Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vagyok anyának való! De...

Nem vagyok anyának való! De már késő. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos lányom, de nincs türelmem hozzá. Dolgozok minden nap 6-tól fél 4-ig, s mikor hazaérek már nagyon kiborul a bili. Idegesít a brümmögése, a nyekergése, alig várom legyen este 8 tegyem le aludni, aludjak én is, nem tudok vele mit játszani, állandóan ölbe akar lenni, s onnan lemászni, hogy mászkáljon, de nincs türelmem vigyázni rá... Totál kivagyok már. Nem nagyon szeret engem, soha nem örül ha megérkezek, vagy ha mégis nagyon ritkán. Próbáltam vele bújósabb lenni, hogy kicsit bújjon hozzám, énekeltem neki, de eltaszított, s mindig ez megy.


Nem érzem, hogy erős lenne a kettőnk közti kötelék... Szeretném, hogy az legyen, de nem értek az ilyen kicsi babákhoz. (Egy 15 éves kamaszt könnyebben le tudnék szedni egy 10 emelet magas tömbház tetejéről, lebeszélvén az öngyilkosságról, mint egy 1 éves gyereket rávenni arra, hogy adjon egy puszikát...) Szóval hogyan tudnék bennsőségesebb kapcsoltot kialakítani? Hogyan lehetnék türelmesebb vele? Hogyan szerettethetném meg magam vele? Még pici, meg minden, de nagyon akaratos, makacs, önfejű és önálló. Pl nem engedi, hogy itassam én a pohárból, egyedül akar, nem érdekli, hogy rászólok, hogy "Nem szabad!"-anyámra úgy ahogy hallgat- csakazzértis odanyúl... Mosolyog, néz rám, s csak piszkálja a dolgokat...

Imádom, bár türelmetlen vagyok, és sokszor idegesít, de tényleg szeretem. Csak néha olyan, mintha a testvérkém lenne... Hogyan legyek az ANYJA és ne a testvére...?

Szar vagyok, tudom, de szeretnék változtatni...


Mit tehetnék?

21L


2011. szept. 28. 17:57
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
80%

Wolf Katinak van egy férje és a gyerekeknek két oldalról nagyszülei.Neked egyedül a szüleid vannak,így tényleg nehéz.Annyira utálom az olyan pasikat,akik szarban hagyják a párjukat.Azt viszont nem tudom,hogy ő is azon volt-e,hogy tartsátok meg és csak utána lépett le vagy ő eleve abortuszt akart.

A problémádra két dolog adhatna megoldást.Ha kevesebbet dolgoznál és ha lelkileg is érett lennél az anyaságra.

2011. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
84%
Jaj nehogy azt hidd, hogy mások nem borulnak ki, én is mondtam már a páromnak, hogy nem vagyunk alkalmasak szülőnek. Mindenki kiakad, te még pluszban dolgozol és még lelkiismeret furdalásod is van, hogy anyukád van vele. Ne izgulj, a tökéletes anyukák is kiborulnak, csak nem hangoztatják.
2011. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
41%

Ìgy ha anyud "neveli "a babát te egy szombaton pihenj amennyit lehet,és vasárnap csak a babáddal foglalkozz.....

Gyerektartást ad az exed??Ha nem akkor igényeld és az állam fizeti majd.Az exen pedig behajtják.

Pénzre szügsége lesz a gyermekednek ha nagyobb is lesz.

Nekem sem könnyü.Igaz van férjem viszont ö reggel 6 kor megy és még miost sincsen itthon.2 kisgyermekkel vagyok egyedül 1,5 ´és 3,5 évesek.Nagyszülök nagyon messze laknak rájuk nem számíthatok.A legközelebbi rokon is 70kmre lakik.....Gondolhatod.Van,hogy a férjem még vasárnap is dolgozik.4 éve egy éjjelt nem aludtam végig.A fiam most is minden éjjel 4x 5x megébred.Vagy a lányom ébred pisilni.Mikor meg betegek...Le sem írom.Èn is hulla vagyok.Ès mi lesz ha ,megyek dolgozni??Fogalmam sincsen...

