Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miért nem vesznek...

A szüleim miért nem vesznek nekem táskát?

Figyelt kérdés

A tavalyi sulitáskám teljesen szakadt, és nem akarnak nekem újat venni :S

De máskor is volt már ilyen vita, pl leszakadt a csizmám talpa, és szerintük még hordható volt (az mind1, hogy tél volt, és kb a havon jártam..), vagy a kinőtt gatyáim (amik a bokámig sem érnek) még jók szerintük.. Kb 2 évente kapok 1 gatyát és 1-2 felsőt.. (bár felsőm elég sok van szerencsére..)


Miért ilyenek? Ja és hozzáteszem, hogy rengeteg pénzünk van...


16/L


2011. aug. 24. 17:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
Esetleg a ruházkodás és a cipővásárlás kihagyásával próbálnak spórolni, hogy más dolgokra több pénz maradjon.
2011. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
77%

lehet hogy valami gond van amit nem mondanak el neked... kérdezz rá...


De ha úgy gondolod próbáld NYUGODT hangnemben magbeszélni egyikőjükkel... akivel jobban kijössz. Mond neki, hogy te tényleg nem szeretnéd ha fölöslegesen költekezne a család, viszont tényleg szakadt a táskád, nagyon félsz attól, hogy beszólogatnak a többiek, hogy milyen csóró vagy, hogy nem tudsz magadnak normális táskát venni...


vagy nincsen saját pénzed? amit összespóroltál? ha végképp nem hajlandóak megvenni nekem valamit, én mindíg a fejükhöz vágom, h jólvan, akkor megveszem saját pénzemből, mert nekem arra szükségem van. (és ilyenkor 60%ban meg is veszik nekem)

2011. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Minden hónapban marad elköltetlen 350-400.000 ft...
2011. aug. 24. 17:29
 4/23 anonim ***** válasza:
16%
És ha azt félre akarják tenni? Majd ha te dolgozol meg a pénzért, meglátod.
2011. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, hogy a főiskola/egyetem elvégzésére gyűjtögetnek.
2011. aug. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Az összespórolt pénzemből a tankönyveimet kell megvennem, mert azt sem akarták kifizetni.. 28.000 ft a könyveim, még nagymamám pótolta ki, hogy elmehessek érte ma :S
2011. aug. 24. 17:34
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Lol, hát milyen szüleid vannak, hogy nem veszik meg a tankönyveidet?
2011. aug. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ezt szeretném én is tudni, hogy miért ilyenek..
2011. aug. 24. 17:35
 9/23 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom zsebpénzt sem kapsz!
2011. aug. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

Az én szüleim is ilyenek. Csak náluk még étel sincs otthon sokszor. Ők meg külföldre járkálnak havonta. Görögország, Macedónia, Svájc stb. Falun laknak (én már nem élek velük), haza nem visznek ételt, ők a városban esznek. 3 testvérem lakik még ott. Éttermük van, a maradékot haza viszik, de az az étel undorító. Ha éttermem lenne ilyen "ételt" nem lenne pofám pénzért, de még ingyen sem adni. A gyerekeiket nulla, szar, élősködőknek tartják, pedig nem mi kértük, hogy csináljanak meg minket. Én most a párommal élek és az öccsével. Mind hárman szeptembertől kezdjük a sulit. Párom szülei támogatnak minket (pedig ők egyáltalán nem pénzesek!! De sokkal jobb emberek!). Suli mellett megyünk dolgozni, hogy meg tudjunk lenni valahogy. Az én szüleim pedig 2 nagy házban terpeszkednek a millióikon és nem képesek havonta pár ezer forinttal hozzájárulni a tanulásomhoz.


Általános iskolában mindig csúfoltak a ruháim miatt, mert mi sem kaptunk tisztességeset. Nem kellett és most sem kell a márkás csilivili ruha. Csak normális. Soha nem kértünk semmit ha mégis kértünk ruhát vagy egyebet akkor 'minek az?' választ kaptuk (testvéreim kapják most is). Eközben anyámnak annyi ruhája van, hogy négyünknek nincs annyi összesen.

Majdnem minden héten elmondta apám, hogy inkább ment volna helyettünk moziba vagy inkább csinált volna kis sámlit helyettünk. Pedig nem voltunk rosszak.

Vannak ilyen szülők, sajnos a miért-edre nem tudom a választ. Csak azt nem értem az ilyen miért csinál gyereket? És főleg 4-et?

2011. aug. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!