Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól osztja be...

Szerintetek jól osztja be lányom a pénzét?

Figyelt kérdés

Egyetemista lányom van, másodéves. Albérletben lakik, hárman vannak egy 2 szobás lakásban, fejenként 20-22 ezerre jön ki az albérlet (de saját szobája van), amit kifizetünk neki. Ezen felül kap minden héten 5000Ft-ot, plusz 2 havonta még 6ezret ruhára.

Most láttam meg véletlen a bankszámla kivonatát, és majdnem elájultam. Direkt tettünk neki félre vészhelyzetre 50ezret plusz ő még diákmunkával még 70 ezret amikor kezdődött az egyetem. Most látom, hogy a számlán már csak 35 ezer van, a 120 helyett! Mindezt másfél év alatt költötte el, azon felül, amit adunk neki. Azzal érvelt, hogy a buszra elmegy 1500Ft a héten, a havi bérlete 3500, fénymásolásra és tankönyvekre is elég sokat költ. De a legnagyobb gond a kaja. Nem nagyon tud magára főzni, maximum heti egyszer, de akkor megpróbál jó nagy adagot, ami kitart valami. A többi napokon menzán étkezik. Bulizni egyáltalán nem jár, helyette a barátjával elmennek néha korcsolyázni, moziba. Tényleg ilyen drágák lennének a tankönyvek és a jegyzetek? Ennyi pénz nem mehetett el, hiszen azért a heti 5000 is elég jó költőpénz!


2011. dec. 12. 16:20
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon drágák a tankönyvek. Nem tudom, hogy mennyi a fénymásolás és hasonlók, de nekem egy db tankönyvem volt 12.000 forint, pedig nem egyetem, csak egy OKJ-s képzés volt.
2011. dec. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy első félévben nem sikerült 3 tárgya, akkor kellett fizetnie büntetést, nem tudom, hogy mennyit. Azóta belerázódott a tanulásba. Azt mondta, hogy a pénz nagy részét az első félévben költötte el, mert akkor még minden jegyzetet fénymásolt, több könyvet vett és akkor még az étkezésekre is többet költött.
2011. dec. 12. 16:24
 3/50 anonim ***** válasza:
98%
Másfél év alatt elment 85 ezer Ft? Akkor még nagyon jól gazdálkodott.
2011. dec. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
98%
Szóval étlagban havi 23 ezer. Kajára, írószerre, utazásra, alapvető kozmetikumokra, könyvre, ez egyáltalán nem sok. Sőt...
2011. dec. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Havi 23ezer + a hiányzó 85ezer!
2011. dec. 12. 16:32
 6/50 anonim ***** válasza:
97%
Átlagosan 4500-zal költekezett túl havonta. De lehet, hogy volt egy egyösszegű kiadása. Túlzottnak tartom az aggodalmadat.
2011. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
86%
ne haragudj, de havi 20 ezer forintból képtelenség kijönni... az addig oké, hogy fizetitek az albérletét és a ruháját, de akkoris, én biztos képtelen lennék ennyiből kijönni. én ameddig egyetemre jártam havi 35000-t kaptam, úgy, hogy otthon laktam és ettem, de abból se maradt szinte semmi a hónap végére, pedig próbáltam azért spórolni.
2011. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
97%

Őszintén?

2 havonta 6000 ruhára? Ma a normális ruhák 8-9-10 ezertől kezdődnek! Nekem a vonat bérletem 10ezer, Pesten a Bkv 3 ezer körül+ a kaja + a könyvek... emelik mindennek az összegét, szülőként ezt tudnod kéne, az élelmiszer elve horror árakon vannak mostanság...Tehát az én véleményem az, hogy másfél év alatt 85ezer elköltése nem tragédia...Ezen felül meg kell tanulnia bánni a pénzzel, nem foghatod örökké a kezét...

2011. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
96%
Jó értem, de a 85 ezer nem rendszeres összeg, hanem másfél év alatt költötte el, az nem olyan rossz. Az kevesebb, mint ötezer havonta.
2011. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
97%
Havi 23-ból nem lehet kijönni, persze, hogy elment a 85 is, hiszen mindig ki kellett pótolnia.
2011. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!