Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha bunkó a párotok?

Mit tennétek ha bunkó a párotok?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. Született egy kislányunk, aki 1,5 éves. Szüleimnél lakunk, 1 szoba a miénk, a többi helység, konyha, fürdő, wc közös. Problémám,, hogy párom semmit nem akar segíteni. De azt frankón megmondja, hogy kinek mi a dolga. Azt mondja ő nem segít, mert pénzt ad haza minden hónapba. A ház körül sem csinál semmit. egyedül annyi, hogy imádja a gyereket és rá vigyáz, míg én locsolok, kapálok, sütök főzök vagy éppen ablakot festek. Ha mondom neki én majd leszek a gyerekkel, te menj festeni, azt mondja ez nem az ő háza és nem szeret itt lakni ezért nem is csinál semmit a házon. Úgy érzem én megcsinálok mindent neki, hogy jó legyen, ő meg lesz@r mindent.


Ti mit tennétek? Írjatok valami okosat, mert én bármit mondok azt feleli rá. Ezek nem jó érvek és én már belefáradtam, hogy indokoljak, érveljek, magyarázkodjak.


2011. szept. 5. 11:24
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Hűha, köszi válaszokat! Jól esett, hogy irtatok!!!

Már volt, hogy leültünk beszélgetni(többször is), és a válasza, majd vesz egy házat és ott minden frankó lesz. Csak már nem tudok hinni. Ha látnám, hogy tesz lépéseket akkor igen, de nem tesz semmit. Most mióta feltettem ide ezt a kérdést, azóta megint volt egy elbeszélgetésünk. Érve: Azért nem csinál semmit, mert nem jó kaja. Neki nincs benne elég kalória. Folyton cseszeget az egészséges életmóddal, hogy kenyeret, tésztát, kását szénhidrátfélét ne egyek. Mert káros, anyu meg túlsúlyos és fogynia kellene. Neten keresem a recepteket, Rakott patiszon, padlizsán, cukkinitorta, egyebek eszik belőle meg szereti is. Meg rágja az agyam, hogy reggelire csak gyümölcs. Mikor próbálok igy tenni. Most meg megkaptam, hogy neki kiadós kaja kell, nem ilyenek. Tudom munka helyén tart gyümölcsnapot és még büszke is rá, hogy bezzeg ő tud egészségesen élni. Én már nem értem, itthon csak az a jó reggeli szalonna+tojás, stb. De engem lecsesz, nekem az nem való csak neki. Megjegyzem, szülés után is jól nézek ki, nincs szükségem fogyókúrára.

Mikor meg törtkrumpli van hússal, a húst megeszi de van hogy a krumplit is és megjegyzi, már megint krumpli van.

Szóval ilyenek vannak.


Ma ment vissza dolgozni, hosszú az út tettem neki kaját, rántott húst meg rántott patiszont. Este csengetett, hogy milyen jól esett meg ilyenek és hogy mennyire szeret. Csak az az érdekes, hogy ezt a telefonban tudja jól előadni, itthon nem mutatja meg.

2011. szept. 7. 22:41
 32/45 anonim ***** válasza:
74%

itt nem arról van szó hogy kinek mi a dolga. Most otthon vagy a gyerekkel, de te is dolgozó nő vagy, a férjed is az, ezért neked is és a férjednek is egyformán kell segíteni mindenben. Ha nem az ő háza és ezért nem szívessen dolgozik ott akkor minek van ott? ő már nem vendég hanem családtag. vej, és férj és apa, és kötelességei vannak, rendet tartani maga körül, ez nem csak a te feladatod. Ha ő nem csinál, akkor csak hátráltat, hiszen ahelyet hogy a támaszod lenne, csak akadályoz. Képzeld el mi lenne ha valami történne pld beteg lennél és napokig hetekig nem kelhetnél fel az ágyból nem számíthatnál rá, cserbenhagyna.


