Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányom szeretné ideköltöztetni...

Lányom szeretné ideköltöztetni a barátját a családi házba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem rajongok a kapcsolatáért, de erre rá fogtok jönni az írásomból.

Lányom 21 éves, a barátja 29. A fiú (férfi?) eddig mindig valamelyik barátjánál lakott, nincs semmije, nem dolgozik, jelenleg munkanélküli segélyt kap. Most betelt a pohár annál a barátjánál, akinél élt, elzavarták onnan. Nem fizetett a rezsibe, a cigijétől elkezdve mindent az a család finanszírozott neki kisebb segítségekért cserébe a ház körül (havi egyszeri nagytakarítás, ilyen apróságok, igazából ők is csak megszánták).

Ha hozzánk nem jön, tényleg hajléktalan lesz. Sajnálom őt, mert szereti a lányom, de bár elhagyná. Lányom egyetemre jár, valamire vinni fogja, mert van esze. De ő elviseli maga mellett ezt a herét, akinek a legfőbb prioritás, hogy legyen betömve a szája, a többi nem érdekli, büszkeség nulla.

Kicsit készhelyzet elé vagyunk lányom apjával állítva, ott az érzelmi zsarolás, hogy hajléktalan lesz a srácból, és a boldogsága a tét, másik részről egy kis házban élünk, nem keresünk annyit, hogy egy dohányzó negyediket eltartsunk. Félek, hogy lányom meggyűlöl, de ez a helyzet, hogy ide költözik, nem akarom, hogy kialakuljon.

Így is sokat van nálunk, azt sem nézem jó szemmel. Például kinyitja a tejet, beleiszik a dobozba, majd kint hagyja a 40 fokban, dobhatom is ki. Nem tudom, hol szocializálódott.

Segítsetek!


2011. aug. 29. 17:12
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
76%
A férjed mit mond?
2011. aug. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer már ott lakott, és nem működött, akkor nem is kérdés, hogy mit csináljatok!
2011. aug. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy nézzenek közös albérletet, mert Neked nem telik rá, hogy eltarts kettejüket. A lányod biztos kap ösztöndíjat, mehet diákmunkára. Akkor majd csálén fog állni a szája, ha el kéne tartania a barátját.
2011. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:

"Lehet, ha összeköltöznének, a lányod unná meg a leghamarabb. Talán még nem tudja, hogy lakva ismeri ki az ember a másikat."


Mi is bíztunk ebben anno, laktak együtt kétszer fél évet a kapcsolatuk eleje felé. De változás nem történt, töretlenül kitartott mellette a lányom. És azt is meguntam, hogy minket hívott fel a főbérlő, hogy mennyi mindennel el vannak maradva (holott állítólag a fiú a saját nevében írt szerződést, de mint utóbb kiderült, a lányom nevében íródott, ezért minket hivogatott a tartozásokkal..) Nem húztuk ki a sz@rból őket, kölcsönkért a srác, és kifizette, de akkora alattomos tett, hogy velünk fizettette volna ki, és így megvezette a lányom.

2011. aug. 29. 17:29
 25/56 Kondor Judit ***** válasza:
100%
Na az ilyen pasit írmagvastól ki kell írtani,mert ő egy igazi here.Most kell a sarkatokra állni,tom nehéz lesz mert a lányotok ellenetek lesz,de majd később megköszöni.
2011. aug. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell neked senkit eltartani a házadban ha nem akarsz, főleg úgy nem ha 29 éves létére nincs rendes munkája.


Jelen helyzet szerint a lányod is felnőtt, amíg ott van a TE házadban, addig ő nem követelheti, hogy hadd költözzön oda az ő akárkije.. nagyon nem ajánlatos csak úgy befogadni akárkit. Te parancsolsz ebben a helyzetben, nem a lányod, lehet, hogy egy időre 'megutál' de még mindig jobban jársz mintha ott lenne egy púp a hátadon.


Ez meg hogy 'hajláktalan lesz'... NEM a te hibád, felnőtt ember, magára vessen! Nehogy bűnsödnek érezd magad ezért, teljesen jogos, hogy nem akarod befogadni.

2011. aug. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd oda átmenetileg sem. Nincs ultimátum, mivel nem fog elmenni dolgozni, ha eddig nem tette. És ha egyszer már odaköltözött, akkor nem fog a ti kedvetekért elköltözni, a nyakatokon marad.
2011. aug. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:

Férjem is ugyanazon az állásponton van, mint én, de ő nagyon konfliktuskerülő, és imádja a lányát. Szerintem ő hajlana rá, hogy a fiú idejöjjön egy időre, de próbálom felnyitni a szemét, hogy ugyanúgy járnánk, mint régen.


Nem tudom én sem, hogy mit szeret benne a lányom. Tele van tetoválásokkal, igénytelen, sárgák a fogai, kicsit elhízott, erősen kopaszodik.

2011. aug. 29. 17:33
 29/56 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is el kellene intézni, hogy csak a lányod tartsa el, a saját pénzéből.
2011. aug. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ne engedd oda. Ez a te házad, nem a lányodé, ha együtt akar vele élni, akkor költözzön vele albérletbe.

És mégegy. Ha ti nem dohányoztok, akkor nem fogjátok tudni elviselni, ha egy bagós lakik a házban, mert minden átveszi azt a bűzt.

2011. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!