Ezt csak azért írtam,hogy szedd össze magad.Legyé anyja a babádnak.Próbáld magad levezetni egy kis kocogással,jó zuhannyal és irány a babád...

Kitartás!!!!

2011. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Húú, azért vannak nálam kegyetlenebb helyzetben is anyukák... Szégyellem is magam, hogy csak úgy panaszkodok...


Dolgozni kell, itt a tél, jön a fűtési szezon, a villanyszámla is megnő... ünnepek... A melót nem hagyhatom...


Megpróbálok valahogy tiszta fejjel nekivágni a babázásnak, még mielőtt hazaérek... Csak hát.. hamar kiborul a bili... Talán már egy kiadós bőgés sem ártana... Mindent visszatartok, a feszültség is megnőtt bennem...


Köszönöm a jótanácsokat, meg a bíztatást, hogy azért annyira nagyon csak nem vagyok szar... megpróbálok mentálisan egészséges felnőttet formálni a babámból, hisz a mi érdekünk is, hogy a gyerekeinkből egészséges felnőttek váljanak, s ne "beteg" felnőttek...


Amúgy gyerektartást nem várok az extől... Nem akarta a babát(legalábbis a terhesség legelején, aztán ingadozott... volt amikor akart, volt hogy nem). Mondjuk úgy, hogy ő nem hibás, hogy megszületett... Mert végülis nem akarta megtartatni...

Amúgy szereti nagyon a kicsit, játszadozik vele, babusgatja, de mostanában már nem igazán látogatja... Az ő kis pénzétől nem leszek gazdagabb, meg boldogabb... nem akarok ellenséget magamnak... Bármikor jöhet látogatni, amikor csak kedve van rá, csak mostanában már nem nagyon jön... Sokat kell utaznia...

2011. szept. 28. 20:03
 25/38 anonim ***** válasza:
66%
Nyugi! Ha látja rajtad a gyerkőc, hogy "kényszerből" vagy vele, azt megérzi, nyűgös, akaratos lesz. Ha már akarsz változtatni, nagyon jó! Természetes, hogy akaratos a gyerkőc, ebben a korban kezdik felfedezni azt, hogy egyre több mindent meg tudnak csinálni és élveznék, persze a felnőttek mindig "közbeszólnak". Az biztos, hogy nem egyszerű, szerintem nagyon korán lettél anya, még "majdhogynem" Te is gyerek vagy, illetve az is kivesz belőled sokat, hogy dolgozol. Nem olvastam még kommentedet, de apja hol van? Próbáld meg néha úgy anyudra bízni a babát, hogy Te elmész szórakozni, barátnőzni, vásárolni, fagyizni, akármi, csak magaddal törődj! Utána nagyobb türelmed lesz a babához. Nagyon nehéz, én is küszködök a 3,5 évesemmel (igazán dackorszakban van), pedig én már 37 éves leszek holnap, így még azt sem lehet mondani, hogy fiatal vagyok hozzá. Ha úgy érzed kemény, jusson eszedbe, hogy nagyon sokan vannak így szerte a világban!
2011. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
28%

Ennyi idős voltam mikor szültem a lányom.

15 hónapos koráig tudtam vele otthon lenni és csodálatos volt.

Neked azért vannak ezek az érzéseid mert fáradt vagy és tudod a szíved mélyén, hogy te szeretnéd nevelni. Te szeretnéd az első lépéseit látni, az első szavait hallani.

Gondolj bele ha nem kellene dolgoznod mennyire más lenne minden. Ha nagyon őszinte vagy fáj, hogy anyukádat nézi az anyjának. Ezt el is hiszem, de most ez van.

Most ez az időszak egy kis ideig nehéz. Aztán figyeld meg ha elkezd beszélni, tudod tanítgatni, el fogsz tőle olvadni annyira fogod imádni, hogy az szinte már nem is lesz normális:)

Mikor 30 éves leszel lesz egy 9 éves nagy lányod. Hiába is tiltakozol ha lesz új párod szülsz egy tesót is, és el sem hiszed amiről most írtál.

Néhány év múlva áldod az eget, hogy nem öregasszonyként szültél.

