolyamtársam kapta. Nem olyan húzósak a feltételei: azt hiszem 4.5 fölötti átlag 2 szemeszterre visszamenően, ajánlólevél stb kell hozzá, és egy félévben pár ember megkaphatja, és havonta 60 000 Ft-ot jelent!!!Szóval óriási segítség! Gondold csak el, még félre is tudna tenni, és nektek is könnyebb lenne! Egyébként a gyerekvigyázás nem rossz ötlet, valaki már írta-én is jártam hetente 3-4 este egy tök kedves családhoz vigyázni a 3 gyerekükre, és óránként 800 Ft-ot fizettek érte! Meg is volt a heti mozipénzem, sőt még a párommal egy-egy vacsorára is futotta belőle néha egy étteremben..De mentünk szüretelni is, ha épp ősz volt, szóval mindig akadt valami. És emellett még simán meg lehetett csinálni a szükséges átlagot! Mielőtt vki lehurrogna, hogy biztos gagyi egyetem volt, a soproni erdőmérnöki volt, tehát kellett tanulni. Szép karácsonyt a családotoknak!
2011. dec. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
80%

hát, ezért nem tudod, ha nem kell mindent a boltban venned, s tudsz főzni. Ha minden nap venned kellene, nem sokra lenne elég. Főzni nme nagyon lehet egyetem mellett, s ha kap is ennivalót,akkor is kell vennie, nem viheti magával, csak este ehet meleget.

Én úgy szoktam régebben, minden nap amit főztem, abból fagyasztottam le, így hét végére volt a gyerekeknek 4-5 féle étel. Meg tésztát főztek ők. A fiam pl. elkevert egy fél leveskockát egy kis tejjel, az volt a tésztára a szósz.

Szoktam eltenni ilyet: összedarálok 1/4 kg répát, 1/4 petrezselymet, ennek zöldjét, karalábét, káposztát, hagymát, fokhagymát, zöldfűszereket, paprikát. Ezt egy kiló sóval összekeverem, bébiételes üvegekbe nyomkodom.,

Ilyet szoktam nekik adni, s ezzel mindenféle levest tudnak főzni. Mert a zöldség egy személyre is többszáz forint lenne, s pucolgatni stb. S ez mégsem gyári izé, hanem tápanyag.Ilyet te is tudnál.

De az a helyzet, pénz is kell, mert a papírboltban, buszon, egyetemen nem fizethet répával..

Ha bármi mellékjövedelmet találok el szoktam vállalni. Az én párom is 110-130 e keres, de van egy lánya neki is. én 90 a főállás + 35 a másodállás. E mellett alkalmi munkát szoktam vállalni havi 20-30 e az is. Van hogy éjjel 10-reggel 6.ig dolgoztam az alakalmi munkát, s onnan mentem munkába.

A gyerekek nyáron tudnak dolgozni, a fiam az egyetem mellett is, de a lányomé mellett nem lehet.

viszont: a nagybátyjuk, nagyapjuk, -anyjuk látta, hoyg igyekszenek, így néha ők is adnak valamit. Egy diáknak 5 ezer ft is nagyon sok!

Nem jönnek haza csak havonta egyszer, ne a mávot gazdagítsuk.

Időnként kivisszük a felesleges dolgainkat a vasárnapi használtpiacra: meglepő, a kis vicik-vacakokból mennyi összejön.Ami nekünk tényleg nem kell már, abból.

És ne felejtsd el: muszáj szórakozni is, és szépen kell öltözni is egy ilyen idős lánynak.

(van aki márkás cuccokat szed össze turiban, s eladja az interneten)

Van az a oszkar, ha szerencséje van, talán ezen is spórolhat(ha nem félted), pár a diákjegy árát el szokták kérni.

[link]

A hútőláda jó ötlet. Diákhitelt semmiképp.

2011. dec. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló helyzetben vagyok, mint a lányod , nekem is kb ekörül van az albérlet ára, és hetente kapok 5000et, viszont a korábbról félretett pénzem ugyanígy másfél év alatt kb elszállt, pedig nem költök semmi felesleges dologra, nem szórom a pénzt egyáltalán, viszont ha pl túl sok a rezsi akk pár ezret én fizetek belőle, bár ezt anyáék nem tudják, de így is rosszul érzem magam, hogy ennyit költenek rám. Szóval ilyesmi is lehet a háttérben, ez is sokat levesz a pénzből.

Egyébként pedig tényleg minden drága, az utazás, a nyomtatások, az egyetemi könyvek... ez mind drága dolog.

meg persze a kaja.. jó igen vannak olcsó helyek, de akkor is azért egy ebéd nem jön ki 500 alatt szerintem, bárhol eszik, és akkor még reggeli, vacsora mellé...

és az egy dolog, hogy főzésből olcsóbban kijön, de nekem majdnem az összes napom olyan, hogy reggeltől este 7ig nem vagyok otthon, akkor meg már nem olyan jó főzni, meg addig megéhezik az ember szóval muszáj valamit venni.

2011. dec. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

a hűtőládába tehetsz megfőtt ételt, és előkészített ételt. Le lehet fagyasztani a pörkölte, palacsintát, bejglit.

Meg lehet főzni a kelt, és neki csak krumplit kell hozzá tenni.Le lehet fagyasztani sütésre készen a hússzeletet, d e a lángost is szeletenként. A pizzát is. A csilisbabot is.Viszont lehet a főbérlő ezért pluszpénzt kér.

2011. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon ügyesen takarékoskodik, a pénzt én is keveslem. A hűtőláda, alkalmi meló jó ötlet
2011. dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

Amíg itt voltak, neked 40 ment el kajára havonta.Vagyis 10 e/fő. Kajára. Nem tisztítószerre, nem extra rezsire.


A lányod havi 26 e-ből 9500-at költ utazásra, marad 16 ezer. ebből biztos elkölt 8-10 ezret az egyetemre, könyvre, papírra, könyvtárra.

Marad havi 6-8 ezer. ebből megoldja a kaját HÚSSAL ZÖLDSÉGGEL GYÜMÖLCCSEL FOGKRÉMMEL MOSÓPORRAL együtt. Ami neked 10-be került ezek nélkül. Szerinted mennyit és miféléket eszik? Mert pont a zöldség meg a hús drága. Pláne ha készen van.

2011. dec. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!