Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért változott így meg?

Miért változott így meg?

Figyelt kérdés
Egyetlen barátnőm van, vagyis most már csak volt, és ez nem véletlen. Pontosan azért, mert felszínes kapcsolatokat szinte képtelen vagyok kialakítani, inkább akkor nem szólok senkihez egésznap. A barátnőmmel kb 10évig nagyon jóban voltunk. Tényleg másra nem tudtam barátként gondolni, csak rá. Az életemben volt minden, ami kellett, nyomor, betegség, csalódások. Ezt kár részletezni, sosem voltam az a "szerencsés fajta". Viszont igyekeztem mindig előre tekinteni. Most az életem más fordulatot vett. Egyenesbe jöttem, férjhez mentem. És itt kezdődnek a gondok. A férjem külföldi,kint is élünk. A barátnőm meg ilyeneket mond, hogy "te már nem tartozol ide" és hasonlók. Mintha én lenézném őt, azt érezteti,de pont ő néz és aláz meg engem ezzel. Nem értem a viselkedését, és már akkor sem szeretne találkozni, ha hazajövök. Mindezt meg is érteném, ha az lenne, hogy őt elhanyagoltam volna, vagy valamit tettem volna. De mindez egyik napról a másikra következett be. Egyszerűen nem értem...
2011. nov. 16. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a "barátnőd" irigy rád,mert végre boldog vagy.Férjhez mentél,külföldön élsz,egyenesbejött az életed.Lehet,hogy neki nem adatott meg mindez és ezért rigykedik rád.Ezek után persze nyilvánvaló,hogy ő nem igaz barát,mert ha az lenne tudna örülni a boldogságodnak!
2011. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Amennyit leírtál én abból arra tudok gondolni, hogy a barátnőd hülyén érzi magát veled. Nincs baja veled, de kellemetlen neki a te helyzeted. "Szégyelli" magát melletted. Te kiköltöztél külföldre stb.
2011. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha, csak egy "barátnő" lett volna nekem évekig, talán nem lepődnék meg, de így? Egyszerűen nem értem, 10évig naponta találkoztunk! Minden bánatunkat és örömünket-bár ebből volt kevesebb- egymásnak mondtuk el. Ez egyszerűen felfoghatatlan számomra.
2011. nov. 16. 17:23
 4/14 A kérdező kommentje:
Sosem adtam neki okot a szégyenre, sőt meghívtam magunkhoz is egy kicsit "nyaralni". De még ennek se örült, persze nem úgy hívtam meg,mind aki dicsekszik,hanem mintha a testvérem hívnám, mert szívesen teszem. Tudom, hogy nincs sok pénzük,és eddigis segítettük egymást, kapna kaját, szállást, ezek nem olyan drágák. Aztán lehetne közösen olyan programokat csinálni, ahol nem érezné magát kellemetlenül,kirándulás stb. Mindigis szeretett volna ide kijönni, mert valahogy úgy hozta a sors, hogy az "imádott" országából származik a férjem. Ezért főleg nem értem, itt a lehetőség,és tessék.
2011. nov. 16. 17:26
 5/14 anonim válasza:
Nem kell rá okot adnod. Ha így érzi akkor az tőled független. :(
2011. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez csak nekem ilyen magas? Azt hittem hasonló alkatúak vagyunk lelkileg...Nekem nagyon sok ismerősöm él külföldön,és bár ahogy mondtam felszínes kapcsolatokat nem alakítottam ki velük. De mikor tehetem írok nekik,beszélgetünk szakmai dolgokról,kultúráról, ezáltal közösen tanulunk. Sosem éreztem magam kellemetlenül, vagy máshogy csak azért, mert távolabb élnek.
2011. nov. 16. 17:34
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem elhült töled, nem vagy "kéznél" mint eddig, így már nem osszátok megy egymással a mindennapi sikeréményt, vagy problémát. Aztán már nem is tudja miröl beszéljen veled( csak tippelek én is). Nekem is van egy barátnöm 18 éve aki 300km-re lakik tölem, sajna eléggé elhültünk egymástól, van ilyen :(
2011. nov. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De az elhülés nem fokozatos? Mi teljesen jól megvoltunk addig a napig, amíg be nem jelentettem, hogy férjhez megyek és ezáltal el is költözöm. Tehát ezt úgy kell elképzelni, hogy kedden még puszi-puszi,szerdán meg már szóba se akart velem állni. Azt nem érezhette,hogy magára hagyom, mert rögtön meg akartam beszélni,hogy fogjuk tartani a kapcsolatot,sőt mondtam is neki, hogy itt több lehetősége lenne,és mi szívesen segítenénk neki a kezdeti időszakban....De mondom,ezt mi szívesen tettük volna, mintha egy családtag lett volna, nem lenézésből mondtuk,ezt is tuti tudta,hisz Ő ismer engem.
2011. nov. 16. 17:41
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor egyértelmü hogy irigy rád, úgy látszik nem igazi barát volt, nagyon félreismerted. Egyesek nagyon kétszínüek tudnak lenni. Szerintem ha bánt a dolog akkor kérdezz kerek perec rá, h mi "baja" lett ilyen hirtelen, hátha kifejti(!) mi csak találgatni tudunk, sajnos.
2011. nov. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Természetesen rákérdeztem. Csak annyira mélyen bánt, hogy úgy éreztem, hátha csak én vagyok ilyen hülye, hogy nem fogom fel,és ezért írtam ki a kérdést. Csak ilyeneket mond, hogy "én már nem ide tartozom" "te csak éld ott az új életed" stb. Meg sem akarja indokolni. De mindezt olyan hansúllyal, mintha le akarna nézni, tehát nem bánatos vagy szomorú kiskutya szemekkel. Nem értem miért csinálja most ezt, de olyan indulat van benne, hogy az hihetetlen. Mintha minimum felpofoztam volna búcsúzásként.
2011. nov. 16. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!