Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el anyáéknak,...

Hogy mondjam el anyáéknak, hogy nem akarok egyetemre menni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok,de anyáék folyton azzal nyaggatnak,hogy nekem a egyetemre kell járnom és hogy az mennyire nekem való és hogy milyen jó lesz majd.

De engem ez egyáltalán nem érdekel,már rosszul vagyok,ha szóba kerül a téma,azt sem tudom,hogy mit szeretnék csinálni.


Nyár óta vigyázok egy most 15 hónapos kislányra hétköznap délutánonként és hétvégente is néha(hétköznap 3-6 vagy 7-ig vagyok ott,amíg az anyukája és az apukája a szabadidejét tölti,hétvégente néha egész nap,néha csak esténként).

Úgy érzem,hogy ez nekem tökéletes állás,mert nem fáradok el annyira,a kislány sem egy hisztigép,eddig 2-szer sírt,amikor vele voltam,elég sokat keresek vele és szinte semmi megerőltetőt nem kell csinálnom,csak játszani a kislánnyal,megetetni(ami nem túl bonyolult,mert csak üveges ételt eszik),sétálni menni vele és elaltatni.

Gondolkoztam azon,hogy talán lehetnék óvónő,ezért megkérdeztem az egyik ismerősünket,aki óvónő,hogy milyen...

Azt mondta,hogyha még egyszer pályát választhatna,akkor nem ezt választaná,mert tönkre mentek az idegei a folyamatos zaj mellett,nem becsülik meg a munkahelyén és keveset keres.Szóval az óvónősködésről letettem,mert most keresek majdnem annyit,mint az ismerősünk a főiskola elvégzése után.


Tegnap,mikor a kislány anyukájával beszélgettem,akkor mondta,hogy ha nem járnék suliba,akkor szívesen alkalmazna egész napra,nem csak délutánra,mert én vagyok az első olyan bébiszitterük,akivel imád lenni a kislány és Ők is megbíznak bennem.

Ezért elgondolkoztam azon,hogy talán a gimi befejezése után dolgozhatnék náluk egész nap.


2011. nov. 26. 14:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Van még két éved, hogy eldöntsd, mit is szeretnél csinálni.

Szakma nélkül, egy érettségivel nem sokra mész.

Sok olyan szak, szakma van, ahol kisgyerekekkel foglalkozhatsz.

Mehetsz gyerekápolónak, csecsemő és kisgyermek gondozónak (ők dolgoznak a bölcsikben, szóval pont ilyen korú gyerekekkel foglalkoznál, mint ez a kislány), óvónőnek, gyerekorvosnak, tanítónak, de még akár hivatásos babysitter is lehetsz.

2011. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
14:31: miért, és a szakmához nem kell albérlet, jegyzetek, könyvek?? A kollégium max 10 ezer, de ha annyira nem tudod megfizetni van szociális ösztöndíj, ha jól tanulsz kapsz tanulmányi ösztöndíjat is, a könyveket meg ki lehet kölcsönözni is, vagy meg lehet venni használtan. Én műegyetemista vagyok és nekem az összes költségem a havi bérletem, de azt amúgy is megvenném, szóval nem azért kell fizetnem, mert egyetemre járok.. És nem csak egy darab papírt kapok, hanem rengeteg tudást és végül egy nagyon jó diplomám lesz, amivel nagyon jól fizető állásom lehet. Te tipikusan az az ember vagy, aki utálja az egyetemistákat mert neked nyilvánvalóan nincs hozzá elég eszed. Nem azzal van a baj, ha valaki nem megy egyetemre, hanem ha azokat nézi hülyének, akik igen.
2011. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

14:28 -ott a pont.


