Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nincs igazam? Mit...

Szerintetek nincs igazam? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. Fősulit végezetem, találtam is munkát, dietetikus vagyok. Szüleim elváltak, anyámmal élek.

A napokban az alagsort félretett pénzemből átrendeztem, az egész nyaram ráment meg a félretett pénzem.Édesanyámmal élek, de az alagsori szoba és fürdő a saját lakrészem lesz.:) Anya már ezen is kiakadt, hogy külön megyek ennyire, azért nem másik lakás, mert érzelmileg zsarolt, h. ne menjek el. Bánom, hogy hagytam magam. Nem bírja a páromat, mindenbe beleszólna. Ő most rokkantnyugdíjas, sok szabadidővel.

Amin most akadtam ki, elújságolom, hogy biztos állásom van, abban a kórházban, ahol ő dolgozott (ápolónő volt) Na ekkor akadtam i és veszekedtem, most nem áll szóba velem. Úgyanis kijelentette, hogy majd gyakran meglátogat a MUNKAHELYEMEN. Én ezt nagyon nem díjazom, vagy én vagyok fura? Megmondtam, ha ennyire rámmászik, a végén úgy elüldöz, h. másik városba költözök...Most én vagyok a hálátlan gyerek. Na mit tegyek?


2011. aug. 28. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen igazad volt, nem szabad ennyire engedni, hogy rád telepedjen.

Keresztanyám most 40 éves, 4 gyereke van, külön él, de az anyja minden nap beszámoltatja hová megy , mit csinál, minden nap átmegy hozzájuk és nagyon durván ugráltatja. Szerencsétlen már dilibogyókat szed.

Szóval ne hagyd.


Megkérdezhetem hol tanultál dietetikát? Előtte végeztél diplomás ápoló képzést, vagy rögtön dietetikus lettél?

(Bocsi a kíváncsiskodásért:) )

2011. aug. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rögtön dietetikus, Pécsett. De elvégeztem egy tanfolyamot is, csecsemő-és kisgyermek nevelő.
2011. aug. 28. 15:49
 3/11 Darcy01 ***** válasza:
100%

De igen, igazad van.

Mondd azt neki, hogy azért ne látogasson meg a munkahelyeden, mert a főnököd nem díjazná és akár ki is rúghat miatta, ha munkaidőben az anyukáddal trécselsz.

Ami a lakást illeti az elég nehéz ügy...alakítsatok ki valamiféle rendszert, hogy mondjuk ne menjen be csak úgy, minden előjel nélkül, hanem szóljon előre.

2011. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"azért nem másik lakás, mert érzelmileg zsarolt, h. ne menjek el. Bánom, hogy hagytam magam."

És mi akadályoz meg, hogy most ne hagyd magad? Dolgozol, felnőtt vagy. Nem szabad ezt hagyni mert az egész életed, a párkapcsolatod megy rá! Hiába az anyukád, de azért na, van saját életed is!

2011. aug. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze ez mind szép és jó, amit a többiek mondanak, hogy állj a sarkadra és menj el, de gondolom kis bűntudatot érzel, mert nem akarod anyukádat egyedül hagyni a rokkant nyugdíjával... Megkérdezhetem, mi történt vele? Nélküled nem boldogulna?
2011. aug. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Softness ***** válasza:
42%

na mindid pont erről szoktam beszélni, én nem kaptam meg az anyámtől ezt a fajta szeretet, a ragaszkodást és a biztonságot, de kaptam helyette szárnyakat, sokát haragudtam rá emaitt, de mostmár értem és nagyon hálás vagyok. így sokkal több mindent érhetek el az életben és idővel szeretni is megtanultam.


remélem látod mi ebből az üzenet, mert konkrétan semmi rosszat nem szeretnék írni anyukádról


21/L

2011. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egy baleset miatt sajnos...nehéz lenne neki teljesen egyedül, rajtam kívül senkije nincs. Így meg azért a közelben vagyok, ha kicsit elkülönülve is.

Sztem a magárahagyó szülő se jó meg a piócaszerű se, itt is az aranyút a jó.

Goethet idézném:“A legtöbb, amit gyerekeinknek adhatunk: gyökerek és szárnyak.” Én ilyen szellemben nevelném a gyermekem, mert tudom milyen rossz a túlzott elkényeztetés, gondolom a semmibe nézés is szörnyű.

2011. aug. 28. 17:21
 8/11 anonim válasza:
Édesem! Igazad van! Felnőtt vagy, okos vagy, van mukád és van anyád! Meg kell vele értetned, hogy köszönöd szépen mindazt amit érted tett. De már felnőtt önálló nő vagy és próbáld meg tudatosítani benne, hogy ettől még az Övé leszel. Csak kicsit másként. Mondd el neki, ha bármire szüksége van, ami tőled telik mindent megteszel. D en akarjon megfolytani az érzelmi zsarolásával. Szerintem anyukád úgy érezheti nincs senkije és fél attól hogy felnőttél, fél attól, hogy elveszíthet. Mond elneki normálisan, nem veszekedve, hogy bízzon benned és örüljön a sikerednek és az önállóságodnak! És hogy te is bízhass benne! :)
2011. aug. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hat, lehet lehurrogni, de nekem kifejezetten jolesne, ha anyukam gyakran meglatogatna a munkahelyemen. Ha meg korabban o is ott dolgozott, akkor foleg. Az meg egy masik dolog, hogy en onmagamtol nem is akarnek mashova koltozni, ha tudom, hogy nelkulem nemnagyon boldogulna, nem lenne szukseg ehhez semmilyen erzelmi zsarolasra. Bar en utcso gyerek vagyok, meglehet azert vagyok ilyen anyas.
2011. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de most már, hogy sok hasznos válasz érkezett megmerem kérdezni: hogy keresel mint dietetikus? Nagyon élvezném azt a munkát, tudom, de nem merek még annak készülni.
2011. aug. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!