Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az ilyen gondolko...

Mit gondolsz az ilyen gondolkodású tinikről?

Figyelt kérdés

Böngészek nemkutyán, látom a kommentekben micsoda vita megy. Hát én ledöbbentem rajta. :S Egy tini beszólt egy csajnak, hogy milyen szánalmas, mert ő gyárban dolgozik. Ha lenne facebookom (utálom az ilyen oldalakat), hozzá is szólnék, hogy mit képzel magáról...

[link]


2011. nov. 21. 20:36
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Na jól van, értelmesen fogalmaztam. :D Bocsánat érte, korán van még.
2011. nov. 22. 07:25
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Muzeológusként alig viszek többet haza, mint a minimálbér. Így ha a gyárban jobban fizetnének, hát meggondolnám, hogy inkább "tróger szalag munkás" leszek, mint értelmiségi. Nem értem miért gondolják az eberek,hogy a diplomás széjjel keresi magát akármilyen zs-kategóriás oklevéllel a kezében. Tanárként alig kerestem meg a minimálbért. 4év alatt idegroncs lettem- nem csak a gyerkőcök miatt, inkább az örökös rettegés miatt, hogy mikor kerülök bele a következő leépítési hullámba. Aztán munkanélküli lettem- jóóó sokáig. És igen, örültem volna,ha legalább gyári munkás lehetek, de nem, mert túlképzett vagyok. Szóval oszlassuk már el a városi legendát, hogy a diplomásnak népünnepély az élet...
2011. nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

"Tudom, le leszek pontozva, de szerintem is szánalmas, mikor egy fiatal gyárba megy el dolgozni. Annyi lehetőség van, annyi szak, annyi kúrzus, ha jól tanul lehet tandíjmentesen is, ki lehet menni külföldre is, szóval sajnálom azt, aki tönkrevágja az életét azzal, hogy még egy szakmát se tanul meg, hanem elmegy egy gyárba.

Nem nézem le a gyári munkásokat, szüleim is azok, és pont azért mondom ezt. Tudom mi folyik ott, tudom hogy bánnak velük és mennyit kell gürizzenek azért a kis pénzért. Egy fiatalnak annyi lehetősége van, ha csak egy csöpp akarás van benne, sikerül találjon valami jobbat. Nem szabad fiatalon elfecsérelni a lehetőségeket."


Hadd kérdezzek valamit! Szerinted tehát aki fiatal, az csak elcs.szi az életét, ha nem tanul tovább, illetve gyárban köt ki. Tehát csak öreg, értelmét vesztett ember robotoljon? Nem hallottad még, hogy a szakmunkást jobban megfizetik sokszor? Mennyit keres egy irodista átlagban, aki ugyebár valami felsőfokú, egyetemen/főiskolán végzett szakot végzett. Több ismerőstől tudom, kb. 80-90-et. Vagy valahol kevesebbet. Hát ennyit a gyári munkás is megkap, ha érettségizett, mert 94000 az alapbérük. Igaz, ez bruttó, de műszakpótlékokkal kb. megkap ennyit. Meglátszik az is, gyárat még nem láttál közelről. Ott szerinted csak sori munkakör létezik minimálbéren? Nem, van olyan, mint Hibaanalizáló műszerész, javítóműszerész, karbantartó technikus, ezeket mind be lehet tölteni akár szakma nélkül is, ha kitartó és igyekszik. Az ismerősöm sima tesztoperátorként kezdte egy elektromos cuccokat gyártó cégnél. És előrelépett javítóvá. 140ezret visz haza havonta, szereti, hogy négy műszakba jár, mert hétköznap is van pihenőnapja és tud ügyeket intézni, ha kell. Egy kezdő diplomás keres ennyit? Bátyám frissen kezdett tanárként, 95ezret visz haza, pedig osztályfőnök és korrepetál is estig. Akkor ki cs.szte el a lehetőségeket? Ő tanult éveken át, míg a másik addigra összedolgozott egy autót meg egy fél lakást. És elégedett azzal a munkával.

Ha mindenki csak tanulna, ki tartaná el a sok munkanélküli értelmiségit?

2011. nov. 22. 13:10
 24/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem a diploma a szégyen és a gyár manapság, hanem, hogy egyesek így állnak a MUNKÁHOZ! A MUNKA nem szégyen, legyen akár egy szalagos meló, diplomásan, vagy fiatalon, vagy bármi más "igényesebb", lényegtelen: az illető dolgozik, mert akar és kell, nem otthon vergődik éveket, mire egy megfelelő munkát talál! Pont, vége, ássa el magát, aki ez ellen van, mert az nem ember!
2011. nov. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Na az előzőnél az a bizonyos ponty.
2011. nov. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!