Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányom szeretné ideköltöztetni...

Lányom szeretné ideköltöztetni a barátját a családi házba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem rajongok a kapcsolatáért, de erre rá fogtok jönni az írásomból.

Lányom 21 éves, a barátja 29. A fiú (férfi?) eddig mindig valamelyik barátjánál lakott, nincs semmije, nem dolgozik, jelenleg munkanélküli segélyt kap. Most betelt a pohár annál a barátjánál, akinél élt, elzavarták onnan. Nem fizetett a rezsibe, a cigijétől elkezdve mindent az a család finanszírozott neki kisebb segítségekért cserébe a ház körül (havi egyszeri nagytakarítás, ilyen apróságok, igazából ők is csak megszánták).

Ha hozzánk nem jön, tényleg hajléktalan lesz. Sajnálom őt, mert szereti a lányom, de bár elhagyná. Lányom egyetemre jár, valamire vinni fogja, mert van esze. De ő elviseli maga mellett ezt a herét, akinek a legfőbb prioritás, hogy legyen betömve a szája, a többi nem érdekli, büszkeség nulla.

Kicsit készhelyzet elé vagyunk lányom apjával állítva, ott az érzelmi zsarolás, hogy hajléktalan lesz a srácból, és a boldogsága a tét, másik részről egy kis házban élünk, nem keresünk annyit, hogy egy dohányzó negyediket eltartsunk. Félek, hogy lányom meggyűlöl, de ez a helyzet, hogy ide költözik, nem akarom, hogy kialakuljon.

Így is sokat van nálunk, azt sem nézem jó szemmel. Például kinyitja a tejet, beleiszik a dobozba, majd kint hagyja a 40 fokban, dobhatom is ki. Nem tudom, hol szocializálódott.

Segítsetek!


2011. aug. 29. 17:12
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
100%
Az a meglepo hogy az ilyen emberek mindig megtalaljak a modot hogy tuleljek. Ne hidd hogy az utcara fog kerulni ha nem fogadod be. Probald ki es meglatod!
2011. szept. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
100%

Hú, nagyon nehéz helyzetben vagy, mert ha beengeded azt a semmirekellőt a házadba, még azt is el tudom róla képzelni, hogy ki se tudnád tenni, nyilván a lányod is melléállna, ahogy most is. Szerintem ne engedd, hogy oda költözzön. Az utimátum egy darabig lehet, hogy működne, de előbb-utóbb elhatalmasodna rajta a semmittevés, a munkaundor és lehet, hogy még nagyobb kárt csinálna, mint hasznot.


Szerintem azt kéne elérni, hogy a lányod is belássa: nem ilyen embert képzel el maga mellé.

Azt javaslom: költözzenek albérletbe. Te állod a lányod részét: a kaució, a lakbér és a rezsi felét (+ megélhetése, ami kell a fősulihoz).


A másik felét viszont a pasinak kell előteremtenie, hisz' az az ő része. Te támogatod a lányod, a pasi - mivel már felnőtt - lássa el magát legalább, ha többre nem viszi.


Ez elvileg már a kauciónál megbukna, de még az is jó megoldás, ha bevállalod teljes egészében. Viszont a havi megélhetésre egy forinttal se adj többet, mint amennyit kiszámoltatok az elején. Két legyet ütsz egycsapásra: nem kell egy fedél felett lenned ezzel a P.ccsel, és a lányod is rájöhet: ilyen emberre nem lehet egy életet alapozni.


Viszont: ha tényleg, őszintén szereti a lányod (ahogyan te gondolod), akkor minden erejével azon lesz, hogy összeszedje a pénzt a saját költségei fedezésére.

2011. szept. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
100%

NE ENGEDJÉTEK MAGATOKHOZ!


Ha hosszú éveken át nem tudott, és nem is akart megváltozni, ha büdös neki a munka, ha az alapvető szabályokat nem tartja be egy háztartásban (nem iszunk bele a tejesdobozba, nem cigizünk a lakásban, stb), akkor egyáltalán NEM ÉRDEMLI MEG, hogy befogadjátok.


Hajléktalan lenne? Ő tehet róla! Nem, nem lenne hajléktalan, ha legalább hajlandó lenne dolgozni. Akkor biztosan maradhatott volna egy korábbi befogadó havernál, úgy, hogy FIZET, kiveszi a részét a rezsiből, és a cigijét/kajáját magának veszi. Később pedig a munkával össze tudott volna szedni annyi pénzt, hogy kereshetett volna egy albérletet, vagy akár egyetlen szobát!


Ha jól veszem ki, vidékiek vagytok, szobát már Pesten is lehet 20 ezer+rezsiért bérelni, vidéken még olcsóbb. Ha lenne munkája, ezt tudná fizetni, szóval csakis azért fenyegeti a hajléktalanság, mert ne hajlandó dolgozni. Kell az ilyen embert sajnálni? NEM!


Milyen dolog az, hogy a cigijét is más veszi neki?! Aki amúgy is eltartja, szállást ad neki? Megáll az eszem! Ez az ember rettenetesen el van kényeztetve, már évekkel ezelőtt elrontották és még mindig álomvilágban él, azt hiszi, ez a természetes.