Apukámnak szakmája van, munkát nem találna, ha a mostani állását ott hagyná. Én egyetemen tanulok, ami nem olcsó, és tudod miért: mert messzire járok, és kollégiumban(nem albérletben) lakok, és a kajára kapok x összeget. (államilag támogatott képzésen, és nem szabad bölcsészként...) Mellesleg, ha nagyon jól tanulsz, ösztöndíjat kapsz, megint mellesleg, ha egyetem mellett tudsz dolgozni, szintén csökkented a szüleid kiadásait.

Marhára nincs munkalehetőség, és nem csak a diplomásoknak.


És hogy ne csak egy nagy OFF legyen az írásom:

Kérdező! 16 évesen még én is máshogy képzeltem el a dolgokat, egy-két év alatt változhat a hozzáállásod meg az igényeid, és azt is meglátod majd, hogy egy sima érettségivel még annyit sem kezdhetsz, mint a diplomával (ami, mint tudjuk, sermmire nem jó...)


Az, hogy van egy óvodapedagógusi végzettséged, csak közelebb hoz a jobban fizető szülőkhöz, akik 'szakemberre' szeretnék bízni a porontyaikat. Ehhez viszont kell a jómódű réteg, ami jelenleg elég vékonyka.(és óvodapedagógusból van a kerítés)


A 21. század Magyarországában már sajna nem az az elsődleges szempont pályaválasztásnál, hogy mit szeretnénk csinálni, hanem, hogy van-e esélyünk munkát találni az adott szakkal vagy abszolút semmi.

2011. nov. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%

Problem, bocs, de nagyon meglátszik rajtad,hogy nem jártál egyetemre.

Nekem havi 4500 Ft-omba kerül..

Emellett jár ösztöndíj, aki rászorul annak bursa, szoctám.


És igenis van munkalehetőség, csak nem büfészakra kell járni. Nekem is van, rengeteg. És iszonyú sok tudást kapunk.


Most nyugodtan elkezdhetném mesélni, hogy a barátom nem talál alkalmazottat olyan hülye szakmunkások jelentkeztek csak, nem értettek a szakmájukhoz, nem tudom akkor mit csináltak amikor iskolába jártak.

Aki pedig értelmes szakmunkás és ismerem őket, mindannyian szalag mellett dolgoznak, mintha csak 8 általánosuk vagy annyi sem lenne.

Szóval mindenki ugyanonnan indul, kár ezt a hülyeséget nyomni, csak azért,mert te nem jártál oda. A fene sem foglalkozna ezzel a témával, ha nem hozná valaki mindig szóba, hogy a diplomásoknál mennyivel jobb szakmunkásnak lenni.

Mindenki azt csinál, amit akar, de ne mondjon már hülyeséget.

2011. nov. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
62%

17:46

Én is egyetemista vagyok. Kössz, hogy lejáratsz... Az egy dolog, hogy eleve utálnak mindent a szakmunkások, az meg egy másik, hogy te még okot is adsz rá...

2011. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
46%

Ha óvónő lettél volna, akkor is kellett volna egyetemre járnod.

Amúgy az egyetem jó buli.

2011. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Egyelőre ne jelentsd ki, hogy nem akarsz egyetemre menni.


Elsősorban azért, mert felesleges ezen vitázni, még van két éved.

Másodsorban azért, mert ez nem igaz. Az igazság az, hogy nem tudod még, mit szeretnél. Elképzelhető az is, hogy mire oda jutsz, addigra úgy érzed majd, te csakis gyerekorvos szeretnél lenni, semmi más. Ahhoz meg egyetem kell.


Annyit tehetsz most, hogy mindent alaposan megtanulsz, hogy a későbbiekben bárhogy döntesz, legyen lehetőséged abba az irányba elindulni. Nem mellesleg ha mégis bébiszittelnél, akkor is jobbak a lehetőségeid, ha le tudsz ülni tanulni is egy nagyobb gyerekkel.

