Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a lányommal?

Mit csináljak a lányommal?

Figyelt kérdés

14 éves, idén fog felvételizni, szóval nagyon fontos ez az időszak. Eddig végig kitűnő tanuló volt, mintagyerek, de most teljesen meghülyült:-( Bár eddig még csak ötöst hozott haza, idén is, de.

A tanárnője előző hét csütörtökön hívott fel, hogy felvett egy fehér kontaktlencsét, és azzal ijesztgeti a tanárokat, és ezzel valahogy teljesen népszerű lett a diákok körében. Szobafogságra ítéltem, de mivel az elsőn lakunk, így simán kitudott mászni. Megtette még párszor. Ráadásul a külseje is teljesen eldurvult:( Mióta az eszét tudja metált hallgat, és úgy is öltözködött, de most valahogy nem elég az acélbetétes meg a full fekete cuccok, minden ruháját teljesen szétszaggatta, neccharisnya, stb. Erre ma hív az osztályfőnöke, hogy nem ment be órára..jó tudni. És nem ül le velem beszélgetni, csak erőszakkal tudnám kényszeríteni rá, de ahj, teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy mi történhetett.


2011. szept. 19. 18:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%

Hát igen, a zene nagy hatással van a gyerekekre.


Amúgy erőszakkal nem fogsz elérni semmit, csak beszélgetésekkel, fel kell ismerni a helyzetet.

2011. szept. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%

Tudod a gyerek amilyen nevelést kap olyan is lesz, lázadni fog stb..

Szóval, valamit nagyon nem csináltál jót. Persze lehet én mondok hülyeségeket.

Mondjuk ez a szobafogság, ilyen meg olyan rövid pórázra fogni..Hát nem tudom. De sohasem tesznek jót ezek a szülő-gyerek kapcsolatnak. Tudni kéne kompromisszumot kötni.

2011. szept. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Most komolyan... mit vársz?! 14 éves könyörgöm .. nem apáca!

Lázad, fiatal, tini, stb ... Az, hogy most fehér kontaktlencsét visel .. bumm, hú de nagy ijedezgetés.

Kitűnő tanuló volt eddig, jelenleg most is az. Enged már, hogy élje az életét.

Oké, órára tolja be a formás popsiját, de kicsit neked is partnernek kéne lenned!

Ne akarj már egyből felnőttet varázsolni belőle!

2011. szept. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
hát .. ez a tinikor jellemzőjee : )) az első kettőt hagyd neki .. csak az órákra járjon be meg tanuljon rendesen hogy ha kiéli ezt a kort akkor majd lehessen rendes munkája : ) de ezt ki kell élni .. ezzel nem lehet mit csinálni
2011. szept. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

A zenének sok köze nincs hozzá, tini korom óta (12-13) punkot-rockot-metált hallgatok, de ilyeneket soha nem műveltem.


Próbálj meg vele beszélni, mert ez nem a legjobb. Otthon nem történt valami, ami kiválthatta ezt belőle?

2011. szept. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én sosem fogtam rövid pórázra, másodikos korában már egyedül volt lent estig a játszótéren, nem érdekelt, bíztam benne. Ebben az évben volt már 36 és 57 kg is. Nem szóltam bele. Mindig azt csinálta, amit akart, közben törődtem vele, sok időt töltöttünk együtt..nem értem.
2011. szept. 19. 18:24
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A zenének marhára nincs sok köze hozzá. Én is rockot-metált hallgatok már kb. 14 éves korom óta,és ha meghallgatnál pár számot, láthatnád,hogy a szövegekből nagyon sokat lehet tanulni. (persze nem mind ilyen) Én is így öltözködtem,de sohasem léptem át a normális viselkedés határait. Mostanra felelősségteljes felnőtt lettem,és rájöttem egy idő után,hogy komolyabb körökben nem lehet ilyen ruházatban megjelenni. Az érzés megmaradt,de a külsőm teljesen megváltozott. Egy idő után ő is rá fog jönni erre.

De addigis egy kiadós elbeszélgetés rátok fér,normális hangnemben.

2011. szept. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem is írták, a zenének az égvilágon semmi köze ehhez. Nem igazán ismerem a metálon belül a stílusokat, de lehet, hogy most egy másik altípust, együttest szeret, azért tépdesi a ruháit.

Egy felnőtt embernek meg nem kéne magát összefosni egy fehér kontaktlencsétől.

A szobafogság szerintem nagyon nem fog használ ni, inkább egyszer nyugodtabb pillanatában üljetek le, beszéljétek meg, csak tényleg nagyon nyugodtan, mert ebben a korban még a pislogással is fel tudod húzni. Vagy menjetek el valahová a hétvégén, pl beültök egy cukrászdába és ott beszélgettek.

Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha hazaér a suliból, eszik, picit pihen, megtanul, aztán a du. hátralévő részében "azt csinál, amit akar". Mindenesetre egy egészséges kompromisszum rátok férne, de szokj hozzá ehhez, még pár évig így lesz.

2011. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
26%
:). Nem tudom minek beszéltek olyan valamiről amiről fogalmatok sincs. A zenének igenis van köze hozzá. A zene mindenkire hat, hangullámok hatásában, rátok is, valószínűleg azért vagytok ennyire korlátoltak. :)
2011. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
:)Köszönöm, hogy válaszoltatok. Én is metált hallgattam világéletemben, sőt még most is, engem sem láttak még feketében kívül bármiben is, ezt tőlem tanulhatta. De sosem lázadtam.
2011. szept. 19. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!