Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemét vagyok amiért nem...

Szemét vagyok amiért nem furikázok senkit?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban elkezdtünk nagyon spórolni, szinte semmilyen felesleges kiadásunk nincs. Az autónkat csak és kizárólag akkor használjuk, ha muszáj, nincs más választásunk. Ez miatt nem járunk sehova, a szüleimnél sem voltam már 1,5hónapja, mert másik városban laknak. Levelező képzésre járok, de nem megyek be az órákra sem, mert a suli 60km-re van.

Ma megkért valaki, hogy holnap este hozzam haza a szomszéd városból (innen 25km-re van), mert muszáj neki elmennie, de az utolsó buszt már nem éri el. Én nemet mondanék, de a férjem szerint bunkóság lenne visszautasítani. De miért? Megértem, hogy máshogy nem tudja megoldani, de ő is megérthetné, hogy 430Ft a gázolaj. Az nem megoldás, ha elkérem az útiköltség árát, hiszen már így is mindenki smucignak tart. Mi lenne a megfelelő viselkedés? Már elegem van abból, hogy ciki lett a spórolás...


2011. nov. 17. 17:06
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen, kb 1.300Ft-ról van szó. Lehet, hogy valaki szerint ez nem nagy összeg, szerintem pedig igen, mert olyan mintha kidobnám az ablakon. Pont ennyibe kerülne, ha elmennék a szüleimhez. Nagyon rosszul esik, hogy ez miatt szemétnek tartanak. De nem nekik kell fizetniük a benzinkúton... Ha ezt minden hónapban "csak" egyszer várja el, már akkor is évi 15.600Ft-ról van szó!
2011. nov. 17. 18:09
 12/21 anonim ***** válasza:
32%

Egy év, 12 hónap, 12szer kb 200 ezer forint (a család jövedelme) az 2 400 000 forint. Ehhez képest az a 15 600... Kicsit több, mint fél (azaz 0,5) %. Na de sebaj. Igen, az is pénz. Ezért mondtam, hogy lehet vele közölni illedelmesen, hogy amíg ilyen magas az üzemanyag ára, addig úgy oldja meg ezeket az utazásait, hogy te nem tudsz érte menni többet. Ennyi. Lehet kulturált ember módjára is kezelni ezt a helyzetet.


Pontozz csak le, a téged védőket meg fel, látom ez nagyon jól megy. Igazán spórolhatnál pl az interneten és az áramon is azzal, hogy nem rontod itt tovább a levegőt!

2011. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Kedves 12. válaszoló! Minden választ hasznosnak ítéltem, hiszen mindenki véleménye érdekel. Nem értem miért vagy velem ennyire ellenséges. Véleményem szerint akkor sem várhatná el ingyen, hogy fuvarozzam, ha én minden nap 500km-t tennék meg csak úgy szórakozásból. Az a legkevesebb, hogy ilyen esetben kifizeti az útiköltséget.

Ha van pénzünk az nem azt jelenti, hogy szívesen elszórjuk számunkra felesleges dolgokra. Egyébként más pénzéből én is nagyon okos tudnék lenni.

2011. nov. 17. 18:28
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
1300Ft-ból mi 3 napig tudunk enni. Ez azért nem "kis" összeg sztem. Szerintem mond meg neki h nincs tankolva a kocsiba,és drága az üezemanyag. ha tankol bele elviszed,de ha nem akkor nem
2011. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Rokon vagy nem rokon, nem kell baleknek lenni. Tanulj meg magaért kiállni, én is ezt mondom. Te spórolsz, mert muszáj, de mert rokon az illető, nem vagy kpes nemet mondani? Normális rokonnak eszébe sem jut másokon élősködni, pusztán a rokonség okán, pláne akkor nem, ha tudja, hogy az, akit megkér, meglehetősen szűken él.


Mondj szépen nemet és magyarázd el a férjednek is, hogy mi az ábra. Nem szabad baleknak lenni!

2011. nov. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%

Ha a szüleidhez nem mehetsz el, akkor nehogy már mást szívességből fuvarozz!

Ezt meg kellene értenie a férjednek is.

2011. nov. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

El kell kérni az üzemanyag árát, el kell neki mondani, hogy nagyon kell spórolnotok, úgyhogy ez van, ha azt akarja, hogy elvigyétek, akkor fizesse ki. Ha busszal menne, akkor a buszjegyet kéne megvennie.

De azt csak úgy zárójelben jegyzem meg, azért az elég durva, hogy a szüleidet sem látogatod meg, mert annyira spórolsz. :(

2011. nov. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
45%

Itt senki nem tud számolni??

Az autónak a fenntartása, NEM CSAK az üzemanyagból áll!!

Meg is kellett venni, + amortizáció, + téli-gumi, + nyári-gumi, + átírás, + súlyadó, + kötelező bizt. + 30% baleseti adó + szervíz, + alkatrészek, stb...stb...


Én elhajtottam az elszemtelenedett potyázókat!

Te is ezt tedd.


Az természetesen más, ha úgy is arra megyek, de nem vagyok BKV, hogy rendszeresen fuvarozzak bárkit is...

2011. nov. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%
00:45: Igen, mert ezekből a kérdezőnek mind-mind többet kell fizetnie egy 50km-es távon, amúgy nem vett volna téligumit de így muszáj.. Jó, hogy a saját munkabérét nem számítod bele.
2011. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
31%

11:09-nek


Munkabért nem, de a saját szabadidejét mások furikázására fordítani??!!

Majd rájössz, ha egyszer lesz autód valaha...

2011. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!