Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vagyok anyának való! De...

Nem vagyok anyának való! De már késő. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos lányom, de nincs türelmem hozzá. Dolgozok minden nap 6-tól fél 4-ig, s mikor hazaérek már nagyon kiborul a bili. Idegesít a brümmögése, a nyekergése, alig várom legyen este 8 tegyem le aludni, aludjak én is, nem tudok vele mit játszani, állandóan ölbe akar lenni, s onnan lemászni, hogy mászkáljon, de nincs türelmem vigyázni rá... Totál kivagyok már. Nem nagyon szeret engem, soha nem örül ha megérkezek, vagy ha mégis nagyon ritkán. Próbáltam vele bújósabb lenni, hogy kicsit bújjon hozzám, énekeltem neki, de eltaszított, s mindig ez megy.


Nem érzem, hogy erős lenne a kettőnk közti kötelék... Szeretném, hogy az legyen, de nem értek az ilyen kicsi babákhoz. (Egy 15 éves kamaszt könnyebben le tudnék szedni egy 10 emelet magas tömbház tetejéről, lebeszélvén az öngyilkosságról, mint egy 1 éves gyereket rávenni arra, hogy adjon egy puszikát...) Szóval hogyan tudnék bennsőségesebb kapcsoltot kialakítani? Hogyan lehetnék türelmesebb vele? Hogyan szerettethetném meg magam vele? Még pici, meg minden, de nagyon akaratos, makacs, önfejű és önálló. Pl nem engedi, hogy itassam én a pohárból, egyedül akar, nem érdekli, hogy rászólok, hogy "Nem szabad!"-anyámra úgy ahogy hallgat- csakazzértis odanyúl... Mosolyog, néz rám, s csak piszkálja a dolgokat...

Imádom, bár türelmetlen vagyok, és sokszor idegesít, de tényleg szeretem. Csak néha olyan, mintha a testvérkém lenne... Hogyan legyek az ANYJA és ne a testvére...?

Szar vagyok, tudom, de szeretnék változtatni...


Mit tehetnék?

21L


2011. szept. 28. 17:57
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
58%

olvassátok már el a kérdést, mielőtt válaszoltok, nem azzal van baja, hogy dolgozni kell, hanem azzal, hogy a gyerekkel kell törődni...

nem mindenki anyatípus, ez egy idő után kialakul, de egy ennyire kicsi gyerek még azokat is ki tudja borítani, aki egyébként szereti őket. megint mások szeretik a gyerekeket, de csak onnantól, hogy értelmesen lehet velük kommunikálni, nem gügyögni. (ez az Artemisz-típusú nő Jean Shinoda Bolen "Bennünk élő istennők" c. könyvében, ami görög istennők archetípusaival mutat be emberi egyéniségtípusokat). ha anyukád foglalkozik a gyerekkel, akkor nem fog érzelmileg sérülni, mert mindig van, akire számíthat, te meg majd később jobban összebarátkozol vele, amikor nagyobb lesz.

az apjával nem vagytok már együtt? mert hátha ő meg pont az ilyen kicsi gyerekeket szereti babusgatni stb.

2011. szept. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván fáradt vagy, ki vagy merülve, és még egy pici baba is brummog neked... Ha hazamész a munka után,ne a gyermek legyen az első gondolatod, hanem feküdj le egy 5 percre, gondold át az aznapi dolgaidat, relaxálj egy picit, majd az 5 perces pihid után kávézz egyet! Így minden nap jusson magadra 10 perc! Hidd el, ezután sokkal több türelmed lesz a babádhoz, és a gyermeknek is könnyebb lesz, mert te egy picit nyugodtabb vagy!
2011. szept. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó: én anya típus vagyok, de majdnem 10 óra után nem hogy gyerekkel foglalkozni, még egy filmet végig nézni se tudnék, olyan fáradt lennék, főleg a hét második felében. Szóval nem igaz, hogy ez nincs kihatással a kedvére, hogy épp babázni szeretne-e.
2011. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
27%
Bocsi, 18:23-nak ment.
2011. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
0%

18.23

DE DURVAAA azt hittem defektes vok! De ezek szerint én is csak Artemisz típusú nő vok, ez nagy megkönnyebbülés, kár h nem lehet rögtön 10 éves gyereket szülni :(

2011. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom, ha megnéznél egy drámát egy kisgyerekről aki halálos beteg, egyből megváltozni a gondolkodásmódod.

Ez most nem vicc, komolyan mondtam. Interneten is tele van olyan hírrel a sajtó, hogy egyéves gyerek bennégett, stb., teli a kórház beteg kisbabákkal, ha ilyen hírt hallok (pedig nekem nincs ilyen gondom, mint Neked, holott nekem is örökmozgó dackorszakos gyerekem van, 14 hónapos) határtalan örömet és megnyugvást érzek, hogy az én kicsim itt van mellettem, egészségben.