én azt elhiszem h szeret, de a szeretet nem csak szóval kell elmondani hanem tettekkel is segítséggel, és kimutatni hogy számíthatsz rá.


ezenkívűl én észrevettem hogy manipulálható vagy. Írták neked hogy ki kellene dobni és te rögtön fontólóra is vetted. Valóban jogos hogy kell e az ilyen ember, de ne legyél ennyire manipulálható. A férjed ezt már biztos észrevette és úgy manipulál ahogy a kedve tartja. Ismer h kell kiengesztelni, megnevettetni stb, magyarul nem vagy egy határozott jellem, és ez baj. Neked már van egy gyereked szükséged van arra h ha kell a sarkadra állj és határozottan megváltoztathatatlanul dönts.


Legyél határozott jellem, ne érvelj az nem jött be, parancsolj, dirigálj, kiabálj, emeld fel a hangod ordits vele, meglátjuk a reakciót :D

2011. szept. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy dobd ki, hogy te vagy a saját szüleidnél, így mond meg neki, hogy költözzön el. Mond neki, hogy a 4 év alatt egy cseppnyi akaratot nem láttál benne, hogy esetleg tenne értetek valamit. Pl kiporszívóz, előveszi a széket a gyereknek stb. Mond el neki, hogy nem lehet vele együtt élni, ezért szedje a sátorfáját és menjen amerre lát.

Ennyi. Te ugyan úgy maradhatsz a szülőknél. Majd találsz egy melót, és eltartod a kislányod. Idővel meg úgyis lesz egy olyan férfi az életedben, aki megbecsül, aki tudja, hogy szükséged van rá MINDEN téren!

2011. szept. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Messze dolgozik ? Sokat van oda ? Nem akarok bogarat ültetni a füledbe, de nem lehet van valakije ? Már csak hogy egyből szeretetteli lett miest elhúzott otthonról.

Ezek abszolút csak kifogásoknak tűnnek.

Mondd meg neki, hogy hogyan higgyél neki, hogy a házban másképp lenne ? Ahhoz az embernek kell egy alap beállítottsága, és nem igaz, hogy mert nincs háza még ezért nem képes semmit tenni. Én nem hinnék neki sajnos, de esélyt szeretnék adni. Viszont belemenni egy házba aztán kiakadni, mert nem változik, onnan még nehezebb különmenni a házba beleadott pénz, idő stb-k miatt, hogy mit ad fel az ember.

2011. szept. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

23:49

Ez pont így van, ahogy leírtad!

Manipulálható vagyok és nem vagyok határozott. :(

A szakítás gondolata magamtól is felvetődött már, de szeretem meg állítólag ő is engem.

Sok okos dolgot írtál, köszönöm!!!

Pont ezek azok amik nem mennek, a parancsolgatás, dirigálás. Egyszerűen nem tudom, hogy kell. Most biztos kinevetsz.

De nekem sem kell, hogy parancsba adja, hogy kaja kell az asztalra. Alapból jön. Mondani meg mondom, hogy mit csináljon, de le se fütyüli.

Adnál valami tippet, esetleg írnál valami szitut, hogy mit csináljak? Hogyan érvényesítsem az akaratomat?

2011. szept. 8. 00:31
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

A párod egy tipikus idióta alfa him aki azért mert pottyantot pár gyereket ő a király

mért viseled el az élet nem anyiból áll hogy lesz pár gyerekünk öket fel is kell nevelni és ha ő nem alkalmas rakd ki,

Menyen haza a szüleihez és ott játsza a mártirt.

2011. szept. 8. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy alapvetően lusta ember. Az, hogy nem szeret ott laki, az csak egy kifogás. Tiszteletet is mutathatna a szüleid iránt, akik eltűrik gondolom koránt sem korrekt viselkedését.

