Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan nő ismerősöd, aki...

Van olyan nő ismerősöd, aki nem akar szülni élete folyamán?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
37%

Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy neki csak egy esti öröm lesz a gyermek"szülés", nekem meg iszonyatos fájdalom.


A fájdalom miatt nem akarsz szülni?Vagy úgy egyáltalán nem akarod az egész terheséget és a velejárókat?

2011. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
10%

akik úgy látják ill érzik hogy nekik nem kell gyerek, azok majd 60 évesen fognak rádöbbenni hogy nem tartoznak sehová, valszinü hogy már a szülők nem lesznek, így egyedül lesznek a világban rokoni kapcsolatok nélkül, nem lessz senki aki törődne velük. A nagynéném 67 éves nincs gyermeke, de mindíg csak ezt hallom tőle, az a legszeb az életben ha az embernek családja van. Azt meg csak halkan jegyzem meg hogy éveken át sírt hogy miért nem szült, és a mai napig babárol álmodik, persze ez már csak álom marad neki!

Szóval majd 60 évesen ellehetsz a karrieredel majd az megvigasztal!

2011. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
87%
32-es: És neked ez fáj? Ennyire jó és nemeslelkű vagy, hogy forgolódsz éjszakákon át, hogy mi lesz a többi, számodra névtelen-arctalan emberrel?
2011. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 A kérdező kommentje:
Válasz: a fájdalom miatt sem, meg a velejárók miatt sem. De én ezt már eldöntöttem, és senki nem változtathat rajta. Úgy gondolom, hogy az én testem, az én döntésem.
2011. dec. 2. 14:02
 35/68 anonim ***** válasza:
94%
32 jajaja,persze,csakmert a te nagynénéd megbánta,nem jelenti azt,hogy mindenki megfogja...............
2011. dec. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
54%

Nincs gond ezzel,a te tested a te döntésed,ebben semmi rossz nincs,viszont szerintem ezt a párodnak is kellet volna tudnia mielőtt elvesz,vagy ha tudta akkor ne éreztesse veled hogy hiányzik neki a gyerek.


A párom felől gyakran ér lelki nyomás emiatt, mert hogy ő szeretne többet is.


Itt a gond,ha valaki nem akar gyereket az álljon össze olyannal aki a szintén nem akar.Mert igy hogy az egyik akar a másik meg nem,nem jó,az egyik félnek fel kell adnia az álláspontját.

2011. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
78%

Én sem akarok gyereket. Ennek sok oka van (nem azért mert nem lennék jó anya, ezt hozzátenném).

A gyerekek főleg a lányokat azokat szeretem.

A csecsemőket nem szeretem. Riasztanak. nem azt mondom hogy undorodom, hanem inkább közömbösek. Mint a szomszéd Józsi bácsi kb. annyi érzelmet vált ki.


Több okból nem szül az okos nő:

-7 milliárd ember van a Földön.

- esélyünk sincs felnevelni ilyen rossz körülmények között

-válság van a világban, valami új közeledik, de az is lehet, hogy az egész világ nyomorogni fog egy tíz év múlva. Lehet háborúk lesznek, nyomor...

Ki akarja szenvedni látni a gyerekét?


Én nem igazán érzem azt, hogy ebbe a mai világba gyereket kellene szülni.

Szerintem azok a nők fognak jobban járni akik nem szülnek.

De ez csak egy erős megérzés.


Amúgy ezen kívül még:

-tönkreteszi a testet (ez tény)

-tönkreteszi a munkalehetőségeidet, karrieredet, hogy élhess.

-minden második házasság válással végződik...ez az anyának sem jó és a gyereknek sem. Én nem szívesen lennék nyomorgó egyedülálló anya.

Ha egy sima egyedülálló embernek nincs melója, mennyi az esélye, hogy egy gyerekes nőnek lesz?


Nem sok...

2011. dec. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
53%

37es.


Pozitivumot nem látsz az anyaságban?


Mert a tényeket jól leirtad,ezek valós dolgok,de pozitivumok is vannak.

2011. dec. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
Írj egy párat....
2011. dec. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
46%

-nekem nem tette tönkre a testem. végre híztam, kikerekedtem. lett mellem, popsim

-munkalehetőség...végre van időm a festéssel foglalkozni, kiállítást szervezni, később ebből szeretnék megélni.

-amikor megszületett a lányom és a férjemmel egy szobában voltunk, akkor igazi család lettünk. Kiteljesedett a szerelmünk

-van kiért élnünk, dolgoznunk, bármit odaadnék, megadnék a lányomnak Önzetlenül!

-minden nehézség ellenére, amikor átölel és megpuszil, amikor a szemembe néz...az leírhatatlan. többet ér minden szónál, minden pénznél, utazásnál...


és ez csak egy pár pozítivum :)


de ettől függetlenül megértem azt, aki nem szeretne. mindenki más, mindenkinek más az élete, az útja

2011. dec. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!