Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a helyzetemről?...

Mit gondoltok a helyzetemről? 23 évesen késő új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem..22 és fél éves vagyok, és úgymond most értem be, most találtam meg önmagam, tudom mit szeretnék elérni a jövőben. Ez egy jó dolog, de ez azzal járt, hogy az elmúlt évek külsőleg, cselekedeteket nézve pocskéba mentek. Mindig belefogtam ebbe-abba, de sose fejeztem be. Így 2 egyetemen eltöltöttem 1-1 évet. A velem egykorúak ilyenkor már dolgoznak, és ez zavar a lehjobban. Igazából ez az a dolog, ami nem hagy nyugodni, nem tudok örülni annak, hogy végre sikerült "letisztulnom", mert ez van bennem. Mit gondoltok erről a helyzetről? Ha kérdeztek valamit, válaszolok.
2011. szept. 27. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Még bőven kezdhetsz új életet fiatal vagy simán eltudsz még helyezkedni valami munkahelyen de még arról sem késtél le hogy szakmát tanulhass.
2011. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő. Sokkal rosszabb lenne, ha az egyetlen és megismételhetetlen életed hátralévő részét úgy élnéd le, ahogy nem szeretnéd.
2011. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
93%
Ha tudod, mit szeretnél tanulni, mi akarsz lenni, jelentkezz. És mindegy mihez érzel kedvet, azt csináld, amit szeretnél. Nincs annál rosszabb, mint amikor egy életre olyan pályára vagy kényszerítve, amit igazából rühellsz. 23 évesen még sok esélyed van, később, mondjuk 30 felé már nehezebb újra kezdeni bármit is, de főleg egy új szakmában nehéz elhelyezkedni. Tanulni meg most kell, nem gyerek, család mellett. Én a helyedben távoktatáson elvégeznék egy fősulit, és közben melóznék, hogy pénzem is legyen (én is csináltam ezt).
2011. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Tudom milyen rohadt sz@r érzés.Én is most pont ilyen helyzetbe vagyok,igaz én most lettem 19 de 2 évet elpocsékoltam amiért gyűlölöm magam,mert 8.után 0.évfolyamra jelentkeztem,és 4 év helyett 5 éves a suli,de most pont érettségi elött megbuktam matekból,mert mivel mi nyelvi osztály voltunk,ezért emelt szinten vettük a matekot,és hát nekem nagyon rosszul ment,és a pótvizsga sem sikerült.Így ugrott még egy évem,és ahova lebuktam osztályba az is nyelvis ugye,és próbáltam sulin belül évfolyamot váltani,mert a sulit nem akartam ott hagyni,mert ott voltak a barátok meg minden,és hát nem sikerült évfolyamot váltanom,nem vettek át,ezért uj suliba kellett mennem,mert ha minnél elöbb le akarok érettségizni,vagy csak eljutni odáig akkor muszáj váltani,mert emelt szinten szerintem évvégén megint csak így végeztem volna.És már kéne h legyen érettségim,ha rendes 4 évesre megyek és persze nem nyelvisre ahol emelt szinten vannak ezek a sz@rok,és most nem érettségire kéne készülnöm hanem már a szakmát csinálnom,de majd csak jövőre érettségizek.És most egyedül vagyok az uj suliba,nem ismerek senkit,a suli is nagyon fura,és barátaim sincsenek.Utálom magam :'(
2011. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 wartburg353s ***** válasza:
Egyáltalán nem késő! Ne sajnáld a kárba veszett időt, örülj inkább, hogy megtaláltad az utad! Velem is hasonlóképpen volt, pár év egyetem után jöttem rá, mi az, ami igazán érdekel, a család nehezen fogadta, de a sarkamra álltam, az új munkához szükséges képzésen ismerkedtem meg a férjemmel, a munkámat imádtam, és most Gyes-en vagyok a csodálatos kisfiunkkal. Lépj, ha tudod már, merre kell menni.
2011. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Soha nem késő új életet kezdeni!!!!!!!

Még 50 évesen is lehet új életet kezdeni ha van benned erő és kitartás!

2011. szept. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy késő :) Én 23 évesen voltam gólya, és nem bántam meg, hogy belekezdtem. Én két évet "tököltem" el, csak jóval korábban, mivel 20 évesen jutottam el odáig, hogy na most már le kéne érettségizni (két év hiányzott hozzá), az meg is lett sikeresen, aztán még közbe jött egy rosszul megválasztott szak, és most van az, hogy úgy érzem, jó helyen vagyok, jó irányba tartok.
2011. szept. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nemkéső, de tanulj a hibádból, amit elkezdesz azt fejezd is be:)És sok szerencsét:)
2011. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Dilettáns döggomba ***** válasza:
23 éves vagy, most kezdesz el igazán élni. Olyan meg amúgy sincs, hogy késő. Sok sikert!
2011. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Dehogy késő:) Én is 22évesen kezdek új életet, de más téren... 22F
2011. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!