Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon javasoljam neki, hogy...

Vajon javasoljam neki, hogy dolgozzon többet?

Figyelt kérdés
A férjemmel a hazájában élünk. Nagyszerűen megvagyunk, imádjuk egymást, dolgozunk etc. Amit itt észrevettem, hogy bár tényleg munka tekintetében nagyon precízek, már-már kényszeresen, viszont teljesen máshogy gondolkoznak, első és legfontosabb az egészség, a család. Ez szép, szerintem is így van. Viszont én otthon, hogy egyáltalán egy külföldi egyetemig eljussak, gyakorlatilag csak tanultam, szórakozás, kikapcsolódás nuku, aztán ez így ment itt is tovább, amíg meg nem találtam a párom. Lassan végzek, 1éve már dolgozom így az utolsó évben. Amint teljes állásom lesz, ha az ajánlatokból indulok ki, kb 3x annyit fogok keresni, mint a férjem, de ez csak a kezdeti időszakra igaz. Nos ő heti 20órát dolgozik, így tartunk fenn egy lakást-amik itt piszok drágák- és élünk, tudom ez szép, hogy 20óra ellenére ilyen jól keres. De kereshetne jobban is, ha többet dolgozna. Nem azt mondom ígyis megvagyunk, csak bennem bennem van az, hogy tenni kell és bár nem betegesen de minél több legyen, hogy később a gyerekeinknek jobb legyen. Bár szerintem ezt a mentalitást otthonról hoztam, mivel Magyarországon egy teljes állással is éhen lehet halni. Tudom, hogy nem lusta, mert annak nem nevezhető. Viszont mégis olyan furcsa érzés tör rám néha emiatt, nem tudom megmagyarázni. Már beszéltünk erről, szóval nem az van, hogy nem tudjuk megbeszélni, de valahogy mindig az lett, hogyha ez elég, akkor minek több.
2011. nov. 12. 10:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem javasold neki nyugodtan! Ne úgy, hogy "mennyé má dolgozni, azt hozzál már haza egy kis plusz lóvét" De mondd el, amit itt, hogy a gyerekeiteknek jobb legyen stb...
2011. nov. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt így mondtam már. De valahogy tenni nem tett érte.
2011. nov. 12. 10:12
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Akkor lehet, hogy nem akar gyerekeket (egyelőre). És e miatt nem is gondolja úgy, hogy több pénzre lenne szükségetek, hisz így is megéltek.
2011. nov. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha te is jól fogsz keresni,akkor miért kellene neki jobban hajtani magát? A gyereknek sem kell "mindent" megadni,csak annyit,ami szükséges.

Ne a magyar mentalitást vedd alapul. A pénz nem minden.

2011. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szerintem akar gyerekeket, mert ő hozta fel először, hogy most már aktuális lenne, ő 10 évvel idősebb tőlem, és már nem akar sokat várni.
2011. nov. 12. 10:18
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Amíg elég a pénz, örülj az együtt töltött időnek, és ne hajtsd.

Ha változik az életetek, és több pénz kell a mostani életszinvonalatok megtartásához, akkor biztos többet fog tenni Ő is.

2011. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Parod ezt a az eletet valasztja. Nem a hajtast, reggeltol-estig, aztan az otthoni veszekedest. Hany orai munkaval keresnel 3-szor annyit mint O? Heti 60-nal? Az nem lesz ugy jo, kapcsolatotok nem fogja kibirni. O egy kiegyensulyuzott eletet akar, Te meg mindent ami belefer, anyagiak a legfontosabbak. O szerintem ugy latja, majd ha lesznek gyerekek, akkor tobbet hajtatok, addig is elvezzetek az eletet es egymast.
2011. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az ő hivatása másmilyen, jobban szabályozhatja az idejét. Ráadásul egyedüli gyerek, tudom, hogy többet fog örökölni, mint amennyit valaha megkereshetnék, de én erre valahogy nem tudok építeni. Ő azt is szeretné, hogy pár év munka után, inkább vonuljunk el a világtól,és csak úgy éldegéljünk békésen. Mondjuk ezt korábban nem mondta, pont azzal jött, hogy az tetszik bennem nagyon, hogy ennyire elhivatott vagyok nő létemre.
2011. nov. 12. 10:33
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
A jovo tervei nagyon elternek egymastol, ne varj sokat a kapcsolattol.
2011. nov. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Ez az életfelfogás vezet aztán ahhoz, hogy napi 10-12 órát dolgoznak emberek. Ha meglesz a gyerek, akkor pedig azért lesz szükség több pénzre, hogy továbbra is mindent megkaphasson, illetve, hogy majd el tudjátok őt is indítani az életben. Aztán már az unokákra gondoltok.


Azonnal felejtsd el ezt a dolgot. Egy gyereknek nem a jólétre, egy halom játékra van szüksége, hanem egy egészséges, szerető családra, amit te megölnél azzal, hogy a férjed életritmusát felborítod. Nem tenne jót sem a fizikai sem a mentális egészségének, arról nem is is beszélve, hogy úgysem állnál le ezzel a gyerek születésekor.

2011. nov. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!