Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvitték a kiskutyákat de az...

Elvitték a kiskutyákat de az anyának még mindig rengeteg a teje. Mit kell tenni?

Figyelt kérdés
most akkor mit csináljak??? kinyomjam neki, vagy majd elmegy magától?
2010. dec. 13. 21:34
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
arra nem is godolsz mi??0 hogy a kutya csak akkor lesz beteg ha nem kapja meg azt ami jár neki?az ivartalanítás mien érdekes 15-20 éve még nem volt divat?? vajon miért is?? de mindeggy nem akarok olyan emberekkel vitázni akik nem tisztelik a msik véleményét!! neked az a véleményed ha tenyésztő vagy nekem ez. de mondhatnám azt is hogy én a bibliát olvastam azért vagyok ijen,de akkor hazudnék. én életpárti vagyok. mindenki véleményét tiszteletbe tartom ahogy a tiéteket is. nem akartam senkit megbántani csak nem szeretem ha bántanak vkit. a párom csak kérdezett vmit és vki mindjárt megtámadta ennyi a történet lényege.
2010. dec. 14. 00:35
 12/21 anonim ***** válasza:

ja 15-20 éve ne mvolt divat az ivartalanítás..és tele is volt miden kutyákkal..sőt ma is sok olya nvan aki úgy gondolkodik mint te,ezért vanan ktele a menhelyek.a kutyám ne mattól volt beteg,mert nincs jól táplálva...acanát eszik.Egy hibás gén okozta a problámát nála!

Ezt csak azért írtam le mert bármikor lehet bárkinek olya nkutyája akinél szintén egy hibás gén okozhat elváltozást ami csak ivartalanításnál vehető észre.Persze ez ne mmindennapi.És nyílván aki ne mivartalanítat az figyeljen ak utyájára.Én azért ivartalanítattam mert szerintem így sokkal jobb a kutyáimnak.

2010. dec. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Majd emlékezz az ivartalanítás elleni mondataidra akkor is amikor a 10 év feletti kan kutyádat épp prosztatrákkal, a szukádat meg gennyes méhgyulladással, esetleg méh-, méhnyakrákkal műtik és küzdenek azért h életben maradjon. És ezeknek a megbetegedéseknek nincs közük ahhoz h párzott-e valaha az a kutya vagy sem. Ellenben az ivartalanítással ezek mind MEGELŐZHETŐK.


15-20 éve más volt a helyzet. Korábban is haltak a kutyák, illetve akkor kezdődött az ellenőrizetlen szaporodás, aminek a vége a mai magyarországi kutyák helyzete: 1,5 millió GAZDÁTLAN kutya - köztük rengeteg fajtatiszta is, mielőtt úgy gondolnád h csak keverékek. Miért? Mert az emberek felelőtlenül tartanak állatot.

A kutyát az ember domesztikálta és ezzel szakította ki a természetes környezetéből ahol a természet elintézte a szaporodás szabályozást. Az ember környezetében ez megszűnt, minden kutya, boldog-boldogtalan párzik mindenkivel. Ez a természetben nem lett volna lehetséges. De mivel az ember már beleszólt, az ember dolga lenne szabályozni a túlszaporulatot. Nem teszi. Ennek egy módja az ivartalanítás. Mivel az már bebizonyosodott h az emberek képtelenek felelősségteljesen, vigyázva kutyát tartani.


Tk. nélkül szaporítani elég sok minden, de nem tenyésztés.

Tudod te miről szól a tenyésztés?

Tudod mit jelent az h tenyészcél?

Tudod hogy lehet azt elérni?

Mond valamit az h fajtanemesítés? Örökletes betegségek kiszűrése, kizárása egy vonalból?

Egyáltalán mi az a vérvonal? És honnan lehet tudni h a te x-dik kutyádnak milyen a vérvonala?

Vajon tisztában vagy-e a kutyáid vézenével?

Mi alapján választasz párt? Objektíven tudod-e nézni a saját kutyáidat, ismered-e a hibáit és tudod, h milyen párt válassz hozzá, h ezeket a hibákat kompenzálja és az erősségeit még inkább javítsa?


Kötve hiszem. Így amit csinálsz csupán "fajtatisztának látszó de fajtajelleget nyomokban alig hordozó játszótéri fajtatiszták" gyártása. Az általad szeretet fajta múltjának, jelenének, de leginkább jövőjének mélységes sárbatiprása.


