Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyának vashiányos vérszegénys...

Anyának vashiányos vérszegénysége van. Mit lehet tenni, hogy jobb legyen a közérzete?

Figyelt kérdés
Régebben kapott "vasat" intravénásan, de nem segített neki. Sajnos folyton sápadt, szédül, alig van étvágya. Mi ilyenkor a legkézenfekvőbb teendő?
2010. jan. 5. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a táplálkozásban nagyon kell törekedni arra, hogy olyan ételeket egyen, amik jót tesznek neki. A sok friss levegő és az enyhe testmozgás is jó lehet. Ezen kívül szerintem lélekben is fel kéne egy kicsit pörögnie, sok jókedv, vidámság, olyan dolgokat csinálni amit szeret, célokat kitűzni, stb. mert ezáltal a szervezet is könnyebben erőre kap.
2010. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

orvos


ha nem mentek orvoshoz,akkor meg szedjen vastablettát (vény nélkül kapható,nekem hat,énis vashiányos meg vérszegény vagyok elég durván)

meg egyen sok gyümölcsöt,zöldséget,főként paradicsomot

kis étrendváltoztatás is elfér

meg étvágygerjesztő

2010. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok gyümölcs,cékla,vitamin.Sétáljatok a friss levegőn.Kérjetek az orvostól teljes kivizsgálást.
2010. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nezz utanna milyen etelekben van vas es egyen olynokat.

Aztan van a Maltofer-F ragotabletta, nekem az jo volt!

Es a vas plussz-c pezsgotabletta a Haas-tol is.

Ha nem segitett neki az intravenes, nem lehet, hogy olyan betegsege van, hogy nem tud neki felszivodni?

Azt nem neztek? Mert az egy nagyon ritka betegseg (kezelheto), de nem is tudom, hogy korrigaljak, regebben hallottam errol valamit.

2010. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Béres csepp + C vitamin
2010. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!!
2010. jan. 6. 09:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!