Ne engedjétek be. Ha a lányotok 21 éves, intelligens egyetemista, akkor MEG KELL ÉRTENIE, hogy nem úgy mennek a dolgok a világban, hogy akinek nincs kedve dolgozni, az rátelepszik egy családra, és szállodaként használja a lakásukat... és még olyan luxuscikkek vásárlását is elvárja, mint a cigi... (Igen, luxus - drága, és igazából nincs rá szüksége, mert le tud szokni mindenki, ha igazán akarja.)


Én egy percig sem gondolkoznék ezen. A lányotok egy ideig biztos mérges lenne, de ha tényleg értelmes nő, akkor úgyis megérti egy idő után, hogy teljesen abszurdum, képtelenség, amit kér tőletek.


Miért kellene befogadnotok egy igénytelen, elhanyagolt, bunkó, alkalmazkodásra nem képes, munkakerülő, trehány embert? SEMMI okotok nincs rá. A lányotok is felnőtt ember már, nem kell folyton neki igazat adni, hadd tanulja már meg, hogy a dolgokat a helyén kell kezelni...

2011. szept. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
Egyszerű, mond meg nekik, hogy nem fér bele még egy fő a keretbe. Tegyen le havi x forintot, hidd el nem lesz jó neki.
2011. szept. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

Miért kellene Neked még egy 29 éves embert eltartanod? Gondolom a lányod is elég sokba kerül. Ezt onnan sejtem, hogy én is egyetemista vagyok, és az nem két fillér. Sőt.. De ez teljesen rendjén van, hiszen a lányod, azt szeretnétek ha lenne belőle valami. Azonban még egy embert a nyakatokba venni hát nem tudom... Szerintem nem lenne jó vége. 29 évesen nem jutott semmire? Mármint nem arról van szó, hogy milliárdosnak kellene lennie, de legalább egy szobát egy albérletben vagy iesmi... Nem lehet, hogy kihasználja a lányod jószívét? Én nagyon remélem, hogy megoldódik a helyzet. Én biztosan nem engedném, hogy odaköltözzön. A fiú helyében meg nem lenne pofám ehhez.


23/N

2011. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
100%

ÚRISTEN!!! MINTHA RÓLAM BESZÉLNE VALAKI!!! Anno ugyanilyen herét szedtem össze én is!!!!! Ivott dohányzott és eltarthattam a kö.csögöt!!!!


NE ENGEDD MEG!!! ISTEN MENTSEN TŐLE!!!


Fodrászként végeztem, az exemnek ultimátumot adtam, hogy vagy takarodó dolgozni vagy elköszönünk egymástól!

Kőműves segédmunkásként melózott. Akkora nyámnyila senkiházi volt hogy sírva felhívott mert utálja a munkát, tiszta hólyag a keze, és egy darázs is megcsípte a nyakát és különben is 40 fok van...


Hát mondom SORRY, pénz kell az élethez (18 voltam)...

Volt egy vendégem aki fegyőrként dolgozott és egy nagyon nagyon nyugdíjas állásra bevitte őt a börtönbe melózni... Ott a kedves kollégák állandóan vedeltek, Ő meg járt velük első két hónapban nem is szóltam aztán mikor rájöttem, hogy az összes spórolt pénzemet eljátszotta (350.000 forintot) akkor elzavartam... Ja és békülési szándékául az anyukájától kért pénz hogy gyűrűt vehessen nekem hogy megkérje a kezem! Anyuci adta szívesen mert míg náluk laktunk a számlákat én barom fizettem!!! Összesen amivel 5 éve tartoznak az 800.000 forint!!! Nagyon jól kerestem fodrászként de nullát tudok belőle felmutatni mert mindenem elvitték!


Most Gyesen vagyok, van egy olyan Párom akiben akkora lendület, élni akarás és törekevés van, hogy én ilyet csak saját magamban láttam!!! Jól "keresünk" házat veszünk idén, májusban vettünk egy újabb típusú kombi mondeot! Haladunk! Ne hagyd a lányodnak hogy buta legyen!

85 kiló voltam mikor párom megismertem, szeret nem szégyell, szeretünk együtt lenni a legjobb társaságnak érzem Őt és Ő is engem! Veszélyeztetett terhesként 127 kilóra híztam ( kétszer veszítettük el majdnem a fiúnkat, aztán császáros voltam, majdnem mind a ketten a Fiammal a műtő asztalon maradtunk azóta sem emésztettem ezt meg!) még nem sikerült leadnom 122 vagyok és amikor rám néz és azt mondja hogy gyönyörű vagy érzem, hogy az szívből jön! Látom és érzem rajta, hogy imád! Azt mondja lefogyok amikor lefogyok nem azért szeretett belém mert L-es gatyát hordtam! Szeret és ez nem az xxxl-es nadrágomhoz van kötve! Szeretne még egy babát Tőlem egyenlőre én nem egyezem bele mert le akarok fogyni előtte! legalább 90 kilóra!


Ne hagyd a lányodnak a butaságot, ne hagyd hogy a maga kárán tanuljon mert bennem is olyan mély nyomokat hagyott az a szakítás, hogy jó 1 évig el se tudtam képzelni hogy valakivel beszéljek kapcsolatról! 20 éves voltam Mikor párommal elkezdtünk ismerkedni, aztán fél évig nyüstölt egy randiért!

2011. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!