Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól osztja be...

Szerintetek jól osztja be lányom a pénzét?

Figyelt kérdés

Egyetemista lányom van, másodéves. Albérletben lakik, hárman vannak egy 2 szobás lakásban, fejenként 20-22 ezerre jön ki az albérlet (de saját szobája van), amit kifizetünk neki. Ezen felül kap minden héten 5000Ft-ot, plusz 2 havonta még 6ezret ruhára.

Most láttam meg véletlen a bankszámla kivonatát, és majdnem elájultam. Direkt tettünk neki félre vészhelyzetre 50ezret plusz ő még diákmunkával még 70 ezret amikor kezdődött az egyetem. Most látom, hogy a számlán már csak 35 ezer van, a 120 helyett! Mindezt másfél év alatt költötte el, azon felül, amit adunk neki. Azzal érvelt, hogy a buszra elmegy 1500Ft a héten, a havi bérlete 3500, fénymásolásra és tankönyvekre is elég sokat költ. De a legnagyobb gond a kaja. Nem nagyon tud magára főzni, maximum heti egyszer, de akkor megpróbál jó nagy adagot, ami kitart valami. A többi napokon menzán étkezik. Bulizni egyáltalán nem jár, helyette a barátjával elmennek néha korcsolyázni, moziba. Tényleg ilyen drágák lennének a tankönyvek és a jegyzetek? Ennyi pénz nem mehetett el, hiszen azért a heti 5000 is elég jó költőpénz!


2011. dec. 12. 16:20
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
91%

én havi 75ezer-ből élek, ezt mind otthonról kapom, plusz amit gyerekfelügyelettel összeszedek, de az nem sok, más munkára nincs időm. 25 az albérlet kb, 3800 pesten a diákbérlet, havi egyszer hazamenni 2500Ft. csak ez maga 31ezer Ft!!!! és még nem vettem semmit, nem ettem, csak közlekedek és van hol laknom, mindezt 1 hónapra. kifizetem a telefonszámlám, előfizetéssel kb 5000Ft-ból megúszom, pedig nem sokat lógok a telefonon. marad olyan 38ezer. ez bőven el is fogy minden hónapban, pedig nem járok bulizni, moziba is ritkán. mire megveszem a mosószert, tisztálkodószereket, kaját. pedig nem veszek semmiből drágát, nem eszem királyi dolgokat, igyekszem magamnak főzni. könyvekre még ezen felül kapok, ugyanis méregdrágák. heti 5000-ől kijönni lehetetlen. kiló kenyér, darab sajt, felvágott, 1l tej és számold ki mennyi pénz maradt a boltban. aztán ez kb nulla kaja, semmi értelmes étel.

a lányod egy zseni hogy ennyiből kijön. nem is értem hogyan csinálja.

2011. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
94%

5000 ft-ot?

és mit eszik?

az én lányom nagyon jól spórol, de ő is elkölthavi 50-et. az albérlet fölött.

Én nem tudom, te mennyiből hozod ki a kaját, te kihozod egy embernek egy hétre egy 1000-ből reggeli+ebéd + vacsora?

Az napi 150 ft! 50 ft-ból étkezésenként még a zsíros kenyér sem jön ki.

mert 5000-1500-875(bérlet/hét)=3125

Kell ugye fogkrém meg WC papír + cipőkefe+szemfesték is:2800

ebből elmegy 2-3000 könyvre papírra, könyvtárra, fénymásolásra, s akkor az a gyerek mit eszik egyáltalán?

Tampont ebből már biztos nem vesz.

S kellene még néha sportolni, szórakozni is, mégsem maradhat ki mindenből. és az egészségére is gondolni kellene. Fodrász, körömlakk, vitamin, harisnya.

Könyv.CD.Kiállítás.


Szerintem nyugodj meg, a lányod felől! És dicsérd meg! Ha ennyiből kijött, nagyon jól gazdálkodik!

Ő az egyetem mellett nem tud úgy spórolni, mint te, ha háztartást vezetsz. S különben mégiscsak tanulni van ott, a főzés nagyon bajos tényleg.

A heti 5000 nem költőpénz. Más ennyit elkölt zsebpénznek, s az nem is olyan sok.

Az a helyzet, zsebpénzt adtok, s kajára, buszra nem adtok.

Csoda, hogy eddig megvolt. De biztosan nyomasztja a tanulás közben a pénztelenség.

Hidd el, tudom. Nekünk sincs, mi is nagyon beosztjuk, de ennél több kell. Ebből kajára neki egy fillér se marad szerintem, max. kenyérre. Valahonnan még pótolni kell. Hirdesd ki a rokonságban, hogy karácsonyi ajándék: csakis pénz az egyetemre.

Ha lehet, érdemes lenne nektek valami pluszmunkát vállalni az egyetem idejére. Mert jó hogy ő dolgozik, de a diákmunkát nem fizetik túl jól, s azért ne menjen a tanulás rovására. Mert láttam olyat, aki annyit dolgozott: mindig halasztania kellett miatta. Végül annyit halasztgatott, a diploma nem lett meg. Csak szenvedett 7 évig hiába.. Nem bulizott: dolgozott - de végül nem tudta épp a mellett elérni a célját.

