Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vagyok anyának való! De...

Nem vagyok anyának való! De már késő. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos lányom, de nincs türelmem hozzá. Dolgozok minden nap 6-tól fél 4-ig, s mikor hazaérek már nagyon kiborul a bili. Idegesít a brümmögése, a nyekergése, alig várom legyen este 8 tegyem le aludni, aludjak én is, nem tudok vele mit játszani, állandóan ölbe akar lenni, s onnan lemászni, hogy mászkáljon, de nincs türelmem vigyázni rá... Totál kivagyok már. Nem nagyon szeret engem, soha nem örül ha megérkezek, vagy ha mégis nagyon ritkán. Próbáltam vele bújósabb lenni, hogy kicsit bújjon hozzám, énekeltem neki, de eltaszított, s mindig ez megy.


Nem érzem, hogy erős lenne a kettőnk közti kötelék... Szeretném, hogy az legyen, de nem értek az ilyen kicsi babákhoz. (Egy 15 éves kamaszt könnyebben le tudnék szedni egy 10 emelet magas tömbház tetejéről, lebeszélvén az öngyilkosságról, mint egy 1 éves gyereket rávenni arra, hogy adjon egy puszikát...) Szóval hogyan tudnék bennsőségesebb kapcsoltot kialakítani? Hogyan lehetnék türelmesebb vele? Hogyan szerettethetném meg magam vele? Még pici, meg minden, de nagyon akaratos, makacs, önfejű és önálló. Pl nem engedi, hogy itassam én a pohárból, egyedül akar, nem érdekli, hogy rászólok, hogy "Nem szabad!"-anyámra úgy ahogy hallgat- csakazzértis odanyúl... Mosolyog, néz rám, s csak piszkálja a dolgokat...

Imádom, bár türelmetlen vagyok, és sokszor idegesít, de tényleg szeretem. Csak néha olyan, mintha a testvérkém lenne... Hogyan legyek az ANYJA és ne a testvére...?

Szar vagyok, tudom, de szeretnék változtatni...


Mit tehetnék?

21L


2011. szept. 28. 17:57
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:
75%

Sajnos ez nem kor-, hanem emberfüggő. Valakinek nehezebben megy az anyává érés, szerintem ez egyenlő a felnőtté éréssel.

Én 37 éves vagyok, férjem is velünk van (még). 4 hónapos a kislányom. Az első hat hét szörnyű volt, sokszor gondoltam arra, hogy jaj, mit tettem... hogy lehetne ezt visszacsinálni?

Aztán javulgatott folyamatosan a helyzet, egyre jobban szeretem, sőt imádom a lányom, de néha nagyon kiakadok. Nagyon. Olyankor haragszom a világra, a férjemre, hogy nem érti, hogy fel sem fogja. Olyankor sírok, és arra gondolok, hogy nem akarok holnap felkelni.

Olyan, mintha az egész életem eltűnt volna. Van egy nagy sivár űr, aminek a közepén ott ül egy tündöklő hatalmas csillag, a kislányom. De CSAK Ő van.

A férjemmel mintha semmi közünk nem lenne egymáshoz, nem is tudom, hogy én nem tudom őt szeretni, vagy ő engem (teljesen össze vagyok zavarodva), de a szülés óta minden a feje tetejére állt. Rendes ember, nem az a baj, hanem lelkileg nem tettük még rendbe az új szitut, és nem tudjuk, hogy hárman mit tudnánk kezdeni egymással. Szinte egymáshoz sem szólunk, szex nem nagyon (egyik fél sem kívánja a másikat), én igényelném az udvarlást, az elismerést, legalább a felismerést, hogy mennyire el lehet fáradni (mert ezt ugye senki nem tudja elképzelni, aki még nem csinálta).

Nincs türelmem, de nem is annyira a kislányomhoz, hanem a mókuskerékhez, hogy egész nap cumisüvegeket mosok, lehányt ruhát mosok, vasalok, sétálok, takarítok, vizet forralok, sok kis semmiség, de hogy egész nap nem ülök le egy percre sem (oké, most ülök, mert belázadtam), senki nem tud segíteni, ha mégis jön valaki, akkor csak hátráltat, mert nem tudja, mit hogy kell csinálni, és csak traccsolni szeretne velem egész nap, szóval feltart, leszívja a maradék energiámat, idegesít már minden ember. És hogy nem értem hova megy el az idő, hova megy el a pénz, mások hogy csinálják, lesz-e ez valamikor jobb????

A babával maximalista vagyok, egy percre sem szívesen hagyom magára, ha már nyszög, akkor ugrok neki, nem hagyom unatkozni, szomorkodni. A legjobbat akarom neki, de így kap egy kimerült, idegbeteg, zavarodott anyát, tehát tulajdonképpen rosszat teszek. Nem tudom, hogy értik azt, hogy törődjek többet magammal.... Képtelen vagyok erre. Úgy érzem, mindent rosszul csinálok a kapcsolataimban (baba, férj, család, barátok, még magammal is), alkalmatlan vagyok az anyaságra.

