Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányom szeretné ideköltöztetni...

Lányom szeretné ideköltöztetni a barátját a családi házba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem rajongok a kapcsolatáért, de erre rá fogtok jönni az írásomból.

Lányom 21 éves, a barátja 29. A fiú (férfi?) eddig mindig valamelyik barátjánál lakott, nincs semmije, nem dolgozik, jelenleg munkanélküli segélyt kap. Most betelt a pohár annál a barátjánál, akinél élt, elzavarták onnan. Nem fizetett a rezsibe, a cigijétől elkezdve mindent az a család finanszírozott neki kisebb segítségekért cserébe a ház körül (havi egyszeri nagytakarítás, ilyen apróságok, igazából ők is csak megszánták).

Ha hozzánk nem jön, tényleg hajléktalan lesz. Sajnálom őt, mert szereti a lányom, de bár elhagyná. Lányom egyetemre jár, valamire vinni fogja, mert van esze. De ő elviseli maga mellett ezt a herét, akinek a legfőbb prioritás, hogy legyen betömve a szája, a többi nem érdekli, büszkeség nulla.

Kicsit készhelyzet elé vagyunk lányom apjával állítva, ott az érzelmi zsarolás, hogy hajléktalan lesz a srácból, és a boldogsága a tét, másik részről egy kis házban élünk, nem keresünk annyit, hogy egy dohányzó negyediket eltartsunk. Félek, hogy lányom meggyűlöl, de ez a helyzet, hogy ide költözik, nem akarom, hogy kialakuljon.

Így is sokat van nálunk, azt sem nézem jó szemmel. Például kinyitja a tejet, beleiszik a dobozba, majd kint hagyja a 40 fokban, dobhatom is ki. Nem tudom, hol szocializálódott.

Segítsetek!


2011. aug. 29. 17:12
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedjétek, semmi értelme nem lenne. Azzal a fiúval az életben semmire nem vinné. Ezt ő is be fogja látni, de addigra már titeket is tönkretenne.
2011. aug. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 A kérdező kommentje:

Nem jó ötlet az ultimátum, mert ha egyszer "beeszi ide a fene", nehéz kitenni. Pár éve lakott nálunk 5-6 hetet, nagy viták árán tudtam elérni, hogy keressen más helyet magának. Talált is, de ezért mondom, hogy nulla büszkeség, mert jönne vissza oda, ahonnan egyszer már elküldték, ráadásul nem is szép szóval (mert az nem használt).

Akkor segédmunkásként dolgozott, de volt, hogy úgy kelt: "mennyit kéne fizessek, hogy ma ne menjek dolgozni?", és nem is ment. Büdös neki a munka, ez a helyzet, nem fog keresni magának, inkább lapít amíg ellátjuk.

2011. aug. 29. 17:24
 13/56 anonim ***** válasza:
41%

hát én helyedben a lányomat már rég eltiltottam volna egy ilyen személytől, hiába hisztizik, még mindig te vagy a szülő, és nem fordítva, ne hogy már fölcserélődjenek a szerepek, és neked legyen gondod, h most mit is tegyél.

Azt a gyereket meg nem sajnálnám egy percig sem, mindenki úgy alakítja az életét, ahogy akarja, és tudja.....eddig talált olyan balf@szokat, akikkel megsajnáltatta magát, ami magában is egy számomra minősíthetetlenül szánalmas dolog, most itt az ideje, h kezdjen valamit magával, vagy koppan.....én kb. lesz@rnám, h mi lesz vele, ha ilyen f&sz, akkor legyen csöves, és dögöljön éhen, a lányodnak meg amúgy is milyen élete lenne ilyesvalaki mellett?! Később sztem ő is belátná a dolgot.

2011. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
62%
Mit szeret benne a lányod? Jóképű? Macsó? Elvégzett egy főiskolát? Rendes?
2011. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedjétek meg, hogy hozzátok költözzön. Nem vagytok kötelesek eltartani egy idegen személyt, csak azért mert a lányotok barátja. Gondolom ti se szívesen mentek el azért dolgozni, hogy + egy főt eltartsatok, aki a lányotok életébe lépett ráadásul az se biztos, hogy sokáig együtt maradnak... Csak dobnátok ki a pénzt az ablakon.


Ti eltartanátok egy embert, aki nem dolgozik, csak azért, hogy a lányotok ne utáljon meg titeket? Neki is be kell látnia, hogy nem azért dolgoztatok éveken keresztül illetve dolgoztok most is, hogy ő beköltöztesse a házba a pasiját akinek nincs semmilye ráadásul nem is dolgozik.


Én csak abban az esetben engedném meg, átmenetileg, hogy hozzánk költözzön, ha lenne munkája és x összeget havonta leadna nekem. Nem vagyok én fejős tehén, hogy idegen embereket eltartsak csak azért mert jószívem van. Örülök, hogy a családnak van hol laknia és van mit a szájukba adni.

2011. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi ráfog jönni milyen ember,én 9 év után jöttem csak rá sajna,hogy az akkori párom egy idiota,de még igy is jobb későn mint soha.
2011. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, ha összeköltöznének, a lányod unná meg a leghamarabb. Talán még nem tudja, hogy lakva ismeri ki az ember a másikat.
2011. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj ultimátumot, mert ha egyszer beteszi a s3ggét sose dobod ki!
2011. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
39%

Adj neki egy LEHETŐSÉGET.

Fektesd le a szabályokat, nincs "veleivás, belekajálás" segít a házimunkában, tiszteletben tart titeket, nem kap pénzt cigire, és mondjuk kap 2 hónapot, hogy munkát találjon.


Hogyha nem megy, még mindig mondhatod a lányodnak, hogy te megadtad a lehetőséget, hogy megváltozzon, ő pedig nem élt vele, sőt, visszaélt vele.


Hogyha sikerül mindez, mindenki boldog lesz :)

2011. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani, hogy ne engedd meg neki!

Látszik a leírtjaid alapján, hogy ez a pasi egy semmirekellő, aki elvárja, hogy eltartsák! Egy csöpp méltóság sincs benne!

Nem is értem, hogy egy ilyen alakot, hogy tud a lányod huzamosabb ideig elviselni!

2011. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!