Mondjuk, én drasztikus vagyok, kidobnám a francba! Képzeld el, ha külön lakásba költöztök! Én tudom, hogy ott hogyan fog viselkedni. Ott már nem lesz anyuka, apuka, aki a jelenlétével is már megvéd. Ott te ki leszel szolgáltatva neki, ott még nagyobb lesz a pofája. Lappangó pszichopata. Az első pofonnál menekülj, azt gyanítom, ez tőle kitelik. Soha nem fog megváltozni. Hogy mertél gyereket szülni neki? Elvakított a szerelem? Gondold át, hogy tudnád megoldani az életet nélküle. Mondjuk nagyon nehéz, az tény. És életre szóló döntés lenne. Ha a gyerek nem változtatta meg, akkor mi fogja szerinted? És mit tanít majd a gyereknek? Milyen példát mutat? Áhh, nem jó ez sehogy. Anyukád nem szólt előre? És most? Hogy bírja ki, hogy ne szóljon.

Azt is megértem, hogy dolgozik, és elfárad, de nem lenne pofám semmit se csinálni. Sok férfinál ez alap, ez a fajta viselkedés. Soha nem fog megváltozni. Igénytelen, lusta, és osztja az észt. Nehogy feltűnjön, hogy neki kevés van. Kompenzál.

2011. szept. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz helyzetben vagy, ennél az esetnél is a megelőzés a legjobb, hiszen mindig ilyen volt. Nem biztos, hogy jó ötlet, de én ráijesztenék. Pakold össze a cuccait, hogy mehet, nem bírod. Ha szeret, könyörögni fog a maradásért, de addig ne pakoljatok ki amíg nincs javulás. Nagyon drasztikus tudom, meg van az esélye, hogy lelép. Amikor az én páromnak lettek kemény elvárásai és már úgy éreztem cseléd vagyok, leléptem a szüleimhez 2 hétre. Minden cuccomat bepakoltam, de csak egy részét vittem el. Azt hitte lelépek, megijedt, mert nagyon szeret. Akkor már csak ez segíthetett, de bevált, rájött, hogy nem olyan egyszerű háztartást vezetni, minden nap főzni stb munka mellet, úgy, hogy még a ruhát is eldobálja a szoba minden szegletébe. Remélem minden rendbe jön nálad is.
2011. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Jutottál valamire?
2011. szept. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

Hogy mire jutottam? Jó kérdés!

Most dolgozik, egy hét nyugi. De már telefonban ma is hallottam párszor, hogy szeret.

Most nem a védelmére akarok kelni. Csak gondolkozok és mérlegelek, valaki írta a porszívózást, na az van hogy néha megcsinálja. Na meg kimos, de arra meg kimondottam megkérem, hogy ne tegye, de mégis. Mondjuk ezzel nem visz előre, mert mindent összemos mindennel és én meg átmosok utána. Babaruha + apazokni, meg ilyenek.

A gyereknek milyen példát mutat???? A gyerekkel jól elvan, ez nagy segítség, tisztába teszi, fürdeti is. Most mondhatjátok, akkor mi bajom. Ez mind szép, de nekem konkrétan az a bajom, hogy míg ő babázik és az udvari teendőket végzem, holott lehetne fordítva is.

Mit döntöttem végül is? Próbálkozom, hátha lesz eredménye. Csak tudjátok úgy érzem ebben is magam vagyok. Mielőtt elment, mondtam neki menjünk el párterápiára nem rajongott az ötletért. Olyan érzésem van, mintha csak én akarnék tenni a kapcsolatért.

Egyszer már volt cuccok összeszedése. Akkor ő még az albérletbe volt, ahonnan én eljöttem és látogatóba jött mindig a babához. Sok cucca még itt volt, amúgy is kellett a hely a szekrényben, összeszedtem, hogy vigye ahova akarja. Ekkor láttam, hogy komolyan vette dolgot. Ez után jött vissza és mondta, hogy minden jó lesz. Ennek pont most egy éve. Annyi változás van, hogy nem olyan bunkó a szüleimhez, mint mielőtt elmentünk albérletbe.

Szakítás után biztos találnék másik pasit, de az mégsem a gyerekem apja.

Megpróbálok a sarkamra állni. Aztán meglátjuk mi lesz.

Szerintetek a párterápia segíthet?

2011. szept. 8. 22:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!