Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányom szeretné ideköltöztetni...

Lányom szeretné ideköltöztetni a barátját a családi házba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem rajongok a kapcsolatáért, de erre rá fogtok jönni az írásomból.

Lányom 21 éves, a barátja 29. A fiú (férfi?) eddig mindig valamelyik barátjánál lakott, nincs semmije, nem dolgozik, jelenleg munkanélküli segélyt kap. Most betelt a pohár annál a barátjánál, akinél élt, elzavarták onnan. Nem fizetett a rezsibe, a cigijétől elkezdve mindent az a család finanszírozott neki kisebb segítségekért cserébe a ház körül (havi egyszeri nagytakarítás, ilyen apróságok, igazából ők is csak megszánták).

Ha hozzánk nem jön, tényleg hajléktalan lesz. Sajnálom őt, mert szereti a lányom, de bár elhagyná. Lányom egyetemre jár, valamire vinni fogja, mert van esze. De ő elviseli maga mellett ezt a herét, akinek a legfőbb prioritás, hogy legyen betömve a szája, a többi nem érdekli, büszkeség nulla.

Kicsit készhelyzet elé vagyunk lányom apjával állítva, ott az érzelmi zsarolás, hogy hajléktalan lesz a srácból, és a boldogsága a tét, másik részről egy kis házban élünk, nem keresünk annyit, hogy egy dohányzó negyediket eltartsunk. Félek, hogy lányom meggyűlöl, de ez a helyzet, hogy ide költözik, nem akarom, hogy kialakuljon.

Így is sokat van nálunk, azt sem nézem jó szemmel. Például kinyitja a tejet, beleiszik a dobozba, majd kint hagyja a 40 fokban, dobhatom is ki. Nem tudom, hol szocializálódott.

Segítsetek!


2011. aug. 29. 17:12
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem engedném meg,hogy odaköltözzön!Oldja meg,felnőtt ember!
2011. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
74%
Semmikép ne engedjétek hidd el hogy a lányod észbe kap ha rájön hogy az utcán élni szar, ha a fiú rajta probál élösködni kiszeret belőle ha eltartjátok a lány helyete sokáig huzzodik a kapcsolat és még a végén teherbe ejti.
2011. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ menyire vak a lányod?valóban szereti-e?


Ha ilyen helyzetben lennék nagyon félnék attól hogy a lányom még nagyobb hülyeséget csinál.hozzámegy,netalán teherbe esik.

2011. aug. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
100%
Oda ne engedd,mert ki nem teszed a későbbiekben.Teljesen olyan,mintha a bátyámról írtál volna,nem dolgozik,semmit nem csinál és a mamát szipolyozza,már régen lesült volna a bőr a képemről...Addig amíg van,aki adjon Neki ezt-azt,addig nem is fog dolgozni.Annyi évesen már régen meg kéne,hogy legyen mindene,nem másokon lógni,fuj de utálom az ilyen embereket!Kerüljétek...
2011. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
100%
Jah igen,az kimaradt,hogy néha-néha dolgozott pár hónapocskát,ahol keresett 1200€-t és 5. napon már nem volt pénze,mindet el k.urvázta meg el bulizta...Rezsibe sosem adott,bárhol is lakott..Az ilyenek lúzerek maradnak,amíg élnek!
2011. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%
Előb vagy utóbb nagyon ráfáztok, ha egy ilyen alakot engedtek a házatokba.
2011. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
100%
Itt már csak a kemény szeretet fog használni. Küldd el mindkettőt. Azt írtad, 5 éve vannak együtt és a kapcsolat elején írták a lányod nevében az albiszerződést, ami miatt Titeket macerálták. Szerintem ha a lányod nagykorú, már úgyse a szülőket veszik elő, ha ellumpolják a pénzt. Ezt csak a saját kárán fogja megtanulni.
2011. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 Kondor Judit ***** válasza:
Biztos aranyból van a micsodája,ezért szereti a lányod,nekem akkor se kellene,de ez az én véleményem.
2011. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a válaszokat. Én azt csinálnám a helyedben, hogy szigorú feltételekhez kötném. Nem tartanám el, engedném, hogy ott lakjon, napi 1-2 zuhanyzás nem okoz extra költséget, pár hónapig hagynám, hogy amíg nem talál munkát, addig egyen is, de kötelezném, hogy mindenképpen keressen magának munkahelyet, ahol legalább a saját kajájára valót megkeresi. És ha van fizuja, akkor egy kis önköltségi hozzájárulást kérnék a többletfogyasztáshoz.
2011. szept. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

Húgomnak is volt egy ilyen antiszociális barátja, akivel szerintem csak sajnálatból meg önbizalomhiány miatt járt, de elég hosszú ideig. Annak a fiúnak a lakásán én is jártam, vicc, túlzás nélkül a háztartási szemét a padlón (a romlandó ételmaradékok, joghurtos, tejes dobozok is!), a konyha fala mellett végig macskaürülék, a bútorokon olyan koszlerakódás volt, amit én elképzelni sem tudtam volna, a nagy franciaágya egyben szekrényként és szenyesként is funkcionált, szag alapján döntötte el, mit vesz fel a kupacból (komolyan, számtalanszor láttam, mert régen együtt túráztunk sokat).


A felső fogsora gyakorlatilag tönkrement teljesen, bár amíg együtt volt a húgommal, meg lett neki csináltatva porcelánból, és olyan büdös volt gyerekkora óta az ember (a régi barátait ismerem), hogy iszonyat. És nem csak a cigitől... Nem volt kisebbségi, főiskolát végzett, informatikatanár végzettsége van, de ilyen elképesztően igénytelen alakot még nem láttam. Közmunkásként van a helyi, kisvárosi TV-nél, minimálbéren. A hideg is kiráz, hogy gyönyörű, de önbizalomhiányos húgom hogy bírta ki mellette... Neki meg pont a vékonysága volt a baja amúgy.


Az az alak is nagyon jól elvan azóta, meghalt a nagymamája, de eddig is abban a házban lakott.


Szerintem nem szerette a húgom, mert először még velem akart járni az az alak, de ahogy ez kiderült, még a barátságunknak is véget vetettem. Pár hónapra rá bepróbálkozott az akkor 14 éves másik testvéremnél is, két héttel azelőtt, mielőtt végül kikötött volna ennél a kis butánál...


Volt, hogy apám szó szerint veszekedett vele, miután szép szóval nem volt képes megérteni, hogy menjen már haza, éjfél van, a húgom meg végigalussza az órákat miatta az iskolában, és tanulni sem tud miatta. Mi lett a reakció? Másnap nem nálunk lógtak, hanem elmentek...


Szerencsére pár hónapja megjött a húgom esze és kivágta végleg, meg rájött, hogy ha nem tanul, nem veszik fel a kinézett főiskolára, így belehúzott a tanulásba, és végül be is került.


Annak az alaknak meg, aki élősködik a lányodon, biztos vannak rokonai, a nagymamái nem tudom, élnek -e még, ha meg a rokonokhoz se mehet, nyilván megvan annak is az oka...

2011. szept. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!