A másik, h az ilyen tk. nélküli, dokumentálatlan almokból kerülnek ki aztán a majdani szaporítók kutyái - ezzel mondva köszönetet a fajtának. Jó példa rá, egy nem rég mentett vizsla; Hérics

"Hérics a legújabb védencünk. A pápai állatvédőktől vettük át. Nekik pedig a gazdája adta le, miután eladta alóla a 7 kölykét. Csak a kedves "gazdi" a mamakutyának valahogy elfelejtett enni adni az elmúlt x hónapban... Hérics ma már melegben, biztonságban, ideiglenes befogadónál alszik. Orvosi kivizsgálása folyamatban, s ha egy kicsit összeszedi magát és felszed pár kilót, szerető gazdát keres! Ha akár csak pár száz Ft-tal is hozzá tudsz járulni Hérics ellátásához, kérlek segíts : számlaszámunk: Futrinka Egyesület 10404089-49575251-57561000 (közleménybe írd be: Hérics) Köszönettel: Futrinka Egyesület - Magyar Vizsla Fajtamentés"

[link]


Hát hajrá magyar kinológia! :o/

2010. dec. 14. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

15-20 de még 100 éve sem volt divat az ivartalanítás, tudod miért? Mert az élet oldotta meg, a kutyák nem életek 15-20 évig hanem 5-6-7, és így lehetőségük sem volt annyit párzani, illetve ha sikerült is akkor sem maradt életben minden kölyök hisz nem volt ez az orvostudomány és a gazdik számára a kutya nem volt több mint egy sertés, vagy csirke. A felesleget vízbe fojtották minden lelkiismeret-fuldoklás nélkül. Tehát nem lehet ahhoz hasonlítani.

A másik meg hogy az ember eldöntheti kivel és mikor akar szaporodni. Egy nő nem esik teherbe minden peteérésnél. Egy kutya viszont nem tudja ezt eldönteni hisz kutya, őt a túlélési ösztön hajtja, hogy ne halljon ki a fajta, csak sajna a "teremtő" azt nem vette figyelembe hogy egyszer majd az ember így belekontárkodik az evolúcióba és saját kezűleg kezdi gyártani az állatokat, egyszerű kedvtelesből, null felelősség érzettel. Tehát a kutyában ott van ez a ösztön, amire már bár nincs szükség, de még nagyon intenzíven jelen van az állatoknál, akkor is ha betegek, akkor is ha már öregek, vagy túl fiatalok, és nem képesek kihordani a kölyköket, vagy éppen életképtelennek lesznek a kölykök mert az ösztön nincs tisztába az ember által alakított méretkülönbségekkel, akkor még nem voltak fajták, ma viszont kint fajtájú kutya összenyomása akár halálhoz is vezethet.

És ez nem bántás, tisztelem természetesen mások véleményét, ezek tudományos tények, ha elfogadod hanem.

2010. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem a kérdező:jót akar rendes (házaspár) ők tenyésztők és szaporitok között vannak már bocsi de szaporito az aki nem tud báni kutyákal krédezők felnőttek akik irásukbol itélve jók lehetnek.
2010. dec. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszolónak: köszi! :) nem is tudom hogy miből gondolta ez a sok buta ember hogy rosszat akarok a saját kutyámnak!!! de tudni szerettem volna hogy reggelig, míg nem tudunk menni a dokihoz, tehetek e még valamit a kutyám ért...nem mintha valami baja lett volna, csak épp hogy nem is akartam hogy legyen. arról nem tehet hogy 8 hét után is ennyi teje termelődött. de voltunk ma reggel a dokinál és kiderült hogy felesleges volt az aggodalom. A párom aki VALÓJÁBAN kutyákat TENYÉSZTETT nem volt dolga kis testű kutyával, és ilyen problémával.... hát azért eszméletlen hogy az ember egy kérdést tesz fel, pont azért mert jót akar, és más emberek meg ilyen ostoba módon neki esnek:) de azért jót vidultunk a válaszokon, vagy is némelyiken. De azért a véleményem továbbra is fen tartom, mi szerit a kutya az ember legjobb barátja és vétek elvinni tőle azt amit az élettől kapott! Feltéve ha ez nem veszélyes rá, nem veszélyezteti az életét, JELEN ESETBEN PEDIG SZÓ NEM VOLT ILYENRŐL!!
2010. dec. 14. 18:25
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

az a gond hogy szűk látókörű vagy, de ezen lehetne segíteni ha elgondolkodnál néhány válaszon és nem vennéd azonnal támadásnak őket.

Tenyésztő az, aki tk-val hozz le almot és akinek a fajtanemesítése a célja. Az akit te hobby tenyésztőnek hívsz az akkor is szaporító, csak nem kutyagyáros, de attól még nem tenyésztő.

