Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miért nem vesznek...

A szüleim miért nem vesznek nekem táskát?

Figyelt kérdés

A tavalyi sulitáskám teljesen szakadt, és nem akarnak nekem újat venni :S

De máskor is volt már ilyen vita, pl leszakadt a csizmám talpa, és szerintük még hordható volt (az mind1, hogy tél volt, és kb a havon jártam..), vagy a kinőtt gatyáim (amik a bokámig sem érnek) még jók szerintük.. Kb 2 évente kapok 1 gatyát és 1-2 felsőt.. (bár felsőm elég sok van szerencsére..)


Miért ilyenek? Ja és hozzáteszem, hogy rengeteg pénzünk van...


16/L


2011. aug. 24. 17:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mindenképp ülj le velük beszélgetni. lehet, hogy tényleg valami gond van, amiről nem tudsz, vagy csak félrerakják valamire a pénzt. amúgy ha kell, akkor tudsz beszélni szüleiddel? milyen a viszonyotok?
2011. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
95%

"És ha azt félre akarják tenni? Majd ha te dolgozol meg a pénzért, meglátod."


Nem hiszem, hogy 350.000 Ft-ből ne jutna egy szerencsétlen táskára a lánynak. Aki ennyit félre tud tenni nem hiszem, hogy egy táska árát ne tudná nélkülözni.

2011. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
88%
nagyon szomorú az előző története :( sajnálom :/
2011. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
24%

""És ha azt félre akarják tenni? Majd ha te dolgozol meg a pénzért, meglátod."


Nem hiszem, hogy 350.000 Ft-ből ne jutna egy szerencsétlen táskára a lánynak. Aki ennyit félre tud tenni nem hiszem, hogy egy táska árát ne tudná nélkülözni."

Akkor még nem írta, hogy mennyi marad nekik!!!!

2011. aug. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
36%
400e forintot félrerakni.. ezt most komoly? bocs,csak a mai világban.. hát ritka
2011. aug. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

"nagyon szomorú az előző története :( sajnálom :/"


Ugyan! Végül csak ember lett belőlem is. :) És legalább tudom milyen szülő biztosan nem akarok lenni.


Csak a testvéreimet sajnálom, főleg öcsémet mert neki még nagyon sok van velük hátra. :(

2011. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
35%
Esetleg az orvosi egyetem fizetős szakjára gyűjtenek neked.
2011. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Kiütést kapok az ilyen hozzáállástól, hogy "amíg ők tartanak el, addig csapkodd a feneked a földhöz bármilyen apróság miatt is, és életed végéig legyél hálás nekik azért, hogy megszülettél". Egyetlen gyerek sem kérte, hogy a világra hozzák, ha pedig megtették, akkor azért ne várjanak hálát, azért pedig főként ne, ha az alapdolgokat biztosítják a gyereküknek. Ha valaki nem tud - vagy nem akar - normális életet biztosítani a gyerekének, akkor ne szüljön. Ebbe beletartozik az is, aki arra szül nyolc porontyot, hogy az állam - illetve rajtuk keresztül mindannyian - eltartjuk a gyerekeket, és beletartozik az is, aki úgy gondolja, hogy azzal, hogy a világra pottyantotta, érdemessé vált a szentté avatásra, viszont a továbbiakban a legapróbb dologért is tessék hálaimát rebegni. Én sem tolok mindent számolatlanul a kölkeim s..ge alá (nem is engedhetem meg magamnak), el kell fogadniuk, hogy mindenre nem futja, viszont a pofámról leégne a bőr, ha a gyerekem azért járna szakadt táskával kinőtt ruhában, mert én félre akarok tenni. Ellátom a gyerekeimet, magamat normális színvonalon, és ha MARAD, akkor félreteszek. Úgyhogy ne foglalkozz azokkal, akik azt mondják, hogy ha nem te keresed meg a rávalót, akkor örülj, ha van két kinőtt gatyád, és cserébe szeresd, tiszteld a szüleid, mert nincs rajtuk mit tisztelni. Más a helyzet, ha valaki meggondoltan vállalta a gyereket, aztán pl. betegség miatt szar helyzetbe került és alig van pénze, és más az a helyzet, ha van pénze, de nem tartja lényegesnek a gyereke tisztességes felnevelését.
2011. aug. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Amikről te beszélsz, ezek alap dolgok. nem azt mondom, hogy minden héten venni kell neked valami új dolgot, de ha valóban így álltok anyagilag, ez bizony gonoszság. lehet, hogy félre akarnak tenni valamire, de nehogy már egy táskára ne legyen pénz, meg néha új cipőre, ruhára. mi se úgy vásárolunk, hogy mindig a legújabb divat szerint, de ha mondom, hogy most már tényleg kéne új ez meg az, azért megveszik. és ti azért sokkal de sokkal jobban álltok anyagilag, ha ez tényleg igaz, amit írtál. beszéld meg velük, mert szerintem ez így nem állapot.
2011. aug. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én látom a helyzetet:


Ha megfogant a gyermekem, felelős vagyok érte. Ha megszülöm, akkor még inkább nő a felelősségem. Az ember azért akar gyermeket, mert látni akarja, ahogy felnő, ott akar lenni minden percében, és minden percét szeretné BOLDOGAN megélni, hogy büszke lehessen rá, és örüljön neki, hogy a gyermeke BOLDOG.

Hogyha úszni akar, uszodába viszem, ha gitározni, zeneiskolába, és mindenek előtt finanszírozom az alapszükségleteit - legyen mit enni, legyen hol lakni, és az iskoláztatás is egy alapvető igénye a gyereknek!

Nem kell mindenből aranyberakásost venni, és nem kell mindent azonnal, mert akkor nem fog megbecsülni dolgokat. Elsüllyednék a szégyenben, hogyha a gyermekem nyilvános megaláztatásnak kéne kitennem akár kinőtt, szakadt ruhák, akár egy feslett iskolatáska által - főleg ha meglenne rá az anyagi keretem!

2011. aug. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!