Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha bunkó a párotok?

Mit tennétek ha bunkó a párotok?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. Született egy kislányunk, aki 1,5 éves. Szüleimnél lakunk, 1 szoba a miénk, a többi helység, konyha, fürdő, wc közös. Problémám,, hogy párom semmit nem akar segíteni. De azt frankón megmondja, hogy kinek mi a dolga. Azt mondja ő nem segít, mert pénzt ad haza minden hónapba. A ház körül sem csinál semmit. egyedül annyi, hogy imádja a gyereket és rá vigyáz, míg én locsolok, kapálok, sütök főzök vagy éppen ablakot festek. Ha mondom neki én majd leszek a gyerekkel, te menj festeni, azt mondja ez nem az ő háza és nem szeret itt lakni ezért nem is csinál semmit a házon. Úgy érzem én megcsinálok mindent neki, hogy jó legyen, ő meg lesz@r mindent.


Ti mit tennétek? Írjatok valami okosat, mert én bármit mondok azt feleli rá. Ezek nem jó érvek és én már belefáradtam, hogy indokoljak, érveljek, magyarázkodjak.


2011. szept. 5. 11:24
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

A mi pénzünkből nekik nem kell adni, van hogy a konyhára megveszek ezt azt.


az ablakfestés meg ilyenek, tudom, hogy nem mindennapos, éppen ezért zavar, hogy könyörögnöm kell érte, és akkor sem csinálja. Persze megbeszéljük mi előre, hogy jó lenne jövő hónapban megcsinálni ezt meg ezt... Akkor abban a helyzetben bólogat meg rám hagyja, nem is vitázik hogy én nem csinálom. Mikor meg aktuális lenne a dolog, na, akkor elkezd hőbölögni, hogy de hát ő utál itt lakni, meg miért csináljon ő bármit is, mikor csak kényszerből van itt. Mert majd vesz egy házat. Ezt hallgatom 4 éve.

2011. szept. 6. 15:54
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

Miért hallgatod 4 éve és a panaszkodás helyett miért nem lépsz és szabadulsz meg tőle?

Csodára vársz és arra,hogy minta férj lesz,vagy normális ember?

2011. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van és szakítás legjobb lépés. De hogyan?
2011. szept. 6. 19:36
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



Nem is értem, ha én lakok valahol, alap, hogy kiveszem a részem a teendőkből(munka mellett is), mert jelenleg ott van fedél a fejem felett, s abban kell segítenem.


Amiket leírtál, abból arra következtetek, hogy az albérletben sem szerette kivenni a részét a munkából, magyarul nem hivatkozhat erre. Őt nem zavarta, hogy le kell festeni a falat stb...lehet ő nem szokta meg a tisztaságot, vagy a szülei mindent megcsináltak helyette....de akkor egy felelőtlen felnőtt lett.


Üdv. Niki(27)

2011. szept. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
66%

Nem olvastam végig.


Ez nem bunkóság, hanem lustaság amit csinál.

Te is azt hitted megváltozik, és bíztál, ezért jött a gyerek. (ezt csak azért szúrtam be, mert láttam valaki leszól a gyerek miatt ennek a férjnek)

Szóval szerintem, menjetek külön anyudéktól ismét, és vagy megbeszélitek, hogy te szépen szeretsz lakni, és biztos ő is, mert az látszik, ő mondja, hogy nem szeret anyudéknál. Szóval neki se mindegy, neked se mindegy, és beszéljétek meg ki mit vár el. Megpróbálhatsz könnyíteni azon , hogy mit vársz el tőle, hogy azt mondod. Figyi, jövő hétvégén együtt nekiesünk kifesteni a kisszobát, hogy szebb legyen, aztán jó sokáig nem kell, nem is izéllek vele. (de közösen festeni ám !)

Azon ha alapból lusta már nem fogsz tudni változtatni, csak óvatosan beadni a témát úgy hogy elfogadhatóbb legyen. Ha működik, működik, ha nem nem. A másik, hogy te pedig törődj bele, hogy ezt kell tedd mert ő ilyen. Vagy ne törődj bele, hanem menjetek külön, de ez azért még símán odébb van, és nem is tanácsként adom, csak megjegyeztem.