És persze, szép is lenne meghagyni a kutyákat "természetesnek", de gondolj csak bele, ha így tennénk még is hova kerülnének az a sok feles kölyök? Szuka kutyánkként évente 2 alom, az az évente 10-15 kölyök 1 anyjától. Nem is beszélve hogy a párzás és ellés mennyire megviseli az állatokat (nincs se fájdalom csillapító, se érzéstelenítés...)

És a természetben egy 5-ös alomból ha 2 megérte a felnőtt kort... ma viszont az ember segítségével akár 10-ből is mind életben marad. És jobb esetben ők is élnek 10-15 évig hisz az orvostudomány segítségével eltöröltük a természetes szelekciót, tehát életben marad az életképtelen, gyenge, beteg, sérült kutya is.

Most gondold végig, született nálatok 1 alom (vagy akár több is a múltban-jövőben) a kicsiket eladjátok, mi van ha az új gazdi kiteszi őket, és egy ártatlan kölyök szenvedni fog miattatok. Vagy ha az új gazdi nem is teszi ki, de ő is szeretne 1 almot, és azok a kölykök kerülnek rossz helyre, vagy azoknak a kölyköknek a kölykei. És mindez a ti babázási vágyatokból, amivel nincs is baj meg ki ne szeretné a babakutyákat? De bölcsnek kell lenni, nem pedig önzőnek, lehet jelentkezni a menhelyeknél ideiglenesnek, tőlük annyi babát kapnál amennyit csak akarsz, ha igazán szereted a kutyákat akkor inkább mentsél életeket és ne pedig gyártsál esetleges jövőbeli szenvedőket.

és kérlek ne támadj, ezt minden én teljesen jó indulatúan írom, mert egyszer régen én is akartam babázni, aztán rájöttem minderre, és jelentkeztem ideiglenes befogadónak, életem egyik legjobb döntése volt.

2010. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nézd én nem azt mondom hogy némely dologban nincs igazad, de ilyen alapon akkor SENKI ne pároztassa a kutyáját.

Én nem támadok, elismerem ha valakinek igaza van.

De adott volt tegnap egy kérdés, az előbb leírtam hogy miért tettem fel. És akkor kapok egy ilyen választ hogy "szívjam ki"..... ez szerintem téged is felháborítana. Ha az lett volna a kérdésem hogy ivartalanítsam e a kutyám és mindenki egyöntetűen igent ír én meg nemet és nekiállok támadni akkor érthető lett volna ez az egész....de így???? és még most ezzel sem azt mondom, hogy totál nincs igazad, mert elismerem van amiben igen. De kérdésem amit tegnap feltettem, teljesen normális volt azt hiszem, és nem ilyen választ vártam, vagy ha már egyszer valakinek csak ilyen jut eszébe akkor minek ad neki hangot??? most őszintén... és nem támadok....eszem ágában sincs belemenni egy meddő vitába....mert ezt hónapokig játszhatnánk.... nézőpont kérdése.... de egy olyan ember aki nem ismer, nem ismeri a kutyám, nem tudja hogy tartom, és nem tudja hogy miért tettem fel a kérdést, hogy a csudába jön ahhoz, bíráljon engem, és azt hogy hogyan tartom a kutyám hisz nem is ismer...

2010. dec. 14. 20:10
 19/21 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólónak részemről ment a "zöld kezecske". Sajnos a kérdés nem arra vonatkozott amire végül is a legtöbb választ kaptad. Ettől függetlenül nem tudok Veled egyet érteni, ha a "tenyésztő-szaporító" kérdést, vagy az ivartalanítás kérsét nézzük.


Jó páran leírták, hogy ki az igazi tenyésztő (én jó magam is ebbe az irányba próbálok haladni) és az ivartalanításról is kaphattá már pár jó tanácsot.


Ha minden ember, aki kutyát tart szét nézne egy-két menhelyen, azonnal ivartalanítaná nem törzskönyves, nem tenyésztésre (és valódi tenyésztésre) szánt kutyáját.


Egyébként én voltam a tegnapi 21.50-es. Örülök, hogy megoldódott a probléma.


Üdv.

2010. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azért írtam azt hogy szívd ki mert megérdemelted! :D Elegem van már az ilyen "emberekből" mint te, mert az ilyen gondolkodás miatt van ennyi kóbor, beteg és HALÁLRA ÍTÉLT kutya! Nem vagy tisztában a cselekményed következményeivel! Mondd meg mi a célod az almokkal? A pénzszerzés? Mert a kutyádnak csak tönkreteszed a szervezetét, és neki ez nem öröm hanem ÖSZTÖN!
2010. dec. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!