Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvitték a kiskutyákat de az...

Elvitték a kiskutyákat de az anyának még mindig rengeteg a teje. Mit kell tenni?

Figyelt kérdés
most akkor mit csináljak??? kinyomjam neki, vagy majd elmegy magától?
2010. dec. 13. 21:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha kinyomod neki, akkor újra fog termelődni. Ha olyan rengeteg teje van, akkor talán túl korán lettek elvéve a kölykök alóla.


Ilyenkor érdemes kicsit visszább venni a tápanyagból, kevesebbet kapjon enni. Ne nyúlj az emlőihez, mert akkor csak serkented a tejtermelést.


Veszélyes lehet mert lehet tejláza és becsomósodhat. Általában nem szokott probléma lenni, ha nem szopnak a kölykök akkor magától elapad.

2010. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést mivel holnap reggel tudok majd csak az orvosunkhoz fordulni mivel fél 11 kor már nem szokás zavarni senkit, és addig is hát ha valaki tud erre valami érdemlegeset írni mivel aggódom a kutyámért. És a kiskutyák nem lettek hamar leválasztva, 8 hetesek voltak.
2010. dec. 13. 22:24
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Honnan veszitek,hgy egy ˇfajtatisztaˇ kutyát szaporított?Lehet keverék kutyusa van XD

Am ismerősöd is adhatja be a kölyköt menhelyre ha már nem kell neki...ha még ne mvolt állata nem tudhatod hogyan reagál rá ha nincs hozzá türelme.Az viszint tény,hogy nem kellett volna almot lehoznod,nem jó a kutyádnak se a kicsiknek...

2010. dec. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

ja és még csak annyi hogy honnan tudod azt hogy a kutyának ivartalanítás után hosszabb és boldogabb élete lenne????

talán tudsz a kutyákkal beszélni??!! mivel én tenyésztő vagyok így azt is tudom hogy nem tesz jót a kutyáknak az ivartalanítás. ezen mondataid után te vagy a sintértelepre való!!!!!!!!!!!!!!!

2010. dec. 13. 23:02
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
tenyésztő vagy (bár szentem inkább szaporító de ez lényegtelen) orvos nem vagy, és nem az orvos nem beszél kutyául ahogy te sem, de az orvos csak tudja hogy mi a jó kutya egészségének, és nincs az a oki aki azt mondja hogy nem jó az ivartalanítás
2010. dec. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
az orvosnak csak annyit hogy nekem 1 barom orvos 4 kiskutyámat ölt meg egyszerre. a mostani dokim aki már min 10 éve a kutyadokim ő ilyet sose mondana!!! ja és ő tudja hogy tenyésztő vagyok . az ilyen dokik már ha az vagy ásd el magad!!!!!! ennyit érsz. számomra az az állatorvos aki ilyet mer írni hogy szívd ki ahelyett hogy segítséget nyujtana,azt én szivatnám le de úgy igazán,és elvenném a diplomáját!!
2010. dec. 13. 23:39
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

te figyi most kihez beszélsz mert a válaszolok közül senki nem mondja magát orvosnak.

És áruld már el a kennelnevedet?


ja és hogy felvilágosítsalak, az ivartalanítás igen is fontos a kutya egészségére nézve, de ezt "csak" a Magyar Állatorvosi Kamara mondja, a te dokid biztos jobban tudja

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


na most már elhiszed???

2010. dec. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Te is leszólsz másokat..a kutyát az ember alakította ki...és alapvetően nem az van az evolúciójában,hogy egy városban több százan össze legyenek zárva....így kínzás neki ha nincs ivartalanítva ezt is tudnád^^

Az meg mi,hogy nem kell tk a tenyésztéshez?lehet hobbiból is tenyészteni ?XD

A tenyésztés alapból hobbi és csak viszi a pénzt...igen az igaz,hogy nálunk sok kiállítás lezsírozott de a külföldiek nagy része nem!

2010. dec. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
nem hiszem el, mert szerintem ez olyan mintha téged is ivartalanítanának.! gondolj bele!! neked az jó lenne??hm?? szóval csak az tartson kutyát aki tud rá vigyázni!.ja és szerintem az a szaporító aki azért kutyázik hogy ebből megéljen,nem azért mert megszerette az adott kutyafajt.de hogy a vitát lezárjam ezek az én véleményeim és senkit sem akarok megbántani ezzel.
2010. dec. 14. 00:14
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

Na akkor csak annyit te nagyon okos..ha nem vittem volna el annó a kiutyámat ivartalanítanti akkor elpusztúlt volna!!!Mível olyan belső szervi elváltozása volt amit már csak akkor lehetett volna észrevenni amikor már túl késő!!!

És én ne mvagyok kutya!Egy kutya fél évente tűzel egy hónapig pórázon kell lenni és kerűlnie mindenféle éríntekzést a fajtársaival,szukákkal gyakran azért mert ez idő alaltt nem tűrnek meg más szukát!!Na szerintem ez a szemétség a kutyával!!Mi kényszerítjük őket arra hogy összesúfólva éljenek,akkor legalább ne kelljen évente két hónapot pórázon rövid sétákkal sínylődnie...A méhdaganatról és az állvemhességről nem is bezsélve...de van még ezer vagy ezer betegség ami előjön ha nincs ivartalanítva a kutya.

2010. dec. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!