Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni kissé...

Mit tudnék csinálni kissé rugalmatlan gondolkodású szüleimmel? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy a legjobb barátom bátyja, akivel szintén jóban vagyok, meghívott az esküvőjére. A gond az, hogy az esküvő aznap lesz amikor hazajövünk a nyaralásból (Krakkóból). Apámnak már előadtam, hogy mi lenne, ha előző este én külön visszajönnék busszal, de mintha a falnak beszélnék. (19 éves vagyok) De nem volna drága (4900 Ft, amit saját pénzből fizetnék), ráadásul jobb is mint a vonat. A dolgot még azért sem értem egészen, mert volt egy ideig, hogy öcsém akkor nyelvvizsgázna, amikor szept. elején Horvátországba mennénk, és érdekes módon abba simán belementek, hogy lejöjjön utánunk vonattal... Légyszi segítsetek, hogy hogy győzzem meg őket! Fontos lenne a nyaralás is, de az esküvő is, ami egyszeri alkalom.
2009. aug. 5. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb ezeket mond el, amit itt leírtál. Ha hasztalan, akkor pedig mond, hogy tulajdonképpen Te már eldöntötted magadban, csak nem szeretted volna, ha az lenne, hogy nélkülök döntesz. Mond meg, hogy mikor indul a busz és hogy majd akkor otthon találkoztok és mesélsz milyen volt az eskűvő. Mivel 19 éves vagy, megtiltani nem tudják.
2009. aug. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek: sajna ez csak elméletben ilyen egyszerű, igazad van, hogy egy nagykorúnak nem tilthatnak meg semmit, viszont gyakorlatilag mindaddig beleszólhatnak és legtöbbször bele is szólnak az ember életébe a szülei, amíg ők tartják el.
2009. aug. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az elsőnek és másodiknak is igaza van.


én kérdeznék.


megkérdezném, hogy miért olyan nagy gáz, ha elmegyek egy esküvőre?


vagy


mi szól az ellen, hogy elmenjek az esküvőre??


vagy


szerinted mikor hozhatok meg egy önálló döntést?


azért azt is figyelembe kell venni, hogy az esküvő más költségekkel is jár, nem csak a 49 forint buszköltséggel. :)


sok sikert!!!

2009. aug. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bocsi, 4900 forint :)
2009. aug. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Biztos vagyok benne, hogy a szüleidnek nem a +4900 Ft-tal van bajuk, hanem azzal, hogy túl kockázatosnak látják, hogy egyedül busszal elengedjenek pusztán egy ismerős esküvője miatt...

(A nyelvvizsga azért sokkal fontosabb dolog, hogy kockáztassanak, ráadásul egy fiú mindig kisebb veszélynek van kitéve, mint egy lány!)


Nekem is 19 éves a lányom, bevallom, én sem engedném (a lányom sem vállalna ilyen kockázatot)!


Én a te helyedben jobban végiggondolnám, mit vállalnál ezzel az úttal?

Utaztál már BUSSZAL 10 órát idegenek között, több országon keresztül?... (Én már igen, soha többé nem vállalnám be, borzalmas volt!)


Ne gondold, hogy a busz jobb, mint a vonat : a vonaton bármikor felállhatsz menet közben, sétálhatsz, W.C.-re mehetsz, van büfé-kocsi, Krakkóból hálókocsi is!

A busszal 2-3 óránként álltok meg egy benzinkútnál inni, W.C.-re menni, menet közben az egyik kretén kinyitja az ablakot, a másik becsukja, a mögötted/előtted ülő behúzza a te függönyödet is, hiába kinéznél, ülve aludni sem lehet, egész úton megy a marakodás, zsibbadás... BORZALMAS!!! (És akkor a buszos balesetekről már ne is beszéljünk!)


Hidd el, nem fog tragédia történni, ha a barátod bátyjának az esküvőjén nem veszel részt.


Arra esetleg rábeszélheted őket, hogy mindannyian 1 nappal korábban jöjjetek haza, lehet ez nekik is jobban tetszene (ha látják, hogy neked ennyire fontos ez az esemény).


Hidd el, a szüleid nem rugalmatlanok, hanem aggódnak érted, féltenek, minden erejükkel próbálnak vigyázni rád!

2009. aug. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 01:31


az aggódás rendben és úgy gondolom hogy mégis el kell engedni valamikor a gyerek kezét.


én 16 éves koromban mentem utoljára a szüleimmel nyaralni, mert nem bírtam.


aztán később 25 évesen megint lehetett egy közös nyaralást összehozni, de közben nem.


nem lehet egy gyereket örökké üvegbúra alatt tartani. a busz sem veszélyesebb, mint a vonat. a busz kényelmetlenségében igazad van, mégis végigcsinálja az ember, ha van egy célja. legfeljebb ez is egy tapasztalat az élethez :)

2009. aug. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

01:37-nek


Nincs két egyforma ember, a gyerekek sem egyformák, a Világ is sokat változott 10-20-30 év alatt...


Az igaz, hogy a gyerekek kezét idővel el kell engedni, de ezt fokozatosan kell megtenni, előbb csak pl. belföldön utazzon egyedül egyik városból a másikba, később mehet hosszabb távra is.


Nagyon vagányul hangzik, amit írsz, de akinek a saját gyerekéről van szó (akit sok nehézséggel megóvott 19 éven át), az nagyon jól tudja, hogy 1 perc alatt elveszítheti egy meggondolatlan döntés miatt.

(Szerintem neked nincs gyereked.)


Ha én lennék a Kérdező anyukája, inkább azt választanám, hogy az egész család hazajönne 1 nappal korábban a nyaralásból : ennyi áldozatot meg lehet hozni a lányunkért és nyugodtabb lennék, hogy rendben hazaért.

(Már azért is nyugodtabb lennék, ha én indíthatnám másnap el az esküvőre, valami nászajándékot is adnék a kezébe, stb.)

2009. aug. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 02:49


tévedsz, mert van gyerekem. tinédzser. és tudom, hogy nem az a megoldás, ha bezárjuk a gyereket.


a gyerekeket meg kell tanítani az életre. egy 19 éves életéhez többek között hozzá tartozik, hogy képes legyen egy busszal egy 10 órás utat megtenni.


én 21 éves koromban egyedül egy hátizsákkal bejártam az USA-t. szerinted képes lettem volna rá, ha még előtte egy busszal sem mentem volna a szüleim nélkül? és akkoriban még mobiltelefon sem volt.

2009. aug. 6. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
02:49-esnek: fiú vagyok :D:D
2009. aug. 6. 10:49
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából anyámat ismerve a dologban neki annyi a kivetnivaló, hogy ő nem szereti, ha a saját maga által alkotott terveket valaki keresztezi... de még nem adom fel, 2 hetem van meggyőzni őket...
2009. aug. 6. 10:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!