Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az ilyen gondolko...

Mit gondolsz az ilyen gondolkodású tinikről?

Figyelt kérdés

Böngészek nemkutyán, látom a kommentekben micsoda vita megy. Hát én ledöbbentem rajta. :S Egy tini beszólt egy csajnak, hogy milyen szánalmas, mert ő gyárban dolgozik. Ha lenne facebookom (utálom az ilyen oldalakat), hozzá is szólnék, hogy mit képzel magáról...

[link]


2011. nov. 21. 20:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Bemásolnád? mert én nem látom. Végig olvastam a kommenteket, de ilyen nem szerepelt közöttük.
2011. nov. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
10%

Tudom, le leszek pontozva, de szerintem is szánalmas, mikor egy fiatal gyárba megy el dolgozni. Annyi lehetőség van, annyi szak, annyi kúrzus, ha jól tanul lehet tandíjmentesen is, ki lehet menni külföldre is, szóval sajnálom azt, aki tönkrevágja az életét azzal, hogy még egy szakmát se tanul meg, hanem elmegy egy gyárba.

Nem nézem le a gyári munkásokat, szüleim is azok, és pont azért mondom ezt. Tudom mi folyik ott, tudom hogy bánnak velük és mennyit kell gürizzenek azért a kis pénzért. Egy fiatalnak annyi lehetősége van, ha csak egy csöpp akarás van benne, sikerül találjon valami jobbat. Nem szabad fiatalon elfecsérelni a lehetőségeket.

2011. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos azért menek gyárba,mert nem minden családban van pénz az szakokra.
2011. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Srác: "s szerinted a kijelzo amin nezed ezt kik csinaljak ?" (ezt írta valakinek)


Lány: "A kínaiak. :) Esetleg szóba jöhet még Taiwan."


Srác: "idiota vagy-.- az csak a munka ero de az ki a f*szt erdekel ? japan csinalja adja ki az uj cuccokat tehat na leccives.."


Lány: "Nevezd idiótának a tudod kit! A sok kizsigerelt munkás állítja elő azt a sz*rt, amit bámulsz, méghozzá minimum 12 óra folyamatos műszakban, éhbérért. Persze neked, vasalt hajú hülyegyereknek, akinek anyuci/apuci veszi a pelust, nincs erre rálátásod. Voltál már olyan gyárban, ahol készítik ezeket? Végezted valamelyik folyamatát? Igen, nagy tudás kell megtervezni egy ilyet, de a legnagyobb érdem a szegény melósé, aki a megélhetésért gürizik. Jobban tudom, miből vannak ezek a ketyerék, mint akik valahol megálmodták. Mert a megvalósítás nem egészen úgy zajlik, ahogy az okosok fent kitalálták."


Srác: "de ki a f*sz talalja ki ? tudom jol h havi 2 dollarert dolgozik kicsi kinai nagyon jol. hiaba osztod nekem a hulyeseget. vasalt haju hulyegyerek?helyedbe huznak 1 zacskot a fejemre, ezert nem pereltek meg be? szemerem sertes b*szod-.- akar hogy nezzuk szerintem tobb kozom van az elethez mint neked. FP Cleaner (Flextronics) takarito ? szep melo hajra, hamar a suliba keptelen voltal tanulni retardalt"


Lány: "Na, most égetted csak le magad igazán. :D Az FP Cleaner nem takarítót jelent, észlény! Fine Placer Cleaner. Tisztítót jelent, nem takarítót. Konkrétan mobiltelefon boardot javítok, a tisztítás az egyik folyamata. Ez egy elég jól fizető munkakör. Abszolút primitív ember vagy, csak sajnálni tudlak. De máskor ne pofázz olyan témába, amiről halovány fogalmad sincs. Egy kezdő diplomás álmodna arról a bérről, amit egy javító megkap. A tanulásról annyit, hogy te még a helyesírást sem tanultad meg, sem azt, hogy a mondatvégi- és közi írásjelek után rakunk szóközt, nem elé."


Srác: "egyre megy.. az jobb? ez almaid meloja ? gratulalni tudok ? ki a f*szomat erdekel hogy en itt hogyan irom le azt amit akarok? senki nem azt nezi csak azok akik mar tenyleg nem tudnak masba belekotni. Am szerintem szar melo az amikor 8-10 oran at kell pucold a telefonokat .Csak gratulalni tudok ahoz amit elertel eddig a szanalmas eletbe ;)"


