Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan nő ismerősöd, aki...

Van olyan nő ismerősöd, aki nem akar szülni élete folyamán?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
89%

Van, egy barátnőm. Ő férjet sem szeretne. Élettársi viszony a oké részéről, de férj már nem.


Illetve én nem mondom azt, hogy nem akarok szülni soha, sőt, ha valaki megkérdezi, akkor azt mondom, hogy persze, szeretnék, de "Majd". Ezt a "Majd"-ot kb. 5 éve mondogatom. Ezalatt azt értem, hogy majd ha eljött az ideje és megérek rá, hogy anya legyek. Néha az az érzésem, hogy ez soha nem fog eljönni. Hát kíváncsi leszek rá.

Amúgy 30 éves vagyok.

2011. dec. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
88%
Jelen. Írtózom a gyerekektől, nem bírom őket elviselni, picit sem.. Ha az utcán is meglátok egyet kiráz tőle a hideg. És nem, a sajátomat sem szeretném, mert az esélyét sem adom meg, hogy legyen. Inkább a munkámra, a sportra koncentrálok. Lehet most szídni, meg egyebek, ti dolgotok. :)
2011. dec. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
94%

igen van. 21 éves és ki nem állhatja a gyerekeket. ő megmondta, hogy soha nem akar szülni. egy másik nőt is ismerek, ő 40 körüli, szintén soha nem fog szülni.

nem ítélem el őket, ők ilyenek, így boldogok, mindketten párkapcsolatban élnek.

2011. dec. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
92%

Én. Férjnél vagyok, jó a házasságom, jók az anyagi körülményeink, nincs bennem anyai ösztön, ezért eszemben sincs felrúgni a mostani életünket. Engem is nyugodtan lehet szidni, vagy lesajnálni..

34/N

2011. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is van ilyen ismerősöm. Se gyerek, se komoly elkötelezettség. De, hát kitudja? fiatal még, manapság 40 körül szülnek sokan :)
2011. dec. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
90%

Igen, én sem szeretnék gyereket.

Én megértem, ha valakinek ez a vágya, hogy minél több gyereke legyen, vagy hogy szülhessen. Megcsodálhassa ennek az örömét. Fordított esetben sajnos ők nem tudják valamiért megérteni azt, ha valaki nem akar gyereket. Vagy elítélik,sokszor primitíven kifejezve magukat.

Nekem édes mindegy, hogy ki mit csinál élete folyamán, mit bán meg, vagy mit nem.

Sosem akartam gyereket, és nem is lesz. Bevallom őszintén, leginkább az riaszt el, hogy meg kell szülni és a testem teljesen megváltozik tőle. Ha ilyen szempontból valaki önzőnek néz, akkor bevallom igen az vagyok. Egyébként meg alapjában véve nem vagyok önző ember.

Nem akarom átélni azt a fájdalmat, amit szüléskor érez a nő. Aztán meg jönnek azok az évek, amikor csak a gyerekkel kell foglalkozni , semmi szabadidőm nincsen, semmire nem jut időm. Inkább akkor élek másképp tartalmasabb életet, minthogy belemenjek ebbe. Sosem álmodoztam kislányként sem arról, hogy majd milyen esküvőm lesz, meg milyen szép ruhában leszek. Se gyerekekről. Nálam ez kimaradt,valamiért. Most sem vágyom rá. Nő ismerőseim közül még sokan vannak így. Nővérem is ilyen.

2011. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
54%
Nekem több is van. Sokáig élsportoltam és a csapattársnőim közül sokan nem akarnak gyereket ma napig se, de már fiatalon eldöntötték. Én azt mondom, hogy a nő az, aki erre van teremtve, ezért valamilyen szinten evolúciós elvárás a gyerekszülés. De egyetértek azzal, hogy vannak hölgyek, akik nem valók anyának, miközben ők is jó emberek és nem ítélem el őket emiatt.
2011. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
61%

Igen, én magam.

Félek, hogy rosszul nevelném. Szerintem soha nem leszek eléggé felelősségteljes egy gyerekhez.

És férjet sem szeretnék. Csak élettársi kapcsolatot.

2011. dec. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
43%
16/17-es jól mondja. Én kislány korom óta álmodok arról, hogy milyen lesz majd nagy pocakkal lenni, várni a kisbabámat. Abszolút egyén függő.
2011. dec. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
26%
Bocsi, helyesbítek, 16/19-es.
2011. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!