Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemét vagyok amiért nem...

Szemét vagyok amiért nem furikázok senkit?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban elkezdtünk nagyon spórolni, szinte semmilyen felesleges kiadásunk nincs. Az autónkat csak és kizárólag akkor használjuk, ha muszáj, nincs más választásunk. Ez miatt nem járunk sehova, a szüleimnél sem voltam már 1,5hónapja, mert másik városban laknak. Levelező képzésre járok, de nem megyek be az órákra sem, mert a suli 60km-re van.

Ma megkért valaki, hogy holnap este hozzam haza a szomszéd városból (innen 25km-re van), mert muszáj neki elmennie, de az utolsó buszt már nem éri el. Én nemet mondanék, de a férjem szerint bunkóság lenne visszautasítani. De miért? Megértem, hogy máshogy nem tudja megoldani, de ő is megérthetné, hogy 430Ft a gázolaj. Az nem megoldás, ha elkérem az útiköltség árát, hiszen már így is mindenki smucignak tart. Mi lenne a megfelelő viselkedés? Már elegem van abból, hogy ciki lett a spórolás...


2011. nov. 17. 17:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%
Ez a "valaki" túl titokzatosan hangzik. Nem mindegy ki az illető....
2011. nov. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg igenis mondd meg az illetőnek,hogy csak abban az esetben mész el érte ha kifizeti a tankolást,mert neked nincs felesleges pénzed arra,hogy másokat furikázz,hiszen még ti is csak akkor használjátok a kocsit,ha nagyon muszály.

Szerintem neki is megér ennyit,mert ugye ha busszal menne azt is ki kéne fizetni,ha meg nem akar fizetni,akkor keressen mást aki ingyen elhozza.

2011. nov. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Egy rokonról van szó, akit elég sűrűn szoktunk furikázni. Ha megy a férjem dolgozni, sokszor elviszi egy darabig. Ezzel nincs is gondom, hiszen nem felesleges út, úgy is arra megy. De ez most más.
2011. nov. 17. 17:12
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
MIndenképpen mondd meg neki, hogy csak akkor tudod elhozni, ha kifizeti az üzemanyagot. Ha megsértödik, akkor legalább legközelebb nem titeket keres ilyennel.
2011. nov. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos muszáj spórolni,mond meg kerek perec az igazat...
2011. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Ebben az esetben megbeszélheted vele, hogy csak akkor tudod elvinni, ha a benzint állja. A taxira ennek az 5 szörösét fizetné ki.... Ez nem ciki, hisz saját magadtól is megvonod a kocsit. Panaszra nincs oka, hisz a párod rendszeresen szokta őt vinni...annak is örülhet szerintem.
2011. nov. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kéréseket meg kell tanulni kezelni. Mondd meg a férjednek, lehet, hogy bunkóság visszautasítani, de még nagyobb bunkóság ilyen dolgot elvárni valakitől. Ezt az illetőt sem zavarja, hogy te bunkónak tartod (az is), akkor titeket se zavarjon, hogy ő annak tart titeket. És ez akkor is így van, ha ti egyfolytában autóznátok. Ha normálisan akarná intézni a rokon, akkor alapban úgy kér meg, hogy természetesen fizeti a költségeket. Tanulj meg kiállni magadért, majd rájössz, semmi baj nem ér, sőt elkerülöd a további kellemetlen szitukat.
2011. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

Azt azért kiszámoltad, hogy mennyi pénzről is van szó?... 50 km-t kellene megtenned. Mennyi a kocsid fogyasztása? Látom dízel, így gondolom 5, maximum 6 liter 100 km-en. Vagyis 2,5-3 liter benzin árát kérnéd el. Az legrosszabb esetben sincs 1300 forint. Azt hiszem ettől nem roppan össze a családi kassza...

Viszont ha már elviszed, mindenképpen jegyezd meg, hogy legközelebb keressen mást, hacsak nem megy lejjebb az üzemanyag ára.

2011. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Pont ennyibe kerülne a rokonnak is, ha nagyon csontos. Ha gavallér, akkor kicsivel többe. Ja, ő nem gavallér. :)
2011. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem meg nem gáz elkérni az üzemanyag árát rokontól sem!!!!!

Sajnos ilyen világot élünk.Ha egyszer megkért,mert muszáj lett volna érte menni,akkor valószínüleg nem viccel,mert tényleg nagyon kéne hogy érte menjél.Gondolom nem várja el az az "valaki" hogy "lenyeld" neki az üzemanyag árát.


Nálunk ha rokonért kell menni,megyünk.Nem kötűveteljük az üzemanyag árát,de ha normális az illető,akkor nem hagyja hogy ez a te költséged legyen,mert ma már senki sem teheti ezt meg.

2011. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!