Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha bunkó a párotok?

Mit tennétek ha bunkó a párotok?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. Született egy kislányunk, aki 1,5 éves. Szüleimnél lakunk, 1 szoba a miénk, a többi helység, konyha, fürdő, wc közös. Problémám,, hogy párom semmit nem akar segíteni. De azt frankón megmondja, hogy kinek mi a dolga. Azt mondja ő nem segít, mert pénzt ad haza minden hónapba. A ház körül sem csinál semmit. egyedül annyi, hogy imádja a gyereket és rá vigyáz, míg én locsolok, kapálok, sütök főzök vagy éppen ablakot festek. Ha mondom neki én majd leszek a gyerekkel, te menj festeni, azt mondja ez nem az ő háza és nem szeret itt lakni ezért nem is csinál semmit a házon. Úgy érzem én megcsinálok mindent neki, hogy jó legyen, ő meg lesz@r mindent.


Ti mit tennétek? Írjatok valami okosat, mert én bármit mondok azt feleli rá. Ezek nem jó érvek és én már belefáradtam, hogy indokoljak, érveljek, magyarázkodjak.


2011. szept. 5. 11:24
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%

a 23:49 es vok

írtad h "Adnál valami tippet, esetleg írnál valami szitut, hogy mit csináljak? Hogyan érvényesítsem az akaratomat?"



de ha még feltéve meg is csinálja ez 1x i alkalom, tartós változás nem lesz. Azért mert nem tudja ezek a hétköznapi dolgok is milyen fáradságosak tudnak lenni, mert megjön a munkából, "azt ő milyen fáradt" de itt nem áll meg az élet.


Én pld nem tartom jó ötletnek kizárni az életedből,de nem is kell, van gyermeketek lehet tartani a kapcsolatot, jó viszonyt ápolni, és törekedni h minnél jobb legyen a kapcsolat. de a szakítás gondolata megfontolandó lenne.


Mérlegelj! A konfliktusok a gyereket is mérgezik, ezenkívűl adott egy határozatlan anya, egy lusta panaszkodó apa. Még nincs veszve semmi nyugi. Olyat dönts ami neked a legjobb. Egy esetleges válás ilyen pici korba még annyira nem megterhelő, ezenkívűl ha neked gondod van az akaratlanul is kiterjed a gyerekre. De maradhat minden a régiben, és van rá esély h megváltozik de arra is hogy ugyanilyen marad, esetleg roszabb ezért kellene határozott megváltoztathatatlan döntést hoznod, olyat amibe nincs újra visszapakolás meg újra kibékülés. Ha kidobod akkor soha az életbe ne akarj vele többet kezdeni és felejtsd el mint párt, kezd új pasival de vele soha, ha viszont a párja maradsz akkor cselekedj és változtasd meg tegyél meg mindent mert rossz irányba haladtok és ez nem csak rólatok szól hanem a gyerekről is. De a lényeg hogy dönts, muszáj h határozott legyél.

2011. szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

23:49 azaz 19:22


Köszi! És igazad van. Most megpróbálok mindent bevetni, ha nem fog működni akkor marad a szakítás.

2011. szept. 9. 21:55
 43/45 anonim ***** válasza:

jól van, én is így döntöttem volna:)

esetleg elmondhatod neki hogy bizonytalan vagy abban hogy hosszútávon jól meg e tudtok lenni, és ha úgy látod jónak szakítassz vele és nem viccelsz.


Látom nehezen lépnél ki a kapcsolatból. Ha a párod egy picit is okos, ez látja, és ha van esze azt is meglátja h lesznek változások. A férjed sztem számító.


Ha határozott vagy, erélyes az nem lesz ínyére. Eddig mindent megcsináltál neki, de ezentúl neki is lesznek feladatai. Ez újabb konfliktust szül. De konfliktus nélkül nem fog megoldódni.


Ha határozott vagy neki nem fog tetszeni, neki úgy volt kényelmes ha egy könnyen manipulálható, határozatlan, segítőkész (mondhatni cselédként segítőkész) asszonykája volt, de ez nem mehet így, életed végéig pláne nem, te feleség vagy, nem cseléd. Fontolgasd, figyeld, egy esélyt megérdemel még mindenki függetlenül attól h milyen ember, de ha ennek ellenére sem csökkenek a konfliktusok, és bunkó, pontosabban mindent neked kell csinálni akkor ne habozz, mert csak egymás idejét raboljátok.


A másik: nem csak téged, hanem főleg a szüleidet kell tisztelnie. Ők neveltek fel téged, az ő házukba lakik a férjed, a szüleid befogadta a családba. A házatok(a te+anyudéké) már a ti házatok is, ő is családtag, az "övé" is. Hivatalossan persze nem, de család szeretet fedél adott, csinosítsa fel. És segítsen neked is.

Ne hagyd h évekig hü*ének nézzen.

2011. szept. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
ma 19:22 voltam
2011. szept. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek. Főleg 23:49, 19:22, (ha jól tippelem, ez ezek a válaszok egy emberhez tartoznak)köszi, hogy végig kisérted helyzetemet. Most úgy érzem van megoldás, remény egy nyugodtabb életre.
2011. szept. 10. 21:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!