Dolgozni mégis jobb volt, mert ott legalább tudtam, mit kell tennem bizonyos szitukban, meg tudtam oldani a problémákat, voltak kollégák, akik így-úgy segítettek, ott lejárt a munkaidő, ott kaptam elismerést.

Tegnap este itt sírtam a férjemnek. Szegényt kiakasztom lassan teljesen, egyelőre tűr, de ez tényleg oda fog vezetni, hogy megelégeli.

A múltkor úgy ordítottam rá, és földhöz vágtam egy csészét (minden különösebb ok nélkül), úgy, hogy fogta a babát, és a baba mindent látott, hogy remélem, elfelejti a kisbabánk. Nagyon ronda lehettem, mint egy démon... Remélem, nem jegyzi meg az arcom.

Most már elmentem pszichiáterhez, mert azt hiszem, ez már a szülés utáni depresszió (attól függetlenül, hogy vannak egész boldog napjaim is), és segítségre van szükségem.

És remélni tudom, hogy én is az a tipusú anya vagyok, aki majd később érik meg erre az egészre.

És remélem, hogy nem meg rá a családi egység, hogy valahogy azt is megtanulom kezelni... de hogyan?

2011. szept. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
53%

Kedves utolsó nem hasonlíts magad egy 21 éveshez szerintem nem azonos tőröl fakad a problémátok.

Te már elég idős vagy és hozzá szoktál a szabadsághoz, ő meg még fiatal és ráadásul dolgozik a baba mellett.

Szerintem nálad is rendbe jönnek a dolgok csak arra gondolj, hogy anyáink sokkal de sokkal többet kiálltak és mi mégis megszülettünk.

2011. szept. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
44%
Mégis ki nyomott pisztolyt a halántékodhoz hogy 21 évesen szülj? Senki? Akkor tessék felelősséggel viselni a következményeket. Túl hamar beleugrottál ebbe, anélkül hogy felmérted volna a helyzet komolyságát.
2011. szept. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
46%
Engem megfogott,amit a 37 éves anyuka írt és becsólöm,hogy mert segítséget kérni.Anyáinkkal pedig nem lehet összehasonlítani a mostani helyzetet.A dédnagymamám 9 gyereket szült,ebből 3 meghalt,egynek ortopédiai problémái voltak,de senki nem foglalkozott ezekkel a dolgokkal.Sem lelki,sem testi problémákkal.Szülés után,amit lehetett ment ő is szüretelni vagy segített a disznóvágáson.A gyereknek hiába kellett volna speciális cipő vagy műtét,azt kapta,amit a többiek kinőttek.Nem foglalkoztak érzelmi,lelki dolgokkal,az vigyázott a gyerekekre,aki épp kéznél volt,ha kellett a legidősebb tesó,aki emiatt lehet,hogy nem ment iskolába.Ez sem számított.Tényleg sokmindent kibírtak,de azért ma már haladjunk a korral és ne hártafelé menjünk,hanem előre.Örüljünk neki,hogy felismerhető ma már a szülés utáni depresszió és kezelni is tudják.Az elvárások pedig ma sem könnyebbek,csak mások.Most nem csirkét kell kopasztani egy héttel terhesség után,hanem tökéletesnek lenni,anyaként,nőként,feleségként.
2011. szept. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
28%
*becsülöm
2011. szept. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
76%

Tehát szerinted az a hátrafelé menés, hogy egyre gyengébbek lesznek a nők, és egyre kevesebbet bírnak.

Ez a haladás szerinted? "de azért ma már haladjunk a korral és ne hártafelé menjünk"

Érdekes a véleményed többi részében jól leírod te is milyen erősek voltak anyáink, nagyanyáink.

2011. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
60%
De hát mit vársz magadtól?! Gondolom, úgy képzelted, meglesz a diploma, munka, aztán boldog családi élet. Ehhez képest mi lett? Nehéz helyzet, és te is emberből vagy. Nehéz kor ez, én is számtalanszor kibuktam, mikor ilyen kicsik voltak a gyerekek!Pár év, és sokkal jobb lesz, addig meg szerencsére ott van anyukád, aki pótolja azt, amit tőled kevésbé kap meg. Egész más helyzet, amikor az egész rokonság csodájára jár a gyereknek, te lehetsz a büszke anyuka, férjed esténként virágcsokorral állít be, és mentek mozizni, amíg a nagyszülők a kicsire vigyáznak...Ne hasonlítsd magad az ilyen körülmények közt élőkhöz, neked ebből kell kihozni a maximumot. Nehéz helyzet, nehéz ügy, de megéri.Képzeld el 8 év múlva, 18 év múlva!
2011. szept. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
48%
Ha rászorulsz, hogy egyedül legyél vele huzamosabb ideig (pl. néha 1-1 hétig csak te lennél vele), erősödik a kapcsolatod vele, és akkor jön magától az ügyü-bügyü, üntyüm-püntyüm-büntyüm. Így távolság marad köztetek,lehet később is, ezt tapasztalatból írom.( nekem sem jött mindjárt ez az ügyü-bügyü, de az összezárás meghozta a sikert)
2011. szept. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!