Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha bunkó a párotok?

Mit tennétek ha bunkó a párotok?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. Született egy kislányunk, aki 1,5 éves. Szüleimnél lakunk, 1 szoba a miénk, a többi helység, konyha, fürdő, wc közös. Problémám,, hogy párom semmit nem akar segíteni. De azt frankón megmondja, hogy kinek mi a dolga. Azt mondja ő nem segít, mert pénzt ad haza minden hónapba. A ház körül sem csinál semmit. egyedül annyi, hogy imádja a gyereket és rá vigyáz, míg én locsolok, kapálok, sütök főzök vagy éppen ablakot festek. Ha mondom neki én majd leszek a gyerekkel, te menj festeni, azt mondja ez nem az ő háza és nem szeret itt lakni ezért nem is csinál semmit a házon. Úgy érzem én megcsinálok mindent neki, hogy jó legyen, ő meg lesz@r mindent.


Ti mit tennétek? Írjatok valami okosat, mert én bármit mondok azt feleli rá. Ezek nem jó érvek és én már belefáradtam, hogy indokoljak, érveljek, magyarázkodjak.


2011. szept. 5. 11:24
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
53%

Miért jötetek el az albérletből?


Miben várod el a segitségét?ezt elmondtad neki?

2011. szept. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
Ha már korábban is ilyen volt, akkor ha sajátban laknátok, ott sem lenne másmilyen. Az alapvető személyiségvonásokat nem lehet megváltoztatni. Vagy elbeszélgetsz vele, úgy istenigazából, hogy ezt hogy gondolja, vagy elviseled továbbra is.
2011. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

Két albérletben is voltunk. az elsőből eljöttünk, mert nagyon drága volt, a rezsi meg bérletdíj után nem maradt szinte semmi.

A második helyről meg én költöztem haza mikor terhesség 3. trimeszterébe mondta a doki hogy szigorú fekvés. Mondtam neki, hogy jövök haza, vagy ha maradok albérletben akkor ő neki kell mindent csinálni nemcsak helyettem de még körülöttem i kell járnia. Erre azt mondta, hogy akkor maradjak itthon. Gondolhatjátok, milyen rossz volt és így vártam a gyereket. Mikor megszületett a baba minden nap eljött 1-2 órára mikor itthon volt. Aztán lassan visszaköltözött. ÉS most minden a régi.

2011. szept. 5. 19:31
 14/45 A kérdező kommentje:
Je, persze, hogy megmondom miben várom a segítséget. Mire ő: Ne csesztessem, mert akkor úgysem csinálja meg, mert az neki már kényszer, ha ennyi sokszor mondom. Akkor várok és nem szólok semmit. Várok, várok hátha észreveszi, hogy most nem cseszem az agyát és akkor magától megcsinálja. Mert ezt mondja, hogy ő magától is tudja,ne mondjam meg neki mit csináljon. Persze nem csinál semmit. Mire én kiborulok, erre ő haláli nyugalommal, azt mondja, Drágám miért nem szóltál??????? Megcsináltam volna. Na, Ilyenkor a plafonon vagyok. Totál idiótának érzem magam. Bármit teszek, szerinte úgy szar ahogy van.
2011. szept. 5. 19:39
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretsz benne?

A szüleidet nem zavarja,hogy a vejük bent gépezik,miközben a lányuk ablakot fest?

Hogy én mit tennék? Nem jönnék össze egy ekkora trógerrel és nem szülnék neki gyereket!

Ha pedig már megtörtént a baj,akkor igyekeznék miharabb lezárni és olyat keresni,aki tényleg szeret.

2011. szept. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
51%
még mindig nem irtál konkrétumot miben kellene a segitsége.Mosogatás,portörlés?
2011. szept. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

Persze, hogy zavarja szüleimet. De ők nem szólnak neki, hanem még nekem mondják, hogy csinálhatna valamit.

Konkrétan miben várom a segítséget: Locsolás, az udvar rendben tartása, ablakfestés, szőnyeget kiporolni, szoba átfestése. Vagy a legfrissebb vitánk, az én régi hintám előszedte apu, mert megkértem rá, és mondom páromnak szedje már össze jó lesz a kislánynak, de azt mondta nincs kedve.


Ja, és tegnap "megvolt a szőnyegkiporolás". Én felszedtem, de az ágy alá ment a vége, amit persze én nem bírtam megemelni. Mondtam neki, vegye ki alóla, mert én nem bírom. Erre kirángatta, ahelyett hogy megemelte volna az ágyat. A szőnyeg rojtja leszakadt végig, most foszlik az egész. Azt mondta ez csak szőnyeg. Ki vitte az udvarra és nem verte ki porolóval, hanem kiporszívózta. Ehhez mit szóltok?

2011. szept. 6. 09:40
 18/45 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha olyan tanácsokat adnátok, hogy én mit tegyek? Hogyan reagáljam le az ilyen viselkedését? Mit mondjak neki? Mert mikor a szőnyeget is kitépte az ágy lába aló, én ledöbbentem és csak álltam nem tudtam mit mondani. Mikor kiment akkor utána kiáltottam, de bunkó állat vagy és megint én voltam a rossz, mert hogy beszélek én vele. Szóval soha nem jövök ki jól a vitás helyzetekből.
2011. szept. 6. 09:47
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben nem lehet jó tanácsot adni, mert ez a kapcsolat menthetetlen. Mégpedig azért, mert a "párod" vastagon tesz rá. Őt még a szülői házban kellett volna emberré nevelni, neked a kislányod nevelése a feladatod, nem a férjedé. Ő felnőtt ember, ha szeretne titeket nem kellene semmire figyelmeztetni, magától tenne meg mindent amit észrevesz. Ugye téged sem kell figyelmeztetni, hogy mossál vagy főzzél vagy vasaljál. Mert tudod mi a dolgod, mivel jár a felnőtt élet. Ő is tudja, csak nem hajlandó aszerint élni. Az ilyeneknek a szülei igazából örülnek ha megszabadulnak a félresikerült kölküktől. Te meg jól megjártad vele, de ők már mossák kezeiket... Ilyen pasinál nem azon kell gondolkodnod, hogyan vedd rá alap dolgokra, hanem kezdd el kialakítani az életedet nélküle. Ha pedig már elég erős vagy, hajítsd ki az ablakon.
2011. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem semmikép ne igy.

Mikor kiment akkor utána kiáltottam, de bunkó állat vagy


Amiket felsoroltál nem mindenapi dolgok,ablakfestés,nálunk az egy évben egyszer van csak.beszéljétek meg előre,tehát.Pisti mit szólnál hozzá ha jövöhéten kifestenénk az ablakokat?Irjatok egy táblázatot a feladatokkal.

menyire kell a szülőknek segiteni nektek?ők menyire önelátók?Neki megfelel ez az életforma vagy kényszerből vagytok a szüleidnél?

2011. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!