2011. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Problem? ***** válasza:
Az a fikázás amit leműveltek az röhej te ha annyira értelmiségiek lennétek az egyik szerint hülyék a szakmunkások a másik szerint meg nincs eszem ,ember ha nem lennének szakmunkások ki sütné neked a kenyeret ki csinálná a kocsidat ki húzná fel a házadat ha valamid elromlik ki javítaná meg? [link] ajánlom figyelmetekbe.
2011. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Bocsi problem, de nagyon nincs igazad. Végiggondoltam a kérdéseid:

"ha nem lennének szakmunkások ki sütné neked a kenyeret ki csinálná a kocsidat ki húzná fel a házadat ha valamid elromlik ki javítaná meg?"


1. a kenyeret most is én sütöm, pontosabban a kenyérsütő gép.

2. kocsim nincs, mert nincs szükségem rá, van tömegközlekedés, ha az nincs, akkor taxi vagy bérautó. Nem kell naponta létrákat hurcolásznom, úgyhogy jó ez így.

3. a házat felhúztuk a családdal, barátokkal. Érdekes, hogy apukám 3 nyáron át dolgozott segédmunkásként egyetem alatt, és a végén mondta a kőműves, hogy akár el is mehet letenni a vizsgát, mert mindent tud, amit kell. A vizsgát nem tette le, de a házainkat felhúzta. Se kőműves, se segédmunkás nem kellett. Csak egyvalaki: egy építész (hmm.. ő nem szakmunkás, azt hiszem)

4. ha valami elromlik??? Ez most vicc, ugye? Legutóbb a mosógépem romlott el, a szerelő azt mondta, egy az egyben ki kell cserélni az automatikáját, megjavítani nem tudja. Így olcsóbb volt venni egy új gépet. Ugyanez igaz szinte minden bonyolult javításra. Az egyszerűekhez meg nem hívok szakmunkást, mert egy villanykapcsoló cseréje vagy egy kilazult székláb rögzítése minimális kézügyességgel megoldható tíz perc alatt.

2011. nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A 15. vagyok, és reagáltam egy olyan válaszra, amit utólag levettek, és most látom, hogy le lettem pontozva, holott abban az ominózus válaszban az volt, hogy hülyék a szakmunkások. Erre reagáltam úgy, ahogyan azt a 15. válaszban olvashatjátok. Kit sértett ez, valaki megmondaná?



Más: Ha nem lennének diplomások, ki intézné az ügyeidet a hivatalokban, ki gyógyítana meg, és ki adna neked gyógyszert, ki tanítaná a gyereked?


Drága mindenki: most elárulok egy nagy igazságot. Diplomás és szakmunkás rétegre is szükség van. Tény, hogy kis hazánkban a diplomás réteg indokolatlanul nagy, de ez a rendszer hibája és nem azoké, akik szerencsét próbálnak az egyetemen - mert joga mindenkinek van hozzá(csak van, akinek esze, van, akinek pénze, és van, akinek szándéka nincs hozzá.)

Tény továbbá, hogy van egy rétege az egyetemistáknak, akik kettesekkel átcsusszannak a vizsgákon, és egész évben a seggüket meresztik és buliznak. Nos ők általában NEM az államilag támogatott(ergo nem az adóinkból finanszírozott) képzésen vannak.

És az is tény, hogy van az értelmiségnek olyan rétege, aki lenézi a szakmunkásokat, ugyanígy tény, hogy a szakmunkások fikázzák orrba-szájba az értelmiségieket, talán hogy kompenzálják a kisebbségi komplexusukat, vagy mert 'a főnököm is diplomás osztán mégis egy paraszt'(és akkor biztos az összes többi is az).


Amire nincs teljes rálátásunk, arról ne nagyon mondjunk ilyen reális és megcáfolhatatlan véleményt.

Aki akar tanulni, az fog is. Aki nem akar, de van pénze, az is. Tehát ha egy mód van rá, ne vegyünk már egy kalap alá mindenkit. Köszöntem.

(bocs az OFF-ért, a kérdésre már válaszoltam.)

2011. nov. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!