Tudod milyen csodás, hogy fiatal vagyok, jól nézek ki, és ma elvittem a 10 hónapos unokám sétálni és azt hitték, hogy az én kisbabám.

Mert a lányom sem 35-40 évesen szült mint manapság sokan. A sok szempontból jó oldalát a fiatalon történt szülésednek egyszer remélem te is megtapasztalod. Nagyon jól tetted, hogy megszülted a babád, gratulálok.

2011. szept. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Végül is érthető ezek után/ilyen körülmények között,hogy nem vagy a legjobb passzban és nem vagy a legtürelmesebb.Azért szerintem a párodnak igen is kellene segítenie,ő ugyanúgy szülő,mint te vagy-amúgy ezen annyira ki tudok akadni...nem azt mondom,hogy hibáztasd,de azért az ő felelőssége is volt,hogy védekezzetek,ha nem akart babát,törődnie kellett volna veled,odafigyelnie rád ilyen téren(ha sajnos te felelőtlen voltál).Szóval én nem mondanám rá,hogy nem hibás,mert ő nem akarta-akkor tehetett volna ő is ellene...szóval én elvárnám tőle,hogy igen is segítsen.

Szerintem a kislányoddal való kapcsolatod jobb lesz,ha nagyobb lesz-azok alapján,amiket leírtál.Egyébként a babákért,ilyen kicsi gyerekekért tényleg nem mindenki rajong,nem mindenki tudja őket olyan jól kezelni.Lehet egyszerűen te is ilyen tipus vagy+a körülmények,azért gondolom csak jó lenne,ha a párod melletted lenne,illetve nem kellene ilyen kisgyerek mellett melóznod-ráadásul nagyon fiatal vagy még.Én nem tudnám ugyanezt elképzelni,amit te csinálsz.

2011. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
50%
20.12 vagyok. Azt azért leírnám (hátha megnyugtat kicsit), hogy a kommentjeidből én egy nagyon jólelkű, lelkiismeretes lánynak "ismertelek meg".
2011. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
20%

Kicsit túl megértő vagy az exeddel: érthető, hogy nem akarta, meg hogy nem látogatja, meg nem akarta, stb. Ő CSINÁLTA, KÖNYÖRGÖK! Komolyan, milyen f*szok vannak már. Betenni be tudja, aztán elhagy? Szerintem nem heverted ki, hogy ő elhagyott, és egyetértek, hogy szakember segítsége kellene neked. Hogy a gyerek apjával kapcsolatos érzéseidet megdolgozhasd. Én személy szerint nagyra becsüllek, és tisztellek, hogy bevállaltad a gyereket. A kapcsolatunk elején én is megmondtam a páromnak, hogy védekezem, de ha mégis úgy alakul, nem fogom elvetetni a gyereket.

Megértem a lelkiállapotodat, hogy szomorú vagy és zavarodott és türelmetlen. Szerintem nem a gyerek miatt, hanem egyszerre több mindent kell feldolgozni, és nehéz terheket. Sok erőt, bocsáss meg magadnak, és ha szeretni akarod a gyereket, meg fog jönni az érzés a maga idejében.

2011. szept. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy :)

Kitartás, ez csak most nehéz, mert most már nem vagy kislány, de még nem vagy kiforrott nő, azaz kiforrott Édesanya, ezt a szerepet még a Te édesanyád tölti be a családban ha jól értem. Ha elszáll a nehéz időszak, egy emlék marad az egész küzdelem a lelkiismereted és a tetteid között, a lányod pedig szeret, csak kicsi még és nem tudja hova tenni a személyedet Anyukád van vele, de biztosan érzi hogy szereted, csak máshogy viszonyul hozzád. Kitartást ! Okos vagy hogy tanulsz, vinni fogod valamire, van egy csodálatos gyereked, sokan bármit megtennének Érte, neked megadatott, plusz az is, hogy tanulhass és okosodj, és egy segítőkész nagyi is, ami szintén hiánycikk.


Később pedig fiatal, de diplomás, öntudatos nőként simán találsz egy helyes és okos pasit, aki apja helyett apja lesz a kislányodnak, és akkor lesz teljes az életed. Sok sikert hozzá, talán már közelebb van, mint gondolnád :)

2011. szept. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!