Korán jött a gyerek Nálad, ez totál egyértelmű. De mivel ezen változtatni már nem lehet, türelmesnek kell lenned, a gyerek nyilvánvalóan érzi rajtad hogy még a hangjától is falramászol, még jó hogy nem akar puszikálni Téged. A gyerekek nem hülyék, csak kicsik.

Légy vele türelmesebb, ezen más nem tud változtatni, csak Te magad.

2011. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
49%
Én nem vagyok anya,picit vagyok tőled isősebb,de azért megpróbálok valami értelmeset írni:Mintha úgy venném ki a leírtakból,megbántad,hogy ilyen korán szültél,vagyis nem igazán mérlegelted akkor,hogy a gyerek és még ráadásul a munka is ennyire nehéz lesz(főleg együtt-amit el is tudok képzelni).Persze ezt csak akkor érzi az ember,ha benne van.Sajnos,ha így érzel,akkor nem tudom,hogy tudnál változtatni a kislányoddal való kapcsolatodon,mert ha magadra erőlteted a dolgot,a pozitívabb hozzáállást attól neked még ugyanúgy rossz lesz belül és a feszültséged sem fog oldódni.Először az alapproblémát kéne magadban tisztáznod,hogy mi a baj,miért állsz így a gyerekhez.Amíg csak megpróbálod megjátszani a pozitív hozzáállást azt a kislány is meg fogja érezni.Párod melletted van?Nem tudna segíteni többet?Tényleg előbb az alapproblémát kell tisztázni,hidd el mindenre van megoldás.Ha ennyire tönkretesz idegileg a munkahelyed(bár nem tudom mi a helyzet,mert ezt nem fejtetted ki)akkor tényleg váltani kell-ok,tudom,hogy ez Magyarországon jelenleg nem könnyű,mert ugye örüljön az ember ha dolgozhat éhbérért,de szerintem egy munkahely sem ér annyit,hogy az ember a pszichiátrián kössön ki idegösszeomlásban.Ha tényleg az a baj,hogy úgy érzed korán szültél és szeretnél kicsit lazább életet,szerintem akkor sem kell kétésgbe esni,ha a gyerek kicsit nagyobb lesz,még élheted az életed mellette.Ne keseredj el!Mindenre van megoldás.
2011. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
61%

szia! Úgy gondolom szülés utáni depressziód van,és fáradt vagy.Nem könnyű egy babával az biztos.21 vagyok mint te nekem egy 5 hónapos kisfiam van,nagyon szeretem a mindenem de sokszor nekem sincs türelmem,erőszakos,makacs,és sokat hisztizik ha valami nem tetszik neki,ez sokszor tanulás mellett(fősulis vagyok) nagyon fárasztó.Tudod mikor nagy gonddal,örömmel megcsinálod az ebédjét és kezd nyafogni,köpködi ki,és nem hajlandó meg enni,akkor borzalmasan érzem magam,hogy biztosan direkt csinálja,meg direkt mindent nehezít vagy,nyafog mert nem fogom egész nap egy idő után kiborít,pontosan tudom milyen ha este már nincs kedved a nyafogást hallgatni vagy küzdeni vele mikor álmos de csak azért sem alszik,ez sajnos ilyen.Tudom magamról nem vagyok türelmes ember és hogy egy 1-2 éves babával már jobban tudok bánni(van egy kisöcsém) de muszáj a nehézség is a gyereknevelésben,túl egyszerű lenne az élet ha kapnánk szülés után egy 3 éves,izgő-mozgó,cserfes,szorgalmas,okos kisgyereket aki hallgat ránk,fegyelmezett.Sokszor én is úgy érzem van még egy kisöcsém,és tudom előre mi a mi kapcsolatunk a fiammal inkább baráti testvéri lesz mint szülő gyerek viszony,vigyázok rá nevelem,szeretem,babusgatom, de mégis érzem nem ugyanolyan mint mondjuk majd a későbbi testvérénél amikor már kicsit idősebb tapasztaltabb érettebb vagyok.Úgy gondolom nem baj ha ilyen a viszony egy bizonyos mértékig.Ez nem azért van mert fiatalon lettünk anyák,ennek lelki oka van,és ezzel nincs is gond,nem baj ha a felnőttnek marad egy kicsi gyermeki én része is. Elé súlyos szülési depresszióm volt mára már sokkal jobb a helyzet,sokat tett hozzá a bánásmód amit kaptam a kórházban a párom távolléte és az amúgy is labilis lelkivilágom.Egy baba sok türelmet időt igényel, ezért nagyon fontos hogy tudj mellette kikapcsolódni,hogy tudj néha magad lenni,hogy tegyél olyat amit szeretnél,hogy ne fásulj be mert ezekért a gyermeked fogod hibáztatni és annak az lesz a vége hogy megutálod ő pedig érezni fogja rajtad a hozzáállásod.A kislányod imád téged,hiányzol neki,te vagy a mindene,de sajnos mivel dolgozol így nem lehet veled mindig pedig azt akarná,és este fáradtan szintén "ellököd"magadtól még jobban vágyik rád,haragszik rád mert nem lehet veled.Nem tudom mennyire muszáj dolgoznod,de ha teheted mellette igyekezz sokat játszani a lányoddal hetente 1x kikapcsolódni hidd el segít.Ha továbbra sem múlik el az érzés keress fel egy szakembert nem szégyen segítséget kérni,tényleg.Azon meg ne aggódj ha egyelőre nem érzed magad igazán anyának csak testvérnek majd megváltoznak az érzések,és sosem lesz baj ha kicsit testvér,barát is anya is vagy egyben. Fel a fejjel,minden rendbe jön.Nagy dolog fiatalon bevállalni a babát és nehéz is,de hidd el meg lesz a gyümölcse a fáradtságnak! Sok sikert és kitartást! 21L

