Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az ilyen gondolko...

Mit gondolsz az ilyen gondolkodású tinikről?

Figyelt kérdés

Böngészek nemkutyán, látom a kommentekben micsoda vita megy. Hát én ledöbbentem rajta. :S Egy tini beszólt egy csajnak, hogy milyen szánalmas, mert ő gyárban dolgozik. Ha lenne facebookom (utálom az ilyen oldalakat), hozzá is szólnék, hogy mit képzel magáról...

[link]


2011. nov. 21. 20:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagyunk álszentek,és nem a legjobb, de jobb mint a semmi,de könnyebb diploma mögébújni és otthon várni a segélyt ami seggtörlésre se elég,mint elhúzni dolgozni,és elfogadni hoy nem mindig azt amit szeretünk,vagy tanultunk,hanem ami van.Nem adnak kenyeret a boltba a végzettségért,sokan mondják hogy nemvállalnak el ilyen olyan alja melót,közbe a szakmunkás többet keres a munkanélküli segélyen lévő diplomásnak meg fel kopik az álla.

Amúgy a munka soha nem szégyen.

2011. nov. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
9%
Prolik dolgoznak gyárban, akik ostobák még lediplomázni is.
2011. nov. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
És te miből diplomáztál le?
2011. nov. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%

Inkább azok a prolik akik a diplomájukra verik magukat, pedig 4 év sörvedeléssel meg 4x2 hét minimális seggeléssel már lehet szerezni valamilyen papírt.

Vannak okos, intelligens, jóravaló diplomások, meg nem diplomások is, akik mind végezhetnek fontos munkát, és egyáltalán nem mércéje sem a boldogságnak, sem a meggazdagodásnak. Ha nem lenne kukás, utcaseprő, belefulladnának a koszba a drága mérnök urak. Persze a kukás sem tudna este LCD tévén sorozatot nézni, ha a mérnök úr nem tervezné meg.

És lehet élvezni az úgynevezett aljamunkát is, dolgoztam istállóban is minimálbérért (külföldön), meg programozóként is az átlagfizu két-háromszorosáért. A tehenek, lovak jobbak mint a számítógépek. :)

2011. nov. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
95%

Prolik dolgoznak gyárban, akik ostobák még lediplomázni is.


Német nyelv és irodalom szakos tanárként végeztem az egyetemen, ezekben az években rendszeresen dolgoztam gyárakban meg hipermarketekben. És nem esne le a karikagyűrű az ujjamról, ha elveszteném az állásomat és a a futószalag mellé kéne állnom. A proli az, aki NEM dolgozik, csak hogy tisztázzam a fogalomzavart egyesek fejecskéjében...


26 N

2011. nov. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nemsokára az a szégyen, ha valakinek diplomája van, már ami az értékrendet meg a hozzáállást illeti. Tisztelet a kivételnek természetesen. De ez a szomorú tendencia.
2011. nov. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
92%

Nem a diploma a szégyen,nekem is van.Hanem a munkához való hozzáállása az embereknek ami az országban zuhanó tendenciát mutat ,mert sajnsos sokan a segélyből az állam nyakán élősködnek,és eszük ágába nics munkát keresni,és sokan a diplomájukat fényezik,mintha felsőbbrendűek lennének a papírtól,amit mint tudjuk pénzért is meg lehet venni,de ha megkell javítani a mosógépét,hűtőt hívják a szerelőket.

És én inkáb azt tapasztalom hogy a munka lesz szégyen lassan.

2011. nov. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Igazából így gondolom én is, csak nem vezettem le ennyire szépen :)) Szóval sokan azt gondolják, hogy ha diploma van, akkor már dolgozni sem kell. És itt vannak eltévelyedve ezek az ifjú "értelmiségiek", főleg a nagyon felkapott iskolákból és a nagyon büfé szakokról kikerülő egyedek.
2011. nov. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
nekem van diplomám,de ha nem találnék munkát,akkor elmennék egy gyárba.enni kell,számlát fizetni kell és ugyanolyan pénzt adnak azért is.a bátyám is gyárban dolgozik és kőkeményen megdolgozik érte.
2011. nov. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Engem megmondom őszintén, azért fájt igazán nekem ez a párbeszéd, mert az én szüleim is munkásemberek. Undorító, hogy ez az unintelligens vadbarom lenéz mindenkit, közben könnyen lehet, hogy 10 év múlva örülne, ha ott tartana, mint a lány, akit gyalázott.
2011. nov. 22. 07:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!