Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a lányommal?

Mit csináljak a lányommal?

Figyelt kérdés

14 éves, idén fog felvételizni, szóval nagyon fontos ez az időszak. Eddig végig kitűnő tanuló volt, mintagyerek, de most teljesen meghülyült:-( Bár eddig még csak ötöst hozott haza, idén is, de.

A tanárnője előző hét csütörtökön hívott fel, hogy felvett egy fehér kontaktlencsét, és azzal ijesztgeti a tanárokat, és ezzel valahogy teljesen népszerű lett a diákok körében. Szobafogságra ítéltem, de mivel az elsőn lakunk, így simán kitudott mászni. Megtette még párszor. Ráadásul a külseje is teljesen eldurvult:( Mióta az eszét tudja metált hallgat, és úgy is öltözködött, de most valahogy nem elég az acélbetétes meg a full fekete cuccok, minden ruháját teljesen szétszaggatta, neccharisnya, stb. Erre ma hív az osztályfőnöke, hogy nem ment be órára..jó tudni. És nem ül le velem beszélgetni, csak erőszakkal tudnám kényszeríteni rá, de ahj, teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy mi történhetett.


2011. szept. 19. 18:14
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
De keresem a hibákat, de áh, nem találok, tényleg. Minden félévi és év végi bizonyítványánál megjutalmaztam azzal, amit kért. Megjegyzés: van 7 darab tengerimalacunk..
2011. szept. 19. 18:50
 12/19 anonim ***** válasza:
77%

Elkapta valami underground "divat"hullám (passz, hogy melyik) keresi a stílusát, hagyd rá ezt a részét a dolgoknak.

Abba szólj bele, hogy járjon iskolába, tanuljon, a kisebb dolgokba (zene, kinézet) ne.

Anyukám is így csinálta, lett is belőlem valami. Volt egy másik csaj, akinek meg mindenbe beleszóltak a szülei, és "bosszúból" iszonyatosan lezüllött, nem tanul, nem dolgozik, a leggázabb arcokkal lóg, vagdossa magát, stb. stb.

2011. szept. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
71%

Szija!


Én nem tudom miért nem jutott még eszébe senkinek ez:


Lehet szerelmes a drága lánykád!:)

2011. szept. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
69%

Hát azzal, hogy bezárod, nem sokat használsz.

De ha telik neki ilyen kontaktlencsére, akkor talán kicsit sok pénzt adsz neki, vond meg egy időre. (na azért remélem legalább hordott már előtte kontaktlencsét és be van mérve, tudja milyen görbület, stb kell neki... erről azért bizonyosodj meg, mert a végén komolyan károsodhat)

A cuccok... hát inkább monst, mint később valóban.

Hogy hol rontottad el? Talán kicsit többet kellett volna vele törődni. Azért ha így írod le, hogy 2.-os kora óta úgy van el estig, ahogy akar és téged nem érdekel... lehet neki is az jött le, hogy le se tojod. Nem kell megfojtani egy kölyköt, de azért a szeretet és törődés kell nekik.

De még nem késő. Talán ideje lenne beszélgetni vele, megkérdezni, hogy mi váltotta ki ezt a pálfordulást. Lehet csalódott a barátaiban, vagy pasi van a dologban, vagy bármi.

Mondd el neki, és próbáld megmagyarázni neki, hogy te eteted, adsz neki lakást, finanszírozod a hülye kinézetét, cserébe neki annyi az összes dolga, hogy bemenjen az iskolába és tanuljon. Ha ő nem teljesít, te se tedd, valamit valamiért. Persze ne a hisztis szülő hangján, hanem normális hangnemben, nem hülyének nézve, csak, hogy tudja a helyét.

2011. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat, igazán hasznosak:)

Még egy kérdés...menjünk Rammstein koncertre? Mindkettőnknek a kedvenc együttese, most jönnek novemberben Magyarországra. Szerintetek? Büntessem?:/

2011. szept. 19. 19:31
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyesmi. Nekem nem telefonáltak, hanem behívattak az iskolába. Amikor a tanárnő elmesélte a panaszát, egyszerűen kinevettem őt. A fiam kitűnő tanuló volt, és olyanokat tett egy kiránduláson, hogy takarodó után "alsónadrágban ugrált az ágyon, akár egy majom", és hazafelé a buszról lekopogott a lányoknak.. Én a fiamnak meg se említettem, hogy behívattak miatta. Mára már mérnök, több nyelven beszél, stb. KB ő is 14 volt, amikor ez kitört rajta...
2011. szept. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"menjünk Rammstein koncertre? Mindkettőnknek a kedvenc együttese, most jönnek novemberben Magyarországra. Szerintetek? Büntessem?:/"


Az biztos, hogy egy közös koncert erősítené a szülő-gyerek kapcsolatot. Örülhet, hogy ilyen laza szülője van - bár ahogy észrevettem, ennek nem minden érintett szokott örülni! Tényleg fura lehet, ha az ember anyja ott van szintén a buliban - de próbáld a helyzetet a magad javára fordítani, a lányod bizalmát megnyerni. Hátha pont az úton mesél el valamit, ami történik vele. Az biztos, hogy az őszinte, szeretetteljes, nem lecseszős stílusú érdeklődést nagyon kevés gyerek utasítja vissza! A tizenéveseknek is, akár bevallják, akár nem, kell a szülői odafigyelés, beszélgetések. De ezek alapja az elfogadás kell, hogy legyen, azaz akkor is elfogadod a zenéit, ruháit, olvasmányait, stb. ha neked nem tetszenek. persze mint írtam a fontos dolgok, tanulás stb. az más tészta, ott szigorúbban kell fellépni.

2011. szept. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én már válaszoltam egyszer itt a kérdésedre,de még annyi jutott eszembe,hogy velem édesanyám szerettette meg a Metallicát... a koncerten is együtt voltunk. Jó,én már idősebb vagyok,mint a lányod,de nagyon jó buli volt anyuval. :-)
2011. szept. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Menjetek koncertre és szerintem egyelőre ne büntesd. Hagyj rá mindent, ami nem kifejezetten lényeges. Ha jók a jegyei és nem rendszeresen lóg el, akkor ha ki is hagy 1-1 órát, nem hiszem, hogy probléma lenne, míg ha tiltod, akkor lehet a többszörösét ellógja és mégjobban fellázad. Persze nem azt mondom, hogy az idők végeztéig tűrj, hanem adj időt és nézd meg, hogy elfajul-e a dolog, mert ha nem, a jelenlegi szint egyáltalán nem durva.


A 7 tengerimalac nagyon édes, ilyet még nem hallottam, szimpatikus a lányod :)))


A 36 kilója egy kicsit aggasztó, de ha azóta normál súlyban van, akkor ez sem biztos, hogy számít.

2011. szept. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!