Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha bunkó a párotok?

Mit tennétek ha bunkó a párotok?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. Született egy kislányunk, aki 1,5 éves. Szüleimnél lakunk, 1 szoba a miénk, a többi helység, konyha, fürdő, wc közös. Problémám,, hogy párom semmit nem akar segíteni. De azt frankón megmondja, hogy kinek mi a dolga. Azt mondja ő nem segít, mert pénzt ad haza minden hónapba. A ház körül sem csinál semmit. egyedül annyi, hogy imádja a gyereket és rá vigyáz, míg én locsolok, kapálok, sütök főzök vagy éppen ablakot festek. Ha mondom neki én majd leszek a gyerekkel, te menj festeni, azt mondja ez nem az ő háza és nem szeret itt lakni ezért nem is csinál semmit a házon. Úgy érzem én megcsinálok mindent neki, hogy jó legyen, ő meg lesz@r mindent.


Ti mit tennétek? Írjatok valami okosat, mert én bármit mondok azt feleli rá. Ezek nem jó érvek és én már belefáradtam, hogy indokoljak, érveljek, magyarázkodjak.


2011. szept. 5. 11:24
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez felejtős, hogy megjavul! Szüleidre is a párod keres?
2011. szept. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%

Költözzetek el olyan helyre, ahol szeret lakni, még akkor is, ha többe kerül, pl. albérlet. Egy kapcsolatban 2 ember van (ha gyerek is van, akkor több), szerintem gáz, hogy ő nem szeret ott lakni, elég szörnyű lehet így élni.


Költözéskor legyen megállapodás, ki milyen munkát végez el. Ha nem tartja be, vagy megszoksz vagy megszöksz...

2011. szept. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, messze nem keres ő annyit, hogy a pénzére hivatkozzon. Ha olyan jól megy neki, miért kell a szülőknél lakni? Ha pedig ott lakik, akkor feladata is van bőven. (úgyamúgy meg jól pofán kéne vágni)
2011. szept. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
55%

Gondold végig, biztosan rossz-e így a helyzet. Az én párom sem csinál semmit a háztartásban, viszont én meg nem dolgozom. Természetesnek találom, hogy amíg ő napi 12 órát lehúz a munkahelyén, addig én megcsinálom a házimunkát.

A gyerekre vigyáz, ez elvárható tőle, de más adott esetben nem igazán szerintem.

2011. szept. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek saját lakásba. Bár szerintem akkor is menthetetlenül lusta maradna és csak saját tudatlanságát palástolja ezzel a hozzáállásával.
2011. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkó a párod, legalábbis ezt nem annak nevezném. 1. ha azért laktok ott, mert nincs más megoldás, akkor tudnia kéne alkalmazkodni. Ha sokat keres, költözzetek el, nem egészséges anyóssal-apóssal lakni. Amúgy akár egy nő, akár egy férfi többet dolgozik mint a napi 8 óra, mert az otthoni teendők értünk vannak, tehát azért főzök meg takarítok, hogy jó legyen, ill. azért szépítem a lakást hogy jobban érezzem magam benne..Tehát vagy kiveszi a részét a házimunkából vagy költözés...
2011. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Első válaszoló. Szüleimre nem ő keres, a konyhát anyu vezeti.


Második válaszolónak. Már voltunk albérletben, de ott se produkálta magát, játszott a kutyával, mert azzal kell foglalkozni, meg számítógép előtt ült. Akkor még nem volt gyerekünk, csak a kutya. Albérletben lekaszálta a füvet az udvaron, de nem zavarta, hogy koszos volt a szobák fala, úgy költöztünk be, könyörgés meg cirkuszok árán kifestette a konyhát. Azt mondta neki így is jó volt és még fejemhez is vágta milyen igényeim vannak.

Harmadik válaszoló, hát valóban nem keres annyit. Köszi mindenkinek a válaszokat. írjatok még.

2011. szept. 5. 11:47
 8/45 A kérdező kommentje:

Most látom jöttek még válaszok!

11:41-es , És amit otthon csinálsz az nem munka???

Ilyen ételemben én sem dolgozom, csak akkor mitől fáradok el a nap végér? Egyébként van munkahelyem, most a gyerek miatt vagyok itthon. De nem érzem azt, hogy mert ő munkába jár többet érne, vagy több pihenésre lenne szüksége. Máskülönben meg egy hétig dolgozik egy hétig meg pihenő hete van, és ő ezt szó szerint pihenéssel tölti. A kollégái maszekelnek vagy más munkát végeznek ez idő alatt. De az én párom az netel, babázik, meg nyelvet tanul, megjegyzem mióta együtt vagyunk azóta mondja, hogy nyelvvizsgát akar tenni. De csak mondja és nem tesz semmit. Van egy gyanúm, ez mindenre érvényes nála, sajnos. Csak a szája jár!

2011. szept. 5. 11:55
 9/45 anonim ***** válasza:
94%
Amíg nem volt gyerek és ugyanígy viselkedett... Hát, nem biztos hogy ezek után szültem volna neki. Az én párom is ilyen. Sokat dolgozik, én valamivel kevesebbet, de itthon mindent én csinálok. Ha nincs munkája napokig, akkor sem csinál itthon semmit. Most hétvégén is pucolom a wc-t (amióta együtt vagyunk /2év/ egyszer sem tette meg) erre rámszol, hogy mivel takarítok, mert csípi az Ő szemét. Aki a másik helyiségben van. Csak annyi volt a válaszom, hogy akkor képzeld el az enyémet hogy csípi. De nem vette a lapot. Én már erősen gondolkodok rajta, hogy nem ő lesz a nagy Ő, a leendő gyerekeim apukája.
2011. szept. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
83%

2. vagyok. Akkor marad a megszoksz vagy kidobod...

De ha gyerek nélkül nem dobtad ki, gondolom, gyerekkel sem fogod. Mondjuk nem tudom, mire számítottál...

2011. szept. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!