Lány: " Egyre megy? Jesszusom... Ez nem telefonpucolás. Tudod, létezik olyan, mint board, ami a telefon/tv/monitor stb legalapvetőbb része. Rajta rengeteg alkatrésszel. Beültetéskor megesik, hogy a gép hibás alkatrészt rak be, ilyenkor a javító javítja le ezt. Elég időigényes folyamat és persze rizikós, mivel több 100 $-t ér a panel, jóformán egy rossz mozdulat és mehet a kukába. Ez nem a monoton összerakó művelet, amit 65 ezerért végeznek a sori dolgozók túlórákkal megspékelve. A tisztítással nem a koszt szedjük le róla, hanem az ónt, pasztát, mégpedig speciális eszközökkel. Valamint alkatrészt igazítunk, cserélünk. Én szeretem csinálni, mivel kihívást jelent és közben jól megfizetnek. Neked, kis suttyó senkinek ez lenézendő, pedig érdekesebb meló, mint irodában ülni és pötyögni. Csináltam már olyat is, az nem tetszett, untam. Ez meg jobban fizet és jobban is szeretem. Nekem nem szánalmas az életem, viszont szánalmas, hogy szerinted ez lenézendő. Mikor majd munkanélküli segélyen élsz és kénytelen leszel gyárba menni melózni feleannyiért, mint amit én keresek, akkor gondolj rá, ne sértegess másokat, mintha te lennél a valaki! Látok én annyi tanult embert soron rohadni. Nekik nem szégyen dolgozni menni, ha nincs más. Mert el kell tartaniuk a családjukat, észlény! Kicsit tájékozódj a világban, utána ítélkezz!"


Srác: " tehat telefont pucolsz... akarhogy nezzuk. hatalmas kihivas szerintem. tudod mi kihivas? 1 szivmutet , na az kihivas, ott 1 rossz mozdulat es mehet az ember a temetobe. ennyi erovel minden kihivas..az elethez szerencse is kell (neked nem volt ahogy latom) "kihivas" lefaradtam rajtad mar ez megerte a napon h szetrohogtem magam rajtad. tovabbi "szep" eletet. hajra :))"


Lány: "Megnevettettelek? Hát örülök neki. Nem tudom, mire fel nézel le te mindenkit, legalább világhírű szívsebésznek kell lenned ekkora egoval! De én úgy gondolom, életedben egy percet sem dolgoztál, anyuci tart el, és úgy érzed, mindenkit lenézhetsz, aki nem olyan okos, mint te. Sajna a a munka világa egy olyan téma, amiben te nem vagy kompetens. Nem mondok inkább semmi egyebet, mert az ilyen primitív, szűklátókörű, tapasztalat nélküli tininek felesleges. Majd te is magad kárán tanulsz, akkor majd másképp látod a dolgokat."


Srác: " szerintem kozod nincs mennyit melozok en, oke h suli idobe nem melozok , de nyaron minden nap jo a +zsebpenz es h tudd vannak eletceljaim amiert igenis kuzdok primitiv szuklatokoru tapasztalat nelkuli :)) na ez jo. ki a faszt erdekel amit te irsz? ki nem szarja le ? ki veszi ezt a szart komolyan? pfuu ekkora nyomit istenem , ezentul halat adok minden reggel az istennek h nem te vagyok.

"okos ember mas karan tanul ;)" rofl.. (rolling on floor laughing) ha netan nem tudnad, remelem van annyi angol tudasod h kepes vagy leforditani ..remenytelen vagy"


Ja, és a srác nem *-zta ki a mondandóját alapból...

2011. nov. 21. 21:02
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
Én elmennék gyárba dolgozni, ha az a lehetőségem adódna, és nem lenne más. Jobb, mint otthon ülni, és várni a minimális segélyre.
2011. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
34%
Én teljesen ingyen végeztem el az egyetemet, mert jól tanultam, sőt dolgoztam közben pincérnőként és eltartottam magam! Mindent lehet, csak akarni kell!
2011. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"Tudom, le leszek pontozva, de szerintem is szánalmas, mikor egy fiatal gyárba megy el dolgozni. Annyi lehetőség van, annyi szak, annyi kúrzus, ha jól tanul lehet tandíjmentesen is, ki lehet menni külföldre is, szóval sajnálom azt, aki tönkrevágja az életét azzal, hogy még egy szakmát se tanul meg, hanem elmegy egy gyárba.

Nem nézem le a gyári munkásokat, szüleim is azok, és pont azért mondom ezt. Tudom mi folyik ott, tudom hogy bánnak velük és mennyit kell gürizzenek azért a kis pénzért. Egy fiatalnak annyi lehetősége van, ha csak egy csöpp akarás van benne, sikerül találjon valami jobbat. Nem szabad fiatalon elfecsérelni a lehetőségeket."


És ha jól keres? Azt írta, kétszeresét keresi, mint a gyári sormunkás. Az bőven 100ezer felett van. És ez szerintem nem kamu, a műszerészeket jól megfizetik, mert az egyik haverom is az. Valahol 140-es alapbérük van.

2011. nov. 21. 21:04
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

Tanultam szakmát le is tettem jó jeggyel végeztem,mégis egy gyárba se vesznek fel,nem szégyen az.Munka munka.


Nem lenézendőbb egy gyári munkás mint egy agyoniskolázott munkanélküli.

2011. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%

Én teljesen ingyen végeztem el az egyetemet, mert jól tanultam, sőt dolgoztam közben pincérnőként és eltartottam magam! Mindent lehet, csak akarni kell!


Én is dolgoztam egyetem mellett képzeld el,de nem nézem le a gyári munkást se,és nem verem magam hogy én több vagyok nála.

2011. nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
5%
Nem atz mondtam, hogy lenézem, hanem, hogy sajnálom! Álszenteskedjetek csak nyugodtan, hogy a gyári munka a legmegfelelőbb eyg fiatalnak, aki tele van lehetőségekkel!
2011. nov. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!