Sok sikert !

2011. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

Mi is anyám kertes, családi házában élünk - de természetesen férjem szerint ez nem a miénk, nincs közünk hozzá, majd ha a nevünkön lesz akkor lesz a miénk.


De kérdem én: ha most nem csinál semmit, akkor majd ha a sajátja lesz, fog?

2011. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Mi a sz@rt keresel egy ilyen idióta mellett még mindig???Dobd ki a francba,sőt már rég ezt kellett volna tenned!
2011. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben simán rákérdeznék, hogy szeretsz-e engem, vagy csak kényszeről és a gyerek miatt vagy -e velem??? Ha a párod szeret téged, akkor mindenben segít neked. Én biztos nem tudnám elnézni, hogy a másik dolgozik én pedig a számítógép előtt ülök és nem csinálok semmit. De az is igaz, hogy ha ő ehhez szokott hozzá otthon.... akkor szerintem te a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem lesz jobb. Ráadásul a gyereknek is rossz példát mutat, mert nem csinál semmit. Szerintem a külön költözés sem a legjobb megoldás, vagyis nem változtatna a helyzeteden semmit. Csinálhatnál megint mindent egyedül. Így legalább a szüleid ott vannak és segítenek neked. A párod viszont, nem értem, hogy-hogy nem szégyenli el magát, hogy ott van nálatok, ti dolgoztok... ő meg semmi. Szerintem konkrétan kérdezz rá, hogy mi a baja??? Mi a fenét akar, ha se itt, se ott nem jó??? Hogy akar élni, egy koszfészekben??? Vagy egész életetek során azt akarja nézni, ahogy te dolgozol a ház körül??? Egyáltalán milyen tervei vannak a jövőre nézve??? Mert, ha saját otthont akar, azért meg is kell dolgozni. Ha meg nem akar érte megdolgozni akkor fogadja el ami van, és alkalmazkodjon a többiekhez. Mond meg neki, ha van valami célja, terve, akkor tegyen is érte, mert különben szépen kiteszed a szűrét és egyedül neveled tovább a gyereked. Bocsi, de szerintem konkrét érzelmi zsarolásra van szükség. Sok sikert!
2011. szept. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy link lusta disznó!

Nem fog neked semmit csinálni! Ha lenne egy saját háza akkor sem ő dolgozna rajta HANEM TE DÓGOZNÁL RAJTA REGGELTŐL-ESTIG!!! Ő meg csak élvezné a saját házát és a csicska cselédjét!

Ez változni sosem fog! Döglusta link alak!


Örülj neki hogya szüleiddel élsz, de én csodálkozom, hogy ennyire toleránsak és nem dobták még ki!!!


Amit ajánlani tudok: válj el tőle mielőbb és dobd ki!

Ez soha sem fog változni akárhova mentek! A lusta az lusta marad, ez csak hivatkozás...ja és frankón tud manipulálni...

2011. szept. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ülj le vele nyugodt körülmények közt, szólj neki ne izguljon, nem megkérni és nem akarsz semmi ijesztőt mondani.

Aztán kérdezd meg, hogy ő mit szeretne, hogyan tovább. Vagy, hogy bántja e valami. Ha a válaszaiból kiderül, hogy tök elvan így, és nincs elképzelése a jövőre, csak mondvacsinált, (lesz egy házam), de nem tesz érdekében semmit, gyűjt stb. akkor igazán elgondolkodhatsz, hogy elviseled e ezt ahogy van még jó sok évig, vagy sem.

Változtatni igen nehéz neki is idő kellene, de valahogy össze kellene fogjatok, hogy legyen reményetek, akarjatok egymásért tenni. Kérdezd meg, hogy már ennyire ellaposodtatok, hogy nem kicsit sem számít neki, hogy mit szeretnél ? Főleg ha együtt csinálhatnátok.

Majd valld be magadnak, hogy, szerinted lesz ebből még valami, fogja e csinálni, ezt te tudhatod, vagy csak eteted magad. Ha nem lesz ebből már semmi a válaszod, akkor hagyd elmenni kis időre de ne tudja mennyire, hátha rájön, hogy nem viccelsz és inkább nélküle, mint vele

2011. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!