Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem foglakoznak...

Mit tegyek, ha nem foglakoznak velem a szüleim, és ha a kaján és a ruhán kívül semmit sem vesznek?

Figyelt kérdés

Zsebpénzt egyáltalán nem kapok,úgyhogy ruhát is kb.évente vesznek,a kaján kívül nem nagyon vesznek nekem semmit, de ebben az a baj,hogy nem is vagyunk csórók és mégse költenek rám, mert sajnálják rám költeni a pénzt.

Sajnos ez mindig is így volt,de én azt szoktam nekik mondani, hogyha majd felnőtt leszek én se adok nekik egy vasat se, aztán csak éljenek abból szar kis nyugdíjukból, de hozzám ne jöjjenek könyörögni, már ha megérik egyáltalán azta kort,de ha rajtam múlik akkor tutira nem, mert beadom őket egy idősek otthoába,engem ne idegesítsenek.


2008. júl. 26. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Jól tanulsz, normálisan viselkedsz, segítesz otthon a házimunkában, stb? Mert akkor igazán megérdemelnél többet is ha van miből. Szerintem beszéld meg velük hogy neked mi kellene, és hogy cserébe megcsinálsz ezt-azt. Ha ezek ellenére sem változik a helyzet akkor te se segíts nekik semmiben. Jobbat nem tudok...
2008. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Én se kaptam a ruhán és az ételen kívül semmit ( ünnepekre persze valami szerényet) 16 éves korom után már dolgoztam nyáron , abból lett aztán ruhám , azóta nem vett nekem szülőm semmit. Volt hogy konyhán dolgoztam , vittem haza a kaját apám meg odavágta hogy amíg az ő kenyerét eszem ,na itt durrant be a fejem mert az én álltalam hazavitt kaja nem igazán minősül az ő kenyerének...

Ezzel együtt szeretem őket és biztos hogy nem mondanék nekik ilyet hogy bedugom őket egy öregotthonba...Nézz egy kicsit magadba és fogadd elk őket így mert nem fognak változni.sok dologgal tudnának segíteni nekem a szüleim (családom lett, férjhez mentem ) de inkább elmennek nyaralni , meg új tévét vesznek...nem haragszom rájuk csak én nem akarok így élni majd , nekem a gyerekeim boldogsága fontosabb mindennél.

2008. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha ilyen durva dolgokat vágsz a fejükhöz,követelőzöl,hisztizel,akkor miért gondolod,hogy jobb lesz majd neked? Ilyenek,és kész,ha majd te leszel felnőtt,csináld máshogy. Gondolom,még elég fiatal vagy,és a lázadás minden ellen a lételemed.Remélem,majd felfogod és megtanulod,hogy nem így kell viszonyulni a problémákhoz.
2008. júl. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Te még nem tudod, milyen dolog pénzzel bánni. Lehet, hogy szüleidnek sincs sok, és így próbálnak meg "túlélni". Vannak fontosabb dolgok is, mint a zsebpénz.

Vagy ha tutira van pénze a szüleidnek, akkor mi lenne, ha megdolgoznál a zsebpénzedért? Akkor megtanulnád értékelni.

Vagy az már annyira nem tetszene?

2008. júl. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Basszus. Te dolgozol a pénzért? Különbenis, van ruha, kaja, ágy, tető a fejed fölött, úgy tűnik internet is, mire vágysz még? Nekem sokkal roszabb helyzetem volt, mégsem nyávogtam... Naponta kaviárra és pezsgőre vágysz? Hová fajulunk...

És milyen hálátlan vagy! Megvannak az életfeltételeid, tanulhatsz is, és ilyeneket vágsz a fejükhöz? Így ne számíts ám semmire!

2008. júl. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Arra gondoltál, hogy esetleg 18 éves korodra gyűjtik a pénzt, hogy normálisan el tudjanak indítani az életben? Van fogalmad arról, hogy mi a "sok" pénz és mi a "nincs"? Mondták neked egyáltalán, hogy sajnálják rád a pénzt költeni, vagy csak szerinted van így? Soraidat olvasva érezni, hogy valahol történt egy törés közted és a szüleid között. Nem tudnád ezt felidézni? Testvéred ugye nincs? Majd ha magad keresed a kenyered, rá fogsz jönni, hogy mi a pénz értéke. A szüleid iránti gyűlöletet (elég undorítóan írsz róluk, ami téged minősít) pedig jobb lenne, ha levetkőznéd, eléggé fájhat nekik, hogy így gondolsz rájuk. Még ha nem is mondod nekik ezeket, mert félsz, hogy esetleg kaphatsz egy pofont, ők nagyon is érzik, hogy ezt érzed irántuk. Próbáld meg szeretni és tisztelni a szüleidet, akkor lehetnek elvárásaid, de ilyen hozzáállással nem!!!
2008. júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen igaza van az előttem szólónak. Amíg neked "ilyen" a stílusod, ne is várj többet, örülj, hogy nem dugnak kollégiumba. Nem lehet téged egyszerű elviselni a szüleidnek....Változz egy kicsit...akkor ők is másképp értékelnek téged...
2008. júl. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos én is hasonló helyzetben vagyok. Dolgozni nem tudok, mert suliba járok meg gyakorlatra és ez minden időmet kitölti. Még egy év hátravan, azután mindenképpen a saját lábamra állok. Azt tanácsolom, hogy valahogy bírd ki ezt az időszakot szó nélkül, aztán menj el tőlük jó messzire és ne foglalkozz velük. Ha csak néha fogjátok látni egymást, akkor javul a kapcsolatotok is. Ez tesómmal is így volt, őt is állandóan terrorizálták és verték, 18 évesen meg elköltözött. Azóta csak néha jár haza és nem bántják már.
2008. júl. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
A többieknek azt tanácsolom hogy nézzenek magukba és ne hurrogják le azt aki a saját bőrén érzi ezeket. Valószínűleg soha nem tapasztalták hogy piszkálják és kiközösítik őket az miatt hogy esetleg kevés ruhája van vagy nem tud elmenni a barátokkal egy szórakozóhelyre, stb.
2008. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A ruhákkal kapcsolatban: A legszebb alma is rohadhat belül!!! Nekem sem volt millió ruhám, de a barátaim igazi barátok voltak, engem szerettek és nem a ruháimat. Ott, ahol csak a külsőségekre figyelnek, nem léteznek igazi emberi kapcsolatok, ami szerintem sokkal-sokkal fontosabb!!! De ehhez fel kell nőni, hogy ezt megértsétek!
2008. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!