Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányom szeretné ideköltöztetni...

Lányom szeretné ideköltöztetni a barátját a családi házba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem rajongok a kapcsolatáért, de erre rá fogtok jönni az írásomból.

Lányom 21 éves, a barátja 29. A fiú (férfi?) eddig mindig valamelyik barátjánál lakott, nincs semmije, nem dolgozik, jelenleg munkanélküli segélyt kap. Most betelt a pohár annál a barátjánál, akinél élt, elzavarták onnan. Nem fizetett a rezsibe, a cigijétől elkezdve mindent az a család finanszírozott neki kisebb segítségekért cserébe a ház körül (havi egyszeri nagytakarítás, ilyen apróságok, igazából ők is csak megszánták).

Ha hozzánk nem jön, tényleg hajléktalan lesz. Sajnálom őt, mert szereti a lányom, de bár elhagyná. Lányom egyetemre jár, valamire vinni fogja, mert van esze. De ő elviseli maga mellett ezt a herét, akinek a legfőbb prioritás, hogy legyen betömve a szája, a többi nem érdekli, büszkeség nulla.

Kicsit készhelyzet elé vagyunk lányom apjával állítva, ott az érzelmi zsarolás, hogy hajléktalan lesz a srácból, és a boldogsága a tét, másik részről egy kis házban élünk, nem keresünk annyit, hogy egy dohányzó negyediket eltartsunk. Félek, hogy lányom meggyűlöl, de ez a helyzet, hogy ide költözik, nem akarom, hogy kialakuljon.

Így is sokat van nálunk, azt sem nézem jó szemmel. Például kinyitja a tejet, beleiszik a dobozba, majd kint hagyja a 40 fokban, dobhatom is ki. Nem tudom, hol szocializálódott.

Segítsetek!


2011. aug. 29. 17:12
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%

Hát apukám úgy kib*szott volna egy ilyen csávóval együtt, hogy a lábam sem éri a földet, pont azért, mert szeret.


Remélem nem engeditek oda, mert utána tényleg sosem teszitek ki.

2011. aug. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:
Mi nem dohányzunk, lányom sem (tudtommal). De több kérés, majd figyelmeztetés ellenére is rágyújtott a lányom szobájában. Amikor számonkértük a füst miatt, ő volt felháborodva, hogy kihajolt az ablakon. Ilyen a mentalitása...
2011. aug. 29. 17:38
 33/56 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ti már így is túl engedékenyek vagytok ezzel a sráccal... Ha a kérésem ellenére a lányom szobájában dohányozna, én úgy zavarnám el a háztól mint annak a rendje. 29 éves létére annyi esze nincs, hogy ennyit megértsen. Lényegében ő egy vendég ott nálatok és neki kellene alkalmazkodni hozzátok. Ha nem tudja a rendszert megtanulni akkor nem kell többet a házba jönni...
2011. aug. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%

Huszas éveim elején volt egy hasonló mentalitású pasim. Együtt laktunk, én tanultam még. Lassan nekem is attól borult ki a bili, hogy lakbérbe nem szállt be, mert "ha csak 29 napot vagyok itt egy hónapból, akkor nem lakom itt", néha reggel láttam, hogy utolsó kaját megette.

Egy idő után betelt a pohár és elzavartam, pedig előtte hót szerelmes voltam (5-6 éve volt, de már én is csodálkozom magamon).

Szüleim jelezték, hogy nem lelkesednek érte, de inkább a háttérben drukkoltak, hogy szétmenjünk.


A férjem ennek az ellentéte, amolyan "lányos szülők álma". Most hallgathatom folyamatosan, hogy mennyire örülnek a szüleim neki és fiúkként szeretik. Mióta vele vagyok, állandóan haza akarnak mindkettőnket csábítani (250 km-re élünk), de már olyan is volt, hogy csak a férjemet csábítgatták :)

2011. aug. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is rengeteget megengedtetek már így is.

Hidd el,hogy amikor majd a lányodnak kell eltartani őt, akkor fog elmenekülni. Nem mindig vak a szerelem.

2011. aug. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:
Félek amúgy, hogy a lányom úgy van vele, hogy nem kellene másnak. Egy barátnőjével beszélgettem, és ő ültette el ezt a bogarat. Tény, hogy kicsit testes, de jólelkű és ragaszkodó (a ragaszkodása jelenleg nem pozitívum, tudom). Vettem neki egy egyéves bérletet a városunkban levő terembe, hogy hátha kihasználja, de ímmel ámmal megy. Talán ha sikerülne lefogynia, és kiélvezné, mennyi sikere van, máshogy döntene.. Mit gondoltok erről?
2011. aug. 29. 17:48
 37/56 anonim ***** válasza:
100%
Ebben lehet valami! Fél, hogy a súlya miatt nem fog kelleni másnak és ha szakít ezzel a pasival egyedül marad.
2011. aug. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy önbizalomhiányos-e.Én is duci vagyok, mégsem állnék le ilyen emberrel. Még így is sokan a tudtomra adják, hogy vonzódnak hozzám. Viszont ha a lányodnál ez tényleg önértékelési problémákat okoz, akkor könnyen lehet, hogy azt hiszi másnak nem kellene.

Pedig ez olyan marhaság..nagyon sok pasasnak semmi baja az ilyen alkattal.

2011. aug. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 ava87 ***** válasza:
78%

Hát én közölném a lányommal, hogy ha el akar tartani egy ilyen pasit, akkor tegye nyugodtan, de ne az én otthonomban, ahol valójában én tartom el.

Mellesleg a srác már jelenleg is hajléktalan, függetlenül attól, hogy nem az utcán él.

Lehet neki segíteni, de nem úgy, hogy kvázi örökbefogadtok egy 29 éves hapsit. Ha egyszer befészkeli magát, nehezen szabadultok meg tőle, és az is lehet, hogy akkor már a lányotokkal együtt megy el, ki tudja hová.

Különben már az is segítség lenne, ha ti egy kicsit terelgetnétek, ha már a lányotok nem teszi meg. Nem ciki rászólni, amikor nálatok van, ha azt kedves hangnemben teszitek. Írtad, hogy beleiszik a tejbe, aztán kint is hagyja. Nyugodtan rá lehet szólni, hogy "Pistikém, mi nem szoktunk a dobozból inni, de ha szeretnél tejet inni, szívesen töltök neked pohárba." Ugyan így, ha nálatok van, lehet érdeklődni, hogy munka terén hogy áll, merre nézett körül, hol és hogyan keresett állást. Talán a harmadik alkalommal már neki is kellemetlen lesz azt mondani, hogy "hááát, sehogy", és talán elkezd tényleg keresni, vagy legalább segítséget kér hozzá.

2011. aug. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú, hogy olyan barátnője van, aki ilyesmit ültetett el benne. Én lehet elbeszélgetnék a lányommal, hogy erről van -e szó, mert igenis, ennél a férfinél találhat jobbat!

Ha zavarja a súlya és önbizalom hiányos, akkor tegyen érte és Ti is segítsetek neki, küldjétek el mondjuk egy edzőhöz vagy egy dietetikushoz.

Ne szúrja el az életét..ennél még az egyedüllét is jobb!

2011. aug. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!