Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vagyok anyának való! De...

Nem vagyok anyának való! De már késő. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos lányom, de nincs türelmem hozzá. Dolgozok minden nap 6-tól fél 4-ig, s mikor hazaérek már nagyon kiborul a bili. Idegesít a brümmögése, a nyekergése, alig várom legyen este 8 tegyem le aludni, aludjak én is, nem tudok vele mit játszani, állandóan ölbe akar lenni, s onnan lemászni, hogy mászkáljon, de nincs türelmem vigyázni rá... Totál kivagyok már. Nem nagyon szeret engem, soha nem örül ha megérkezek, vagy ha mégis nagyon ritkán. Próbáltam vele bújósabb lenni, hogy kicsit bújjon hozzám, énekeltem neki, de eltaszított, s mindig ez megy.


Nem érzem, hogy erős lenne a kettőnk közti kötelék... Szeretném, hogy az legyen, de nem értek az ilyen kicsi babákhoz. (Egy 15 éves kamaszt könnyebben le tudnék szedni egy 10 emelet magas tömbház tetejéről, lebeszélvén az öngyilkosságról, mint egy 1 éves gyereket rávenni arra, hogy adjon egy puszikát...) Szóval hogyan tudnék bennsőségesebb kapcsoltot kialakítani? Hogyan lehetnék türelmesebb vele? Hogyan szerettethetném meg magam vele? Még pici, meg minden, de nagyon akaratos, makacs, önfejű és önálló. Pl nem engedi, hogy itassam én a pohárból, egyedül akar, nem érdekli, hogy rászólok, hogy "Nem szabad!"-anyámra úgy ahogy hallgat- csakazzértis odanyúl... Mosolyog, néz rám, s csak piszkálja a dolgokat...

Imádom, bár türelmetlen vagyok, és sokszor idegesít, de tényleg szeretem. Csak néha olyan, mintha a testvérkém lenne... Hogyan legyek az ANYJA és ne a testvére...?

Szar vagyok, tudom, de szeretnék változtatni...


Mit tehetnék?

21L


2011. szept. 28. 17:57
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
69%

A gyerek megérzi, ha így állsz hozzá.

Amiket leírtál, ne is csodálkozz, ha nem szeret a gyereked, én se hiszem el, hogy te szereted őt. Még te magad is gyerek vagy

2011. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
48%
Ne izgulj szeret téged, most kezdődik a dac korszak, teljesen természetes, hogy önfejű. Ne így állj a dolgokhoz.Puszilni az én 1 évesem se puszil, miközben én egész nap. Valószínű, hogy a munka se könnyíti a helyzeted. De ne érezd nyűgnek a picit.
2011. szept. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
57%

adj magadnak még időt


és semmiképp se a gyereken éld ki a negatív érzéseidet


beszélj erről valakivel! akár szakemberrel is


ne legyél türelmetlen! miért dolgozol ilyen sokat?



inkább legyél a picivel!


van akinél ez az erős kötelék azonnal kialakul van akinek idő kell!!!

2011. szept. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
80%
Bár én még nem vagyok anya és biztos nem ilyentől várod a választ, de kérdezem: Muszáj dolgoznod? Egy 10 hónapos gyerek mellett még nem árt ha többet van ott az anya, mert így tényleg lazább a kötelék az ő részéről és neked sincs időd rájönni olyan dolgokra, ami megkönnyítené a nevelést. Ha pedig muszáj dolgoznod, ez nem lesz egyszerű, te elfáradsz, ő nem úgy tekint rád, mint az élete legfontosabb személyére, márpedig egy kisbabának az anya a minden és igényli a közelségét. Mióta dolgozol? Mióta nincs veled nap közben?
2011. szept. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
62%

Légy elnézőbb magaddal. Egyszerűen fiatal vagy még anyának, de sebaj. Gondolj arra, hogy idővel te is megérsz a feladatra.

Addig pedig játssz vele akár úgy, mintha a nővére lennél! Szeresd! Ez a legjobb, amit tehetsz.

2011. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
61%
Ezeknek a dolgoknak nem szülés előtt kellett volna utánagondolni?
2011. szept. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
69%

Nem lehet h szülés utáni depressziód van, ok már jócskán utána vagy, de azok az anyák szoktak így gondolkodni...


Amúgy megértelek maximálisan! Olyan vok mint te, kivéve h nekem nem lesz gyerekem.

2011. szept. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
66%

Miért mentél ilyen korán dolgozni??Muszály volt???Ki vigyáz a gyermekre??

A lányom 1 évesen puszilkodott,a fiamnak eszébe sem jutott.A fiam most 1 hónapja ad puszit.Akkor is ha van kedve.18 hónapos.

Lesz ez még nehezebb is....

Próbálj több türelemmel lenni.....Menjetek sétálni,állatokat nézegetni.....

2011. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim válasza:
56%
Azért kíváncsi lennék, hogy akik megkérdezik, hogy muszáj-e dolgoznia, hol élnek? Nem a való életben, az biztos. Sokaknak muszáj dolgozniuk, igen...gondolkozzatok már...ha a férje munkanélküli, ha nincs is férje, ha van valami rendszeres kiadás (pl. beteg szülő)...és ezek hirtelen is bekövetkezhetnek, még a szülés után is! Szóval először el kéne gondolkodni az okokon, és aztán kérdezni ilyet. Nem mindenki teheti meg, hogy otthon maradjon a gyerekkel...
2011. szept. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy látom, neked nem a gyerekkel van gondod, hanem a munkával! Gondolom kell a pénz, nem is ítéllek el, sz*r világban élünk, de egy 10 hónapos baba nagyon sok türelmet igényel, nem egy nyúzott, fáradt anyukát. Csak az lenne a megoldás, ha otthon tudnál maradni vele, de gondolom ez nem megoldható.
2011. szept. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!