Nem tudom hova jár a lányod, de egy anatómiai atlasz pl. 60 ezer azaz hatvan ezer forint. 1db.

A lányod ebből a pénzből új jegyzetet nem sokat vett, inkább fénymásolt talán. A 20 ezer albérlet nem olyan sok, a kolesz se sokkal olcsóbb, és ott hamarabb eltűnhet valami értékes.

120 ezer/18 hó? az havi 6 ezer. heti 1500

Szerintem ezt ette. Napi 200 ft. Mi az?ha 3 naponta eszik a menzán. vagy 4 naponta.

Vészhelyzet volt.

És lehet még fogorvos, vagy megbüntetik, vagy vennie kell valamit..

a 6000-ből nem sok ruhát vesz.

A lányod nagyon takarékos, azon kívül megkímél benneteket a gondjaitól.Kérdezd meg, mire mennyit költ, és mit szokott enni!Ne számonkérésből, kíváncsiságból. Meg fogsz döbbenni. Hogy szegény mennyire spórol. De van amin nem lehet.

2011. dec. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
90%

még ha egy hónap alatt ment volna el a 85!!!

de még lehet olyan, lehet, hogy bejön valami extra kiadás egyszer. Neked nem volt még, felnőttként, hogy egy hónapban ki kellett adnod ennyit váratlanul? Még vele is megtörténhet.

A fiad valahonnan szerez még pénzt, úgy jön ki. Max. nem köti az orrotokra, nehogy csökkentsétek az ellátást.

ennyiből ő sem él meg.

2011. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

Harmadéves egyetemista vagyok, megnéztem neked a költségvetésemet, mert én írom is:

áltagban, havonta 25-30.000 megy el a lakbéren felül. Ebben bennevan a bérlet, a vonat, a könyvek. És hidd el, én is spórolok. (Nem járok bulizni, könyvet fénymásolok, félévente 1x elmegyek moziba, sajátmárkás dolgokat veszek, stb...)

Most átlagban számolok 27.500 forinttal/hó. Egy félév 14 hetes (legalábbis nálunk). Egy félév összesen 100.000 Foritba kerül, a lakbéren felül.

Te adsz a lányodnak 5000-et hetente, 14x5000=70000. Azt mondod másfél éve van ott, akkor te eddig 210.000-et adtál neki.

Én másfél év alatt elköltöttem 300.000-et. A számlájáról hiányzik 85.000. 300.000-210.000=90.000. Csak azt akartam megmutatni, hogy hidd el, nem költekezik orrba-szájba a lányod. (ahogy én sem)

2011. dec. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
95%
Nekem 30 ezer a szobam 1 honapra, en 50 ezret kapok, mert nincs tobb! Orvosira jarok,mellette nem tudok dolgozni, vagy nem leszek otos,valaszthatok...diakhitelt semmikepp se akartam. Elmondom neked, en csak kenyeret tudok enni, es sajnos azt is tudom,hogy artok magamnak. De mit lehet tenni? Az osztondijamat en elteszem, mert felek mi lesz, ha majd ennyit se tudnak adni. Ugyhogy szerintem belolem kiindulva, gyakorlatilag a lanyod ehezik, ha nehez is beismerni,de ez van....
2011. dec. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
87%
előző, és előző-előző vagyok, az anyuka. Teljesen kiborultam. Emelnetek kell valahogy. Még ha csomagolsz neki akkor is.
2011. dec. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:

olvasd már el, vannak másmilyen gyerekek is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. dec. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon jól informált vagy a lányod pénzügyeit ilettően,az ő pénze,beosztja ahogy tudja,nem mindenki milliomos.amúgy a párkapcsoltát is ilyen ellenőrzés alatt tartod,akkor valószinű nem oknélkül van albérletben...
2011. dec. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
havi 20000ft tényleg kevés (+6000ft ruha). Nekem is fizetik az albérletem, így jövök ki havi 40000ft-ből, úgy hogy SPÓROLOK. 20 000ft elmegy csak a bérletre meg a rezsire. A maradékból élek, a kaja drága, még ha csak alapanyagokat is veszel, meg egy emberre vásárolni mindig drágább, mint többre. Aztán ott van, hogy elfogy a wc papír, tusfürdő, mosogatószer, papírtörlő, smink cuccok, stb. Ja, és én otthonról is hozok mindig bőségesen kaját, ha hazamegyek. De így is nehéz kijönni ebből a pénzből, ha az ember eljár 1-2 helyre (mozi is egy főnek 2000ft, korcsolyázás 2000-3000, bowling dettó, stb)
2011. dec. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
55%

Fősulikon pórvizsga 3-6 ezer forint között vannak, bár én szerencsére sosem buktam semmiből sem.

A könyvek drágák,de azt sem kell állandóan venni...sőt lehet használtat is venni, semmi baja...az a különbség, h nem ő nyálazta be az első oldalt.

Apámék a tandíjat fizették és cső. A párom finanszírozta a bejárást és az egyéb költségeket: kaja,pia,jegy..s.tb.


23N

2011. dec. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!