Ui: a rosszindulatú válaszolók előbb nézzenek magukba és a saját házuk táján sepergessenek nem ítélkezni kéne,segítséget kért nem megvetést!

2011. szept. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
46%
hozzáteszem nekem a párom rengeteget segít mind a baba körül mind lelkileg, együtt vagy vele? mert nagyon nagy segítség tud lenni az apa 21L
2011. szept. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Ehm, kaptam most hideget-meleget, számítottam mindenre, de így a jó, köszönök szépen minden választ.

Na, most. Egyáltalán nem így terveztem az életem, de hát... ember tervez, Isten végez. Bár egyetemistaként estem teherbe, számítottam gyesre, csak közben exmatrikuláltak 2 kredit hiánya miatt...Így a gyes úszott...

A párom elhagyott, mert nem kész még az apaságra.

Itthon vagyok szüleimmel, hál'Istennek nem dobtak ki, sokat segítenek, anyum vigyáz rá míg melózok.

Dolgozni kell, muszáj... Ki is sűlne a szemem ha itthon dekkolnék, semmi pénzt nem adnék haza... anyum ért nagyon a gyerekekhez, gügyörészik, meg üngyürü-büngyürü, nem féltettem a kicsit ráhagyni, tudtam, hogy a lehető legjobb kezek közt lesz, s ez így is van. Csak ennek az az ára, hogy jóformán őt tekinti anyjának, s nem engem...

Ki kell mondanom: Anyum nevel a gyerekem... :(

Én úgy beszélek hozzá mnint egy nagyobb gyerekhez, nem olyan... "üngyürü-büngyürü"-n... S persze, hogy egy ilyen pici nem szereti, ha "normálisan" beszélnek vele...


Szülés után hagyott el leginkább a párom, meg se látogatott, de hát... érthető... csak kicsit ez padlóra kerített... Nem voltam orvosnál, de igen, ilyen laikus diagnózis szerint... szerintem is depressziós vagyok...


Féltem a kicsit, nagyon. Valamelyik nap bőgve jöttem haza, rohantam, mert olyan "bevillanásom" támadt, hogy... koporsóba láttam. Nagyon kiborúltam...

Érzékeny vagyok, abortuszra azért nem mentem, mert láttam hogyan gyilkolják meg a magzatokat... Én bele is döglöttem volna, ha abortuszra kellett volna mennem...


Szóval szeretni szeretem, nagyon, csak nem tudom hogyan folytsam vissza a fáradtságot, a türelmetlenséget, és hogy bánjak vele, hogy ne látszodjon rajtam, hogy kivagyok borulva ha pl ötödjére rúgja ki a kezemből a levest...


Nem vigyáztam eléggé, felelőtlen voltam, korán jött a gyerek, belátom. Mostmár késő olyanokon törjem a fejem, hogy kár, hogy megszültem, meg stb...

Most ebből a helyzetből szeretném kihozni a legtöbbet, legjobbat, de nem tudom hogyan...


Pl Wolf Kati hogy csinálja, hogy mindenre van ideje? :)


Több gyereket biztos nem vállalok be... Nem élek szexuális életet, de kapkodom az antibébit, még a Szentléleknek sem hagyok esélyt, hogy megtermékenyítsen :))

2011